579847-2026 - Ergebnis
Polen – Straßenbauarbeiten – ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 424 NA ODCINKU GWOŹDZICE–ODROWĄŻ–GOGOLIN I DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 415 NA ODCINKU GWOŹDZICE–ROGÓW OPOLSKI. ZADANIE 2: ROZBUDOWA DW 424 OD KM 0+000,00 DO KM 1+680,00 ORAZ ROZBUDOWA DW 415 NA ODCINKU ROGÓW OPOLSKI–GWOŹDZICE OD KM 5+732,26 DO KM 7+908,71
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 424 NA ODCINKU GWOŹDZICE–ODROWĄŻ–GOGOLIN I DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 415 NA ODCINKU GWOŹDZICE–ROGÓW OPOLSKI. ZADANIE 2: ROZBUDOWA DW 424 OD KM 0+000,00 DO KM 1+680,00 ORAZ ROZBUDOWA DW 415 NA ODCINKU ROGÓW OPOLSKI–GWOŹDZICE OD KM 5+732,26 DO KM 7+908,71
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 424 na odcinku Gwoździce–Odrowąż–Gogolin i drogi wojewódzkiej nr 415 na odcinku Gwoździce–Rogów Opolski – zadanie 2: rozbudowa DW 424 od km 0+000,00 do km 1+680,00 oraz rozbudowa DW 415 na odcinku Rogów Opolski–Gwoździce od km 5+732,26 do km 7+908,71 zgodnie z warunkami SWZ. Kod i nazwa Wspólnego Słownika Zamówień: 45111000-8 – roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne; 45233120-6 – roboty w zakresie budowy dróg; 45231300-8 – roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania; ścieków; 45233290-8 – instalowanie znaków drogowych, 45221110-6 – roboty budowlane w zakresie mostów; 45221120-9 – roboty budowlane w zakresie wiaduktów. 2. Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zadania jest rozbudowa DW 415 na odcinku Rogów Opolski - Gwoździce jak również na rozbudowa DW424 na odcinku od Gwoździc aż do rzeki Odry. Zakres inwestycji obejmuje w szczególności (rozbudowa drogi DW 424 i DW 415): 1) rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 415 polegającej na wykonaniu jezdni wraz z poboczami lub odcinkowo drogami dla pieszych i drogami dla pieszych i rowerów, 2) rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 424 polegającej na wykonaniu jezdni wraz z poboczami, 3) budowę nowego skrzyżowania wyżej wymienionych dróg wojewódzkich, 4) przebudowę dróg sąsiadujących z inwestycją m.in.: ul. Bolesława Chrobrego, ul. Parkową, ul. Zuga, ul. Stawową, ul. Boczną i innymi, 5) wykonanie przejść dla pieszych, 6) budowę i przebudowę zjazdów, 7) budowę/przebudowę przepustów drogowych wraz z rowami, 8) wykonanie robót ziemnych związanych z robotami drogowymi i branżowymi, 9) elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym wyniesienie projektu organizacji ruchu docelowego, 10) budowę/przebudowę odwodnienia (kanalizacji deszczowej wraz z wylotami) oraz systemu rowów i drenaży, 11) przebudowę kolizyjnych sieci uzbrojenia terenu (elektroenergetycznych, teletechnicznych, sanitarnych, wodociągowych, gazowych), 12) przebudowę oświetlania drogowego, 13) wycinkę zieleni. Szczegółowy zakres zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
Vorherige Bekanntmachung564889-2026
Interne KennungWP.3211.42.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie wymienione w punkcie 2 składa wraz z ofertą każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia również oświadczenie, o którym mowa w punkcie 2 tych podmiotów, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tych podmiotów oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. Wykonawca może ograniczyć się do złożenia w sekcji α w części IV Kryteria kwalifikacji formularza JEDZ ogólnego oświadczenia o spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji w postępowaniu, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A–D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w punkcie 4.4 specyfikacji, zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane i zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.1 SWZ (tj. nazwę i lokalizację zadania, wartość zadania w zakresie robót drogowych i klasę drogi oraz ilość wykonanej nawierzchni z asfaltu wysokomodyfikowanego (HiMA – warstwa ścieralna), przy czym opisując robotę wykonawca powinien również zamieścić nazwę zadania oraz załączyć dowody określające, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – na załączniku nr 8 do SWZ, 2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wykaz osób stanowi załącznik nr 9 do SWZ i powinien zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.2 SWZ tj.: a) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 1) SWZ (kierownik budowy) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, doświadczenie (okres pełnienia funkcji w miesiącach i latach, stanowisko) oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, b) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 2) SWZ (kierownik robót elektroenergetycznych (sieci elektroenergetyczne nN i SN oraz oświetlenie uliczne)) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres posiadanych uprawnień oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, c) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 3) SWZ (kierownik robót telekomunikacyjnych (sieć przewodowa)) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres posiadanych uprawnień oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą. d) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 4) SWZ (kierownik robót sanitarnych (sieć kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej i tłocznej) i deszczowej oraz sieć wodociągowa)) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres posiadanych uprawnień oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, e) dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 4) SWZ (kierownik robót sanitarnych (sieć gazowa)) wpisać imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres posiadanych uprawnień oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą 8. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz o którym mowa w punkcie 7 podpunkt 1) powyżej dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył. Ciąg dalszy w sekcji 2.1.4. Informacje ogólne w punkcie 3
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45221110 Bau von Brücken, 45221120 Bau von Viadukten
5. Los
LosLOT-0001