See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tłumaczenie libretta i tekstów piosenek do przedstawienia pt. „Wielki Gatsby” na język polski.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przekład z języka angielskiego libretta musicalu p.t „Wielki Gatsby” („The Great Gatsby”)” wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych na zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania tłumaczenia libretta musicalu na język polski z zachowaniem znaczenia, charakteru oraz wartości artystycznych oryginalnego utworu. Tłumaczenie powinno wiernie oddawać treść i zamysł autora, a także – w zakresie, w jakim jest to możliwe – zachować rytm, metrum, układ wersów, rymy, kadencję oraz budowę zwrotek, tak aby odpowiadało wymogom wykonania scenicznego i muzycznego. Tłumaczenie powinno być oryginalnym utworem – opracowaniem oryginalnego utworu w języku polskim, nie posiadać wad prawnych oraz nie naruszać praw autorskich, ani dóbr osobistych osób trzecich.
Interne Kennung: 12/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92312000 Künstlerische Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92312200 Dienstleistungen von Schriftstellern, Komponisten, Bildhauern, Entertainern und sonstigen Künstlern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92312000 Künstlerische Dienstleistungen