2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa oleju napędowego Ekodiesel do siedziby Zamawiającego”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego Ekodiesel do siedziby Zamawiającego w Zakopanem przy ul. Szymony 17a zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego. Paliwo (olej napędowy) będące przedmiotem niniejszego przetargu będzie wykorzystywane przez Zamawiającego wyłącznie dla celów własnych do tankowania samochodów firmowych. Zamawiający informuje, iż paliwo (olej napędowy) będące przedmiotem niniejszego postępowania nie będzie odsprzedawane. 2.Szacunkowa przewidywana ilość dostawy oleju napędowego Ekodiesel w okresie od dnia podpisania umowy przez okres 18 miesięcy wynosi: 2.1. Zamówienie podstawowe 450 000 litrów. 2.2. Prawo opcji 150 000 litrów. 3. Zgodnie z zastrzeżeniem w prawie opcji Zamawiający zrealizuje w sposób pewny zakup oleju napędowego w ilości „gwarantowanej”. 4. Pozostałe ilości opisane jako „opcja” będą realizowane w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, zgodnie z przedstawionym poniżej zapisem dotyczącym skorzystania z prawa opcji. 5. PRAWO OPCJI (art. 441 Ustawy PZP) : a) Zamawiający, zgodnie z treścią pkt 4.5. powyżej, zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w zależności od faktycznych potrzeb. b) W przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji: - Wykonawca będzie zobligowany zastosować warunki i ceny zgodne ze złożoną ofertą, - Wykonawcy przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone zgodnie z zasadami opisanymi w postępowaniu. c) Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości gwarantowanej w zamówieniu podstawowym bez konieczności powiadamiania Wykonawcy. d) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji bądź skorzystania częściowego, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postepowania.
Interne Kennung: 5 - ZP/2026 – Paliwa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 i następnych ustawy PZP, zgodnie z właściwymi przepisami wykonawczymi oraz postanowieniami niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Ustawy PZP. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 310 pkt 1 Ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 6. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 7. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 Ustawy PZP. 9. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl 10. Zgodnie z art. 63 ust. 1 Ustawy PZP ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134000 Gasöle
Menge: 600 000 Liter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1 Szacunkowa przewidywana ilość dostawy oleju napędowego Ekodiesel w okresie od dnia podpisania umowy przez okres 18 miesięcy wynosi: 1.1. Zamówienie podstawowe 450 000 litrów. 1.2. Prawo opcji 150 000 litrów. 2 Zgodnie z zastrzeżeniem w prawie opcji Zamawiający zrealizuje w sposób pewny zakup oleju napędowego w ilości „gwarantowanej”. 3 Pozostałe ilości opisane jako „opcja” będą realizowane w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, zgodnie z przedstawionym poniżej zapisem dotyczącym skorzystania z prawa opcji. 4. PRAWO OPCJI (art. 441 Ustawy PZP) : a) Zamawiający, zgodnie z treścią pkt 4.5. powyżej, zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w zależności od faktycznych potrzeb. b) W przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji: - Wykonawca będzie zobligowany zastosować warunki i ceny zgodne ze złożoną ofertą, - Wykonawcy przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone zgodnie z zasadami opisanymi w postępowaniu. c) Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości gwarantowanej w zamówieniu podstawowym bez konieczności powiadamiania Wykonawcy. d) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji bądź skorzystania częściowego, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5.W pierwszej kolejności Zamawiający pragnie wyjaśnić, iż zgodnie z regulacjami Ustawy PZP instytucja prawa opcji zakłada, że Zamawiający każdorazowo określa minimalny poziom zamówienia (450 000 litrów) który zostanie na pewno zrealizowany przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy, co pozwala Wykonawcom na rzetelne i właściwe dokonanie wyceny oferty. Ponadto Zamawiający wskazuje jednocześnie dodatkowy zakres (150 000 litrów), którego realizacja jest uzależniona od wskazanych w kontrakcie okoliczności i stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać. W niniejszym postępowaniu przetargowym w pkt. 4.2 SWZ Zamawiający określił minimalną szacunkową przewidywaną ilość dostawy oleju napędowego Ekodiesel w okresie od dnia podpisania umowy przez okres 12 miesięcy która wynosi 450 000 litrów, dodatkowo w dalszej części SWZ Zamawiający wskazał, iż przewiduje skorzystanie z prawa opcji w ilości 150 000 litrów (łączna ilość litrów wynosi 600 000, która zgodnie z art. 34 ust. 5 Ustawy PZP stanowiła podstawę do szacowania wartości zamówienia). Zamawiający w SWZ poinformował Wykonawców, iż ilość 450 000 litrów jest ilością gwarantowaną, a prawo opcji wynosi 150 000 litrów z tym, że Zamawiający przewidział dostawę dwóch rodzajów olejów napędowych Ekodiesel tj.: 1) oleju napędowego Ekodiesel o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych - w ilości 100 000 litrów z zastrzeżeniem, że jest to ilość w całości objęta prawem opcji, 2) oleju napędowego Ekodiesel w ilości 500 000 litrów z zastrzeżeniem ilość gwarantowanej 450 000 litrów i ilość objętej prawem opcji 50 000 litrów. Dodatkowo Zamawiający w SWZ zastrzegł, iż przy składaniu zamówienia będzie on podawał rodzaj zamawianego paliwa. Oznacza to, iż Zamawiający składając zamówienie określi rodzaj paliwa oraz ilość zamawianego paliwa która będzie wynosić ok 5 000 litrów. Dostawa paliwa będzie dotyczyć tylko jednego rodzaju paliwa określonego przez Zamawiającego w złożonym zamówieniu.