2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa paliw płynnych poprzez bezgotówkowe tankowanie pojazdów i sprzętu na stacji paliw wykonawcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla środków transportowych i sprzętu należącego do MPGK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze: - benzyny bezołowiowej Pb 95 – bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego lub zbiorników dla sprzętu zamawiającego na stacji paliwowej wybranego Wykonawcy w ilości średnio w okresie obowiązywania umowy 25 200 litrów. - oleju napędowego ON – bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego lub zbiorników dla sprzętu Zamawiającego na stacji paliwowej wybranego Wykonawcy w ilości średnio w okresie obowiązywania umowy 567 000 litrów.
Interne Kennung: P5/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wyznacza 15-dniowy termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Poprzednia umowa na sukcesywne dostawy paliw wygasła, a paliwo jest niezbędne do ciągłej eksploatacji pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w bieżącej działalności komunalnej Zamawiającego. Zastosowanie podstawowego terminu 35 dni istotnie wydłużyłoby okres braku długoterminowej umowy oraz zwiększałoby ryzyko zakłócenia ciągłości realizacji zadań operacyjnych. Przedmiot zamówienia ma charakter standardowy i powszechnie dostępny, a przygotowanie oferty nie wymaga wykonania prac projektowych, wizji lokalnej ani innych czasochłonnych czynności. Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, zapewniając pełny elektroniczny dostęp do dokumentów zamówienia. W ocenie Zamawiającego termin 15 dni pozostaje wystarczający do przygotowania konkurencyjnych ofert i jest proporcjonalny do obiektywnej pilnej potrzeby.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24611100 Propergol-Treibstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywna dostawa paliw płynnych poprzez bezgotówkowe tankowanie pojazdów i sprzętu na stacji paliw wykonawcy.
Beschreibung: Bezgotówkowy zakup paliw płynnych dla środków transportowych i sprzętu należącego do MPGK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze: a) benzyny bezołowiowej Pb 95 – bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego lub zbiorników dla sprzętu zamawiającego na stacji paliwowej wybranego Wykonawcy w ilości średnio w okresie obowiązywania umowy 25 200 litrów. b) oleju napędowego ON – bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego lub zbiorników dla sprzętu Zamawiającego na stacji paliwowej wybranego Wykonawcy w ilości średnio w okresie obowiązywania umowy 567 000 litrów.
Interne Kennung: Paliwo