2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027 z podziałem na 3 części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027 z podziałem na 3 części 2. Zamówienie na przedmiotowe usługi obejmuje m.in.: − utrzymanie przejezdności wyznaczonych dróg powiatowych poprzez odśnieżanie ługami, − zmniejszenie śliskości dróg powiatowych poprzez posypywanie środkami chemicznymi i materiałami uszorstniającymi, - zamiatanie dróg powiatowych, − zamówienie dotyczy całego obszaru Powiatu Ostrołęckiego. Mapa terenu stanowi załącznik do SWZ. Łączna długość dróg do utrzymania wynosi – 873,393 km, w tym dla: CZĘŚĆ I: Obwodu Drogowo – Mostowego w Ostrołęce – 323,191 km Szacunkowa ilość godzin: − zwalczanie śliskości solarko - piaskarką - 510 godz. − odśnieżanie pługiem średnim - 35 godz. − odśnieżanie dróg równiarką – 20 godz. - zamiatarka drogowa ( z operatorem) – 30 godz. - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej – 100 godz. Materiał do ZUD: − mieszanka piasku z solą(30%) - 491 ton − piasek - 40 ton − NaCL(sól) - 30 ton CZĘŚĆ II: Obwodu Drogowo – Mostowego w Kadzidle – 324,017 km Szacunkowa ilość godzin: − zwalczanie śliskości solarko - piaskarką - 795 godz. − odśnieżanie pługiem średnim - 45 godz. − odśnieżanie dróg równiarką – 20 godz. - zamiatarka drogowa (z operatorem) – 30 godz. - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej – 100 godz. Materiał do ZUD: − mieszanka piasku z solą(30%) - 950 ton − piasek - 75 ton − NaCL(sól) - 30 ton CZĘŚĆ III: Obwodu Drogowo – Mostowego w Myszyńcu – 226,185 km Szacunkowa ilość godzin: − zwalczanie śliskości solarko - piaskarką - 555 godz. − odśnieżanie pługiem średnim - 40 godz. − odśnieżanie dróg równiarką – 20 godz. - zamiatarka drogowa (z operatorem) – 10 godz. - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej – 100 godz. Materiał do ZUD: − mieszanka piasku z solą(30%) - 711 ton − piasek - 54 ton − NaCL(sól) - 30 ton Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera plan operacyjny ZUD, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. Wykonawca będzie realizował usługę wg poleceń wydawanych przez Kierowników poszczególnych Obwodów Drogowych w formie telefonicznej na poszczególne prace z ustaleniem terminu ich wykonania. (Uwaga! Przedmiary robót stanowią tylko podstawę informacyjną zgodnie z zapisami Rozdziału XV sposobu obliczenia ceny). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg. Materiały winny być składowane w taki sposób, aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Materiały należy stosować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960) w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. Pojazdy samochodowe używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1251 ze zm.) odpowiadający warunkom określonym w § 38 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2022 ze zm.). Natomiast części urządzeń zamontowanych na pojeździe wystające poza obrys pojazdu powinny odpowiadać warunkom określonym w §39 ww. rozporządzenia. Pojazdy samochodowe i inny sprzęt oraz zastosowane materiały używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny spełniać wszelkie przepisy prawne w zakresie poruszania się na drodze i zapewnienia bezpieczeństwa osobom i pojazdom poruszającym się po drodze i w jej otoczeniu. Wykonawca musi dysponować służbami dyżurnymi - całodobowo, które będą odpowiedzialne za przyjmowanie zleceń i przekazywanie meldunków o przejezdności dróg oraz musi zapewnić łączność telefoniczną z jednostkami sprzętowymi. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem usług wynikającym z własnego zaniedbania lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami, warunkami umowy wykonania robót związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności: Opisem przedmiotu zamówienia Planem Operacyjnym Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego Formularzem cenowym (FC) 3. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.7.2014, s.1 ze zm.) zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne Kennung: DT.252.I.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Rozdziale X ust. 3 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te wstępnie potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.5. W sekcji IV formularza JEDZ, Wykonawca jedynie oświadcza, czy Spełnia wszystkie wymagane kryteria kwalifikacji poprzez zaznaczenie jednej z dwóch opcji "tak" lub "nie". 6. Nie musi wypełniać pozost. sekcji (.)Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności o których mowa w art.5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 7. Wykonawca składa Ofertę na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:1) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Rozdziale X ust. 3 SWZ;2) zobowiązanie innego podmiotu, oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o których mowa w Rozdziale XI ust. 2, lit. a),b), c) SWZ, (jeżeli dotyczy);3) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, (jeżeli dotyczy);4) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 5) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, (jeżeli dotyczy);6) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz;7) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa, (jeżeli dotyczy). 8) Formularz Cenowy, stanowiący Załącznik Nr 11 do SWZ. 8. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych zgodnych z Załącznikiem Nr 2 do „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.9. Ofertę oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).10. Podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale XIV. ust. 3, pkt. 3) SWZ, zobowiązanie/-nia podmiotu udostępniającego zasoby, które nie zostały wystawione przez upoważnione podmioty oraz wymagane pełnomocnictwa:a) Wykonawca przekazuje w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym; b) gdy zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tych dokumentów opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, o którym mowa w ppkt. b) powyżej, dokonuje notariusz lub:-w przypadku podmiotowych środków dowodowych – odpowiednio Wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, podmiot udostępniający zasoby, każdy w zakresie dokumentu, który go dotyczy; -w przypadku oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale XIV. ust. 3, pkt. 3) SWZ, zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby – odpowiednio Wykonawca lub Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia;- w przypadku pełnomocnictwa – mocodawca. 11. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, o łącznej szacunkowej wartości 900 000,00 zł netto (po 300 000,00 zł netto dla każdej z części I,II,III). Dalsze informacje w SWZ (brak techniczny wskazania w ogłoszeniu dalszych informacji).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90612000 Straßenkehrdienste, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027: CZĘŚĆ I: Obwód Drogowo – Mostowy w Ostrołęce – 323,191 km
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027. 2. Zamówienie na przedmiotowe usługi obejmuje m.in.: − utrzymanie przejezdności wyznaczonych dróg powiatowych poprzez odśnieżanie ługami, − zmniejszenie śliskości dróg powiatowych poprzez posypywanie środkami chemicznymi i materiałami uszorstniającymi, - zamiatanie dróg powiatowych, - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej. − zamówienie dotyczy całego obszaru Obwodu Drogowo - Mostowego w Ostrołęce. Mapa terenu stanowi załącznik do SWZ. CZĘŚĆ I: Obwód Drogowo – Mostowy w Ostrołęce – 323,191 km Szacunkowa ilość godzin: − zwalczanie śliskości solarko - piaskarką - 510 godz. − odśnieżanie pługiem średnim - 35 godz. − odśnieżanie dróg równiarką – 20 godz. - zamiatarka drogowa ( z operatorem) – 30 godz. - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej – 100 godz. Materiał do ZUD: − mieszanka piasku z solą(30%) - 491 ton − piasek - 40 ton − NaCL(sól) - 30 ton Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera plan operacyjny ZUD, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. Wykonawca będzie realizował usługę wg poleceń wydawanych przez Kierownika Obwodu Drogowego w formie telefonicznej na poszczególne prace z ustaleniem terminu ich wykonania. (Uwaga! Przedmiary robót stanowią tylko podstawę informacyjną zgodnie z zapisami Rozdziału XV sposobu obliczenia ceny). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg. Materiały winny być składowane w taki sposób, aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Materiały należy stosować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960) w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. Pojazdy samochodowe używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1251 ze zm.) odpowiadający warunkom określonym w § 38 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2022 ze zm.) . Natomiast części urządzeń zamontowanych na pojeździe wystające poza obrys pojazdu powinny odpowiadać warunkom określonym w §39 ww. rozporządzenia. Pojazdy samochodowe i inny sprzęt oraz zastosowane materiały używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny spełniać wszelkie przepisy prawne w zakresie poruszania się na drodze i zapewnienia bezpieczeństwa osobom i pojazdom poruszającym się po drodze i w jej otoczeniu. Wykonawca musi dysponować służbami dyżurnymi - całodobowo, które będą odpowiedzialne za przyjmowanie zleceń i przekazywanie meldunków o przejezdności dróg oraz musi zapewnić łączność telefoniczną z jednostkami sprzętowymi. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem usług wynikającym z własnego zaniedbania lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami, warunkami umowy wykonania robót związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności: Opisem przedmiotu zamówienia Planem Operacyjnym Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego Formularzem cenowym (FC) 3. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.7.2014, s.1 ze zm.) zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne Kennung: Część 1/ODM Ostrołęka
Los: LOT-0002
Titel: 2. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027: CZĘŚĆ II: Obwód Drogowo – Mostowy w Kadzidle – 324,017 km
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027. 2. Zamówienie na przedmiotowe usługi obejmuje m.in.: − utrzymanie przejezdności wyznaczonych dróg powiatowych poprzez odśnieżanie ługami, − zmniejszenie śliskości dróg powiatowych poprzez posypywanie środkami chemicznymi i materiałami uszorstniającymi, - zamiatanie dróg powiatowych, - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej. − zamówienie dotyczy całego obszaru Obwodu Drogowo - Mostowego w Kadzidle. Mapa terenu stanowi załącznik do SWZ. CZĘŚĆ II: Obwód Drogowo – Mostowy w Kadzidle – 324,017 km Szacunkowa ilość godzin: − zwalczanie śliskości solarko - piaskarką - 795 godz. − odśnieżanie pługiem średnim - 45 godz. − odśnieżanie dróg równiarką – 20 godz. - zamiatarka drogowa (z operatorem) – 30 godz. - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej – 100 godz. Materiał do ZUD: − mieszanka piasku z solą(30%) - 950 ton − piasek - 75 ton − NaCL(sól) - 30 ton Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera plan operacyjny ZUD, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. Wykonawca będzie realizował usługę wg poleceń wydawanych przez Kierowników poszczególnych Obwodów Drogowych w formie telefonicznej na poszczególne prace z ustaleniem terminu ich wykonania. (Uwaga! Przedmiary robót stanowią tylko podstawę informacyjną zgodnie z zapisami Rozdziału XV sposobu obliczenia ceny). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg. Materiały winny być składowane w taki sposób, aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Materiały należy stosować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960) w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. Pojazdy samochodowe używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1251 ze zm.) odpowiadający warunkom określonym w § 38 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2022 ze zm.). Natomiast części urządzeń zamontowanych na pojeździe wystające poza obrys pojazdu powinny odpowiadać warunkom określonym w §39 ww. rozporządzenia. Pojazdy samochodowe i inny sprzęt oraz zastosowane materiały używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny spełniać wszelkie przepisy prawne w zakresie poruszania się na drodze i zapewnienia bezpieczeństwa osobom i pojazdom poruszającym się po drodze i w jej otoczeniu. Wykonawca musi dysponować służbami dyżurnymi - całodobowo, które będą odpowiedzialne za przyjmowanie zleceń i przekazywanie meldunków o przejezdności dróg oraz musi zapewnić łączność telefoniczną z jednostkami sprzętowymi. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem usług wynikającym z własnego zaniedbania lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami, warunkami umowy wykonania robót związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności: Opisem przedmiotu zamówienia Planem Operacyjnym Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego Formularzem cenowym (FC) 3. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.7.2014, s.1 ze zm.) zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne Kennung: Część 2/ODM Kadzidło
Los: LOT-0003
Titel: 3. Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027: CZĘŚĆ III: Obwód Drogowo – Mostowy w Myszyńcu – 226,185 km
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Ostrołęckiego administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce w sezonie zimowym 2026/2027. 2. Zamówienie na przedmiotowe usługi obejmuje m.in.: − utrzymanie przejezdności wyznaczonych dróg powiatowych poprzez odśnieżanie ługami, − zmniejszenie śliskości dróg powiatowych poprzez posypywanie środkami chemicznymi i materiałami uszorstniającymi, - zamiatanie dróg powiatowych, - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej. − zamówienie dotyczy całego obszaru Obwodu Drogowo - Mostowego w Myszyńcu. Mapa terenu stanowi załącznik do SWZ. CZĘŚĆ III: Obwodu Drogowo – Mostowego w Myszyńcu – 226,185 km Szacunkowa ilość godzin: − zwalczanie śliskości solarko - piaskarką - 555 godz. − odśnieżanie pługiem średnim - 40 godz. − odśnieżanie dróg równiarką – 20 godz. - zamiatarka drogowa (z operatorem) – 10 godz. - oczyszczanie kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacji deszczowej – 100 godz. Materiał do ZUD: − mieszanka piasku z solą(30%) - 711 ton − piasek - 54 ton − NaCL(sól) - 30 ton Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera plan operacyjny ZUD, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. Wykonawca będzie realizował usługę wg poleceń wydawanych przez Kierownika Obwodu Drogowego w formie telefonicznej na poszczególne prace z ustaleniem terminu ich wykonania. (Uwaga! Przedmiary robót stanowią tylko podstawę informacyjną zgodnie z zapisami Rozdziału XV sposobu obliczenia ceny). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg. Materiały winny być składowane w taki sposób, aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Materiały należy stosować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960) w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. Pojazdy samochodowe używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 1251 ze zm.) odpowiadający warunkom określonym w § 38 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2022 ze zm.) . Natomiast części urządzeń zamontowanych na pojeździe wystające poza obrys pojazdu powinny odpowiadać warunkom określonym w §39 ww. rozporządzenia. Pojazdy samochodowe i inny sprzęt oraz zastosowane materiały używane do wykonania zimowego utrzymania dróg powinny spełniać wszelkie przepisy prawne w zakresie poruszania się na drodze i zapewnienia bezpieczeństwa osobom i pojazdom poruszającym się po drodze i w jej otoczeniu. Wykonawca musi dysponować służbami dyżurnymi - całodobowo, które będą odpowiedzialne za przyjmowanie zleceń i przekazywanie meldunków o przejezdności dróg oraz musi zapewnić łączność telefoniczną z jednostkami sprzętowymi. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem usług wynikającym z własnego zaniedbania lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami, warunkami umowy wykonania robót związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności: Opisem przedmiotu zamówienia Planem Operacyjnym Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego Formularzem cenowym (FC) 3. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.7.2014, s.1 ze zm.) zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne Kennung: Część 3/ODM Myszyniec