579689-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Maschinen zur Reinigung von Abwasser – EU-udbud vedr. etablering af MABR (Membrane Aerated Biofilm Reactor) anlæg på NØ Renseanlæg til VandCenter Syd A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud vedr. etablering af MABR (Membrane Aerated Biofilm Reactor) anlæg på NØ Renseanlæg til VandCenter Syd A/S
BeschreibungVandCenter Syd (VCS) har gennem en længere årrække testet MABR teknologi som alternativ til konventio-nel aktiv slam anlæg til biologisk rensning af spildevand. Der er et ønske om tilbud og skitsering af komplet løsning, der installeres som forbehandling, der be-handler enten hele spildevandsstrømmen eller under høje belastninger en delmængde.
Interne Kennung783535
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996000 Maschinen zur Reinigung von Abwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232421 Abwasserbehandlungsanlage, 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen
5. Los
LosLOT-0000