See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Teckenspråkstolkar - Plats, landsdel Götaland utom Gotlands län
Beschreibung: Arbetsförmedlingen upphandlar ramavtal för tillhandahållande och förmedling av förbokade teckenspråkstolkar för fysiska tolkuppdrag på plats inom landsdel Götaland, exklusive Gotlands län. Uppdrag avropas av Arbetsförmedlingen via e-post och omfattar tolkar som närvarar fysiskt vid förbokade möten tillsammans med personer som har behov av tolktjänst.
Interne Kennung: Af-2026/0065 2006
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Interne Kennung: 1891748-0
Los: LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Interne Kennung: 1891750-1
Los: LOT-0003
Titel: Anbudsområde Blekinge län
Interne Kennung: 1919499-2
Los: LOT-0004
Titel: Anbudsområde Hallands län
Interne Kennung: 1919612-3
Los: LOT-0005
Titel: Anbudsområde Jönköpings län
Interne Kennung: 1919500-4
Los: LOT-0006
Titel: Anbudsområde Kalmar län
Interne Kennung: 1919520-5
Los: LOT-0007
Titel: Anbudsområde Kronobergs län
Interne Kennung: 1919673-6
Los: LOT-0008
Titel: Anbudsområde Skåne län
Interne Kennung: 1919939-7
Los: LOT-0009
Titel: Anbudsområde Västra Götalands län
Interne Kennung: 1919948-8
Los: LOT-0010
Titel: Anbudsområde Östergötland län
Interne Kennung: 1919959-9
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Af-2026/0065 2006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1891748-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1891750-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 1919499-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 1919612-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 1919500-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: 1919520-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 1919673-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: 1919939-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Intern identifierare: 1919948-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Intern identifierare: 1919959-9