579580-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diagnostika – Acord cadru furnizare reactivi laborator biochimie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare reactivi laborator biochimie
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta: achizitia de reactivi pentru analize de biochimie-imunologie, electroforeza proteinelor si proteine speciale (prespsina) cu punerea la dispozitie de echipamente conform cerintelor caietului de sarcini . Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor (Conform art. 160 alin. 2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
Interne Kennung: 20.04.03
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achiziția de reactivi biochimie-imunologie
Beschreibung: Achiziția de reactivi biochimie-imunologie (conform cantităților din Anexa 1 și volumul de analize alocat pe fiecare locație/pe fiecare domeniu: cu punere la dispoziție de echipamente, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini valoare minima acord cadru/contract subsecvent 1 lună -1.110.382,28 lei fara TVA valoare maxima contract subsecvent 6 luni - 6.662.293,65 lei fara TVA valoare maxima acord cadru 48 luni - 53.298.349,20 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: suplimentarea cantitatilor acordului cadru cu maxim 20% in conditiile in care situatia o va impune
Los: LOT-0002
Titel: Achiziția de reactivi electroforeza proteinelor
Beschreibung: Achiziția de reactivi pentru electroforeza proteinelor (conform cantităților din Anexa 1 și volumul de analize alocat pe fiecare locație/pe fiecare domeniu: cu punere la dispoziție de echipamente, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini - valoare minima acord cadru/contract subsecvent 1 lună -57.000,00 lei fara TVA - valoare maxima contract subsecvent 6 luni - 342.000,00 lei fara TVA - valoare maxima acord cadru 48 luni - 2.736.000,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Achiziția de reactivi pentru prepsina
Beschreibung: Achiziția de reactivi pentru presepsina (conform cantităților din Anexa 1 și volumul de analize alocat pe fiecare locație/pe fiecare domeniu: cu punere la dispoziție de echipamente, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini - valoare minima acord cadru/contract subsecvent 1 lună -14.976,00 lei fara TVA - valoare maxima contract subsecvent 6 luni – 89.856,00 lei fara TVA - valoare maxima acord cadru 48 luni – 718.848,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 3