See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa nasion I
Beschreibung: Zadania nr 1-7 - dotyczy dostawy nasion dla ZDOO Śrem. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji. Zadania nr 8-16 - dotyczą dostawy nasion dla SDOO Słupia Wielka. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji Zadanie nr 17- - dotyczą dostawy nasion dla ZDOO Nowa Wieś Ujska. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji Zadania nr 18-22 - dotyczą dostawy nasion dla ZDOO Kościelna Wieś. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia zamówienia, którego przedmiotem jest dostawa nasion. Zamawiający korzysta z dyspozycji art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst. jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.)postanawia skrócić termin składania i otwarcia ofert do 15 dni. W związku z powyższym termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu przypadnie na 11.02.2026 roku. Uzasadnienie Zamawiający postanowił o skróceniu terminu składania ofert z uwagi na rolniczy charakter prowadzonej działalności, który nierozerwalnie związany jest z nieprzewidywalnymi warunkami klimatyczno-pogodowe . Przede wszystkim Zamawiający musiał wziąć pod uwagę stan pól. Ponadto na rynku zmienia się dostępność nasion, są to okoliczności, na które pomimo działania z należytą starannością Zamawiający nie miał wpływu i to wpłynęło na przesunięcie się terminu ogłoszenia przetargu. Zamawiający musi brać także pod uwagę warunki agrotechniczne, a zwłaszcza prawidłowy i terminowy harmonogram prowadzenia zabiegów chemicznych środkami ochrony roślin. W związku z powyższym niemożliwe jest przeprowadzenie postępowania przetargowego z dłuższym terminem składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03111000 Saatgut
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadania nr 1
Beschreibung: Dotyczy dostawy nasion dla ZDOO Śrem. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do specyfikacji.
Los: LOT-0002
Titel: Zadania nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadania nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadania nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadania nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadania nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadania nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadania nr 8
Beschreibung: Dotyczy dostawy nasion dla SDOO Słupia Wielka. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do specyfikacji.
Los: LOT-0009
Titel: Zadania nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Zadania nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Zadania nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Zadania nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Zadania nr 13
Los: LOT-0014
Titel: Zadania nr 14
Los: LOT-0015
Titel: Zadania nr 15
Los: LOT-0016
Titel: Zadania nr 16
Los: LOT-0017
Titel: Zadania nr 17
Beschreibung: Dotyczy dostawy nasion dla ZDOO Nowa Wieś Ujska. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do specyfikacji.
Los: LOT-0018
Titel: Zadania nr 18
Beschreibung: Dotyczy dostawy nasion dla ZDOO Kościelna Wieś. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do specyfikacji.
Los: LOT-0019
Titel: Zadania nr 19
Los: LOT-0020
Titel: Zadania nr 20
Los: LOT-0021
Titel: Zadania nr 21
Los: LOT-0022
Titel: Zadania nr 22