See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elintarvikekuljetukset (osa-alueen 3 Tuotanto- ja valmistuskeittiöiden jakelukuljetukset uudelleenkilpailuttaminen)
Beschreibung: Hankinnan kohteena oli elintarvikekuljetusten osa-alue 3 Tuotanto- ja valmistuskeittiöiden jakelukuljetukset Helsingin kaupungin palvelukeskusliikelaitokselle (myöhemmin "Palvelukeskus Helsinki" tai "Hankintayksikkö"). Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin liitteissä. Tuotanto- ja valmistuskeittiöiden jakelukuljetuksissa käytetään 100% täyssähköistä ajoneuvokalustoa.
Interne Kennung: HEL 2025-002286
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0000