579800-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości: Część 1) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego w Katowicach. Część 2) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego - KD Barbara w Mikołowie.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług w zakresie utrzymania czystości: Część 1) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego w Katowicach. Część 2) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego - KD Barbara w Mikołowie.
Beschreibung- Usługi sprzątania należy wykonywać w uzgodnieniu z Zamawiającym i Najemcą w większości poza godzinami pracy, jednakże niektóre pomieszczenia muszą być sprzątane w czasie obecności pracowników np. Dział Księgowości, szczegóły zostaną omówione z firmą/firmami, która wygra postępowanie. Powierzchnia pomieszczeń sprzątanych w czasie obecności pracowników Zamawiającego i Najemcy nie przekracza 20% całej powierzchni przeznaczonej do sprzątania. Wykaz pomieszczeń zostanie przekazany firmie która wygra postępowanie. - Zamawiający oraz Najemca pracuje 5 dni w tygodniu, jednakże w dni wolne od pracy mają czasem miejsce szkolenia, kursy lub inne obowiązki i należy przygotować pomieszczenia na kolejny dzień pracy. Średnia ilość miesięcznych dyżurów sobotnich i niedzielnych to 2 (w okresie od września do czerwca). Dyżur w soboty i niedziele dotyczy tylko lokalizacji w Katowicach. Jednocześnie należy przewidzieć dyżury w przypadku akademii i uroczystości okolicznościowych. (średnio 1-2 razy na miesiąc) - Zamawiający wymaga, aby firma, która wygra postępowanie przetargowe zapewniała środki czystości które posiadają następujące dokumenty dopuszczające: a) środki myjące, czyszczące, konserwujące posiadające w swym składzie substancje niebezpieczne - karty charakterystyki, b) preparaty dezynfekcyjne będące wyrobami medycznymi - deklaracje zgodności i certyfikat CE, c) preparaty dezynfekcyjne będące produktami biobójczymi – pozwolenie na obrót produktami biobójczymi d) kosmetyki - zgłoszenie do CPNP (internetowy Portal Zgłaszania Produktów Kosmetycznych) e) artykuły higieniczne - ulotki/karty informacyjne. Mydło, papier toaletowy oraz ręczniki papierowe zapewnia Zamawiający. Środki stosowane na ciągach komunikacyjnych muszą być antypoślizgowe i posiadać dopuszczenia do obrotu w handlu. Wymóg antypoślizgowości dotyczy środków do konserwacji podłóg w zależności od rodzaju powierzchni. - Zamawiający wymaga, aby osoby sprzątające używały osobnego sprzętu do czyszczenia toalet i innych pomieszczeń (ścierki, mopy). - W GIG-PIB na bieżąco prowadzone są prace modernizacyjne i remontowe. Należy przewidzieć dodatkowe sprzątanie po takich pracach. Plan remontów zostanie udostępniony firmie, która wygra postępowanie przetargowe. Za sprzątanie poremontowe Zamawiający nie przewiduje wypłaty dodatkowego wynagrodzenia firmie świadczącej usługę. Zamawiający informuje, że firmy wykonujące prace remontowe i modernizacyjne mają w zakresie swoich obowiązków utrzymanie czystości sąsiedztwa prac i ciągów komunikacyjnych do modernizowanych pomieszczeń. - Wykaz pomieszczeń przeznaczonych do sprzątania zostanie przekazany firmie, która wygra postępowanie przetargowe przed podpisaniem umowy. - Na poszczególnych piętrach znajdują się od jednej do czterech toalet w zależności od budynku. - Zamawiający przewiduje udostępnienie pomieszczeń technicznych dla firmy, która wygra postępowanie przetargowe. - Za ewentualne zniszczenia spowodowane przez osoby sprzątające odpowiedzialność ponosi Wykonawca. - Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności i tajemnicy informacji pozyskanych w trakcie wykonywania usługi zgodnie z zapisami umowy. - Czyszczenie/pranie firan, zasłon i żaluzji znajdujących się w pomieszczeniach Zamawiającego nie należy do obowiązków Wykonawcy. - Wykonawca uzupełnia materiały higieniczne (papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło) zakupione wcześniej przez Zamawiającego oraz dostarczane na własny koszt kostki toaletowe i odświeżacze powietrza. - Do wykonywania prac na wysokości mogą być dopuszczone osoby, które: - odbyły szkolenie w zakresie bhp oraz instruktaż stanowiskowy zapoznający ich z charakterem prac na wysokości, zagrożeniami związanymi z wykonywanymi przez nich czynnościami, możliwymi skutkami zagrożeń oraz głównymi przyczynami wypadków, - posiadają aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości, - umieją posługiwać się przydzielonymi im środkami ochrony indywidualnej oraz urządzeniami zabezpieczającymi, - umieją bezpiecznie obsługiwać podstawowe urządzenia służące do transportu poziomego i pionowego, w tym mają odpowiednie uprawnienia lub kwalifikacyjne. - terminy prac wykonywanych kilka razy w roku (np. mycia okien, czyszczenie obudowy kanałów wentylacyjnych) zostanie ustalone z Wybranym Wykonawcą po podpisaniu umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji powyższych wymagań. W przypadku niespełnienia któregokolwiek z nich Zamawiający nie dopuści tej osoby do wykonywania prac.
Interne KennungFZ.26.50.2025.PIHA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Instrukcja składania ofert dostępna jest na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Centrum pomocy” – kafelek „Oferty, wnioski, prace konkursowe”. Ponieważ Zamawiający nie wykorzystuje interaktywnego formularza udostępnionego przez platformę, Wykonawców nie dotyczy instrukcja w części dot. pobierania wzorca formularza i jego wypełnienia. Podczas dodawania formularza oferty Platforma może zgłosić komunikat dotyczący braku wygenerowania interaktywnego formularza – należy potwierdzić komunikat. 3. Techniczny sposób złożenia oferty: 1) Wykonawca musi mieć aktywne konto wykonawcy na Platformie e-Zamówienia z zaznaczonymi uprawnieniami do „Składania ofert/wniosków/prac konkursowych”. 2) Składanie ofert możliwe jest tylko przed terminem składania ofert – oferta złożona po terminie nie będzie przyjęta. Dokumentów nie należy składać w ostatniej chwili. Czas trwania wgrywania i przetwarzania dokumentów jest zależny od ich ilości, rozmiaru oraz obciążenia Platformy. 3) W celu złożenia oferty należy przejść do szczegółów postępowania, wybrać zakładkę „Oferty/wnioski”, a następnie przycisk „Złóż ofertę”. 4) Podpisany formularz ofertowy należy dodać w miejscu „Wypełniony formularz ofertowy”, a pozostałe dokumenty składane wraz z ofertą lub stanowiące ofertę – w miejscu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Wszystkie dodawane pliki muszą być wcześniej podpisane. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Jeśli Wykonawca podpisze formularz podpisem zewnętrznym, wówczas plik podpisu należy załączyć w miejscu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. W miejscu „Wypełniony formularz oferty” można załączyć tylko jeden plik. System powinien umożliwić dodanie plików w wersji skompresowanej. Możliwe jest także dodanie całej oferty w jednym pliku w miejscu „Wypełniony formularz oferty”. 5) Po wprowadzeniu plików należy wybrać „Wyślij pliki i złóż ofertę”, a następnie potwierdzić, że chce się złożyć ofertę. 6) Proces składania ofert może trwać przez dłuższy czas, w zależności od liczby i wielkości składanych dokumentów. W tym czasie nie należy zamykać okna przeglądarki. System pokazuje kolejne etapy przetwarzania dokumentów. 7) Po zakończeniu procesu składania oferty na ekranie pojawi się informacja że proces składania oferty się zakończył i można pobrać dokumenty, potwierdzające złożenie oferty – można wówczas pobrać Elektroniczne Potwierdzenie Przyjęcia (EPP) i Elektroniczne Potwierdzenie Otrzymania (EPO). 8) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 3.1. Wycofanie oferty: 1) Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wycofać ofertę. 2) W celu wycofania ofert należy przejść do szczegółów postępowania, wybrać zakładkę „Oferty/wnioski”, a następnie przycisk „Wycofaj ofertę”. 3) Funkcja „Wycofaj ofertę” jest dostępna tylko dla użytkowników mających zaznaczone uprawnienia „Wycofanie ofert/wniosków/prac konkursowych”. 4. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 5. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i oznaczonym pliku np. „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Plik ten należy następnie złożyć wraz z plikami stanowiącymi jawną część oferty. Wykonawca do oferty musi załączyć uzasadnienie dlaczego informacje te zostały zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa. Zaleca się, aby uzasadnienie zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie. Zastrzeżenie przez Wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego jako bezskuteczne ze względu na zaniechanie przez Wykonawcę podjęcia niezbędnych działań w celu zachowania poufności objętych klauzulą informacji zgodnie z postanowieniami art. 18 ust. 3 pzp. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 pzp. 6. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 7. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym. 8. Do oferty składanej przez platformę e-zamówienia należy dołączyć: 8.1. Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca wypełnia pola z białym tłem, pola zacieniowane na szaro nie dotyczą niniejszego postępowania; 8.2. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 8.3. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; 8.4. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - (zgodnie z zapisami rozdziału XI SWZ);
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług w zakresie utrzymania czystości: Część 1) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego w Katowicach.
BeschreibungDla części 1A Zakres usług: a) zamiatanie i mycie podłóg, biur, laboratoriów o łącznej powierzchni 11.259 m2, z tym, że: - w okresie kwiecień – wrzesień 1 raz w tygodniu w dniach ustalonych z Zamawiającym - w okresie październik - marzec 2 razy w tygodniu w dniach ustalonych z Zamawiającym b) codzienne zamiatanie i mycie schodów i korytarzy, o łącznej powierzchni 8.779 m2 oraz parapetów znajdujących się przy ciągach korytarzy, c) codzienne mycie sanitariatów (podłóg, ścian, wyposażenia, urządzeń sanitarnych) oraz uzupełnianie materiałów higienicznych i środków czystości (kostki toaletowe, odświeżacze powietrza). Łączna powierzchnia - 1.135 m2, d) 1 x w miesiącu zamiatanie i mycie podłóg, pomieszczeń technicznych i magazynowych o łącznej powierzchni 2.779 m2, po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielem Zamawiającego, e) codzienne wynoszenie śmieci bytowych do wyznaczonego punktu, f) biura: utrzymywanie dostępnych powierzchni sprzętów, mebli, drzwi, parapetów w czystości: - w okresie kwiecień – wrzesień 1 raz w tygodniu w dniach ustalonych z Zamawiającym - w okresie październik - marzec 2 razy w tygodniu w dniach ustalonych z Zamawiającym g) odkurzanie wykładzin dywanowych (dwa gabinety) i mycie podłóg (4 gabinety) o częstotliwość zgodnej z punktem f), h) mycie okien wg harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zleceniodawcę – dwa razy do roku w miesiącach marzec-kwiecień oraz wrzesień-październik - na korytarzach o powierzchni dwustronnej 485,2 m2 - w salach konferencyjnych i gabinetach kierowników o powierzchni dwustronnej 311,5 m2 , - pozostałych okien - obustronna powierzchnia okien wynosi 4.385,63 m2 - mycie powierzchni okien oraz szyb elewacyjnych dostępnych tylko z zewnątrz w budynku Centrum Czystych Technologii Węglowych, w budynku Radiometrii, Hali nr 5 oraz na klatkach schodowych w budynku dyrekcji w Katowicach - przy pomocy zwyżki lub przy pomocy rusztowania i) kompleksowe sprzątanie i mycie pomieszczeń po remontach i malowaniu, j) mycie ścian na korytarzach, wyłożonych płytkami lub innymi elementami zmywalnymi, k) zdejmowanie i wieszanie firan i zasłon co 4 miesiące w wyznaczonych pokojach (max 4 pokoje) l) mycie balustrad minimum 3 razy na tydzień, m) mycie drzwi na korytarzach budynków, częstotliwość w zależności od potrzeb, jednakże nie mniej niż 3 razy na tydzień, do mycia elementów szklanych należy używać odrębnych środków chemicznych i ścierek. n) co najmniej 1 raz w tygodniu opróżnianie i czyszczenie popielniczek ustawionych na zewnątrz budynków, o) w przypadku ogłoszenia pandemii codzienna dezynfekcja klamek, poręczy przy pomocy środków dostarczonych przez Zamawiającego. p) opróżnianie pojemników niszczarek papieru – przynajmniej 1 raz w tygodniu q) czyszczenie z zewnątrz, 2 razy w roku, obudowy kanałów wentylacyjnych wykonanej ze stali nierdzewnej (przy pomocy zwyżki) na elewacji budynku CCTW, r) mycie 1 x w roku naświetli dachowych w budynku CCTW; s) mycie „ściany z węgla” 2 x w roku w budynku CCTW, ściana wykonana z płytek gresowych o wysokości około 18 m i szerokości około 10 m. Ścianę można umyć z biegów schodowych; t) mycie kabin wind oraz drzwi szybowych windy minimum 3 razy na tydzień – na terenie GIG-PIB Katowice znajduje się 8 wind zlokalizowanych w 5 budynkach; u) utrzymanie w czystości powierzchni tarasów oraz sufitów przed dwoma wejściami do budynku CCTW (sufit z blachy aluminiowej); v) utrzymanie w czystości około 100 m2 płyt elewacyjnych (wysokość do 3 m) w Pawilonie I – mycie min. 1 x w miesiącu. w) mycie żaluzji zewnętrznych w Budynku Radiometrii 1 raz w roku; o powierzchni 45 m2 x) serwis dzienny (w zależności od potrzeb Zamawiającego) dla pomieszczeń zlokalizowanych w Katowicach, (minimum 1 osoba, a w okresie listopad-marzec – 2 osoby). Godziny pracy serwisu dziennego do ustalenia przed podpisaniem umowy. Proponowane godziny 8-12 (4 godziny). W czasie trwania serwisu należy wykonywać bieżącą obsługę; Jako serwis dzienny Zamawiający rozumie bieżące utrzymanie czystości ciągów komunikacyjnych i toalet; Dla części 1B Zakres prac obejmuje w szczególności następujące czynności a) codzienne wynoszenie śmieci bytowych do wyznaczonego punktu, b) opróżnianie niszczarek według potrzeb c) zamiatanie i mycie podłóg gabinetów dyrektorów, usługa wykonywana codziennie – 61 pomieszczeń o łącznej powierzchni 1.145,14 m2 d) zamiatanie i mycie podłóg pozostałych biur 3 razy w tygodniu o łącznej powierzchni 4 107,63 m2 e) codzienne zamiatanie i mycie schodów i korytarzy, f) odkurzanie i mycie sprzętów, mebli, drzwi, parapetów itp. 3 razy w tygodniu za wyjątkiem gabinetów dyrektorów, gdzie usługa odbywać się powinna codziennie g) codzienne mycie sanitariatów (podłóg, ścian, wyposażenia, urządzeń sanitarnych) oraz uzupełnianie materiałów higienicznych i środków czystości (kostki toaletowe, odświeżacze powietrza ) h) odkurzanie wykładzin podłogowych i dywanowych 3 razy w tygodniu, za wyjątkiem gabinetów dyrektorów, gdzie usługa odbywać się powinna codziennie i) pranie wykładzin dywanowych 4 razy w roku o powierzchni 1.967 m2. j) mycie okien w biurach i na korytarzach 3 razy w roku - łączna (dwustronna) powierzchnia okien w wynajmowanych pomieszczeniach wynosi 985 m2 k) kompleksowe sprzątanie i mycie pomieszczeń po remontach i malowaniu, l) mycie ścian na korytarzach, wyłożonych płytkami lub innymi elementami zmywalnymi według potrzeb m) mycie balustrad minimum 3 razy na tydzień, n) mycie drzwi na korytarzach budynków, częstotliwość w zależności od potrzeb, jednakże nie mniej niż 2 razy na tydzień, o) w przypadku ogłoszenia pandemii codzienna dezynfekcja klamek, poręczy przy pomocy środków dostarczonych przez Zamawiającego
Interne KennungFZ.26.50.2025.PIHA część 1
Menge1 Stück
LosLOT-0002
TitelŚwiadczenie usług w zakresie utrzymania czystości: Część 2) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego - KD Barbara w Mikołowie.
BeschreibungSprzątanie odbywa się w kilku obiektach zamkniętych oddalonych od siebie od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów. Na terenie GIG-PIB KD Barbara znajdują się 4 budynki 3 kondygnacyjne w tym 1 z halą D, 3 budynki 2 kondygnacyjne i 4 budynki 1 kondygnacyjne. Łączna powierzchnia nieotwieralnych okien, których mycie powinno odbywać się przy pomocy zwyżki lub rusztowania w Mikołowie to 593 m2. Na terenie obiektów GIG-PIB - KD Barbara w Mikołowie przebywa średnio około 100 osób dziennie. Całkowita powierzchnia przeznaczona do sprzątania wynosi 4 919,1 m2 hal, korytarzy, pomieszczeń biurowych, laboratoriów. w tym: - powierzchnia sprzątana codziennie:1 224,90 m2 - powierzchnia sprzątana w okresie kwiecień – wrzesień 1 raz w tygodniu, w okresie październik - marzec 2 razy w tygodniu: 2 758,50 m2 - powierzchnia sprzątana 1 x w miesiącu: 935,70 m2 Zakres usług: a) zamiatanie i mycie podłóg, biur, laboratoriów, odkurzanie i mycie sprzętów, aparatury, mebli, drzwi, parapetów itp - w okresie kwiecień – wrzesień 1 raz w tygodniu w dniach ustalonych z Zamawiającym. - w okresie październik - marzec 2 razy w tygodniu w dniach ustalonych z Zamawiającym. b) codzienne wynoszenie śmieci bytowych do wyznaczonego punktu, c) codzienne zamiatanie i mycie schodów i korytarzy, d) codzienne mycie sanitariatów (podłóg, ścian, wyposażenia, urządzeń sanitarnych) oraz uzupełnianie materiałów higienicznych dostarczanych przez Zamawiającego i Wykonawcę (kostki toaletowe, odświeżacze powietrza), e) odkurzanie wykładzin podłogowych i dywanowych 1 raz w tygodniu, f) mycie okien wg harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zleceniodawcę – dwa razy do roku w miesiącach marzec-kwiecień oraz wrzesień-październik całkowita przeszklona powierzchnia do mycia: 1 217,60 m2 w tym częściowo otwierane, dostępne z wysięgnika, zwyżki - z zewnątrz: 593,35 m2 ( w tym tylko z zewnątrz jednostronnie 279,6 m2) h) pranie wykładziny dywanowej w ilości 267 m2 – GIG-PIB - KD Barbara - 2 razy w roku wg ustalonego harmonogramu i) w przypadku odbywających się uroczystości lub kursów dodatkowe sprzątanie auli i klatki schodowej w bud H (socjalnym) - około 7 razy w roku. Aula ma 240 m2, a klatka schodowa 138 m2; j) kompleksowe sprzątanie i mycie pomieszczeń po remontach i malowaniu, k) mycie ścian na korytarzach, wyłożonych płytkami lub innymi elementami zmywalnymi, l) mycie balustrad minimum 3 razy na tydzień, m) mycie drzwi na korytarzach budynków, częstotliwość w zależności od potrzeb, jednakże nie mniej niż 3 razy na tydzień, n) co najmniej 1 raz w tygodniu opróżnianie i czyszczenie popielniczek ustawionych na zewnątrz budynków o) w przypadku ogłoszenia pandemii codzienna dezynfekcja klamek, poręczy przy pomocy środków dostarczonych przez Zamawiającego. p) opróżnianie pojemników niszczarek papieru 1 raz w tygodniu, q) serwis dzienny (w zależności od potrzeb Zamawiającego) dla pomieszczeń zlokalizowanych w Mikołowie, (minimum 1 osoba). Godziny pracy serwisu dziennego do ustalenia przed podpisaniem umowy. Proponowane godziny 8-12 (4 godziny). W czasie trwania serwisu należy wykonywać bieżącą obsługę; Jako serwis dzienny Zamawiający rozumie bieżące utrzymanie czystości ciągów komunikacyjnych i toalet
Interne KennungFZ.26.50.2025.PIHA część 2