579531-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – I/S Amager Ressourcecenter - Indkøb af motorkøretøjsforsikring
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelI/S Amager Ressourcecenter - Indkøb af motorkøretøjsforsikring
BeschreibungI/S Amager Ressourcecenter ønsker tilbud på motorkøretøjsforsikring efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra laveste pris. Delaftalen for motorkøretøjsforsikringen består af fem (5) policer, og der skal afgives tilbud på alle policerne.Der henvises nærmere til kravspecifikationerne i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud.Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne.Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Interne Kennung285326440
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI/S Amager Ressourcecenter ønsker tilbud på motorkøretøjsforsikring efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra laveste pris.Delaftalen for motorkøretøjsforsikringen består af fem (5) policer, og der skal afgives tilbud på alle policerne.Der henvises nærmere til kravspecifikationerne i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud.Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne.Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
LosLOT-0000