See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu utworzenia i zarządzania Funduszami Szczegółowymi w ramach Projektu „Wsparcie zwrotne ukierunkowane na zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej w województwie pomorskim (Pomorski Fundusz Rozwoju)” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 21-27 (Pożyczka Termomodernizacyjna z Dotacją i Umorzeniem)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług, polegających na utworzeniu i zarządzaniu przez wybranych w niniejszym postępowaniu wykonawców (zwanych również „Partnerami Finansującymi”) Funduszami Szczegółowymi, w ramach których każdy z Partnerów Finansujących wdroży Produkt Finansowy, z którego udzielane będą Dotacje na Audyt energetyczny (opcjonalne) i Jednostkowe Pożyczki (z możliwością częściowego umorzenia kapitału Jednostkowej Pożyczki) dla Ostatecznych Odbiorców na warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej również: „Umowa Operacyjna” lub „Umowa”), które stanowią Załącznik nr 4 do SWZ. Parametry Produktu Finansowego wdrażanego przez każdego z wykonawców zostały określone w Metryce Produktu Finansowego stanowiącej Załącznik nr 2 do Umowy Operacyjnej. Zadanie będące przedmiotem niniejszego zamówienia może być świadczone wyłącznie w odniesieniu do określonych w Metryce Produktu Finansowego przedsięwzięć realizowanych na terenie województwa pomorskiego przez Ostatecznych Odbiorców spełniających wymogi określone w Metryce Produktu Finansowego. W celu realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający dokonał jego podziału na trzy części (dalej łącznie jako „Części” lub indywidualnie jako „Część”) odpowiadające wartości wkładów finansowych planowanych do wniesienia z Funduszu Powierniczego do Funduszy Szczegółowych utworzonych przez wykonawców. Jeden wykonawca w niniejszym postępowaniu może ubiegać się o realizację maksymalnie dwóch Części zamówienia, niezależnie czy występuje samodzielnie czy w ramach konsorcjum. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, w której wskazuje Części zamówienia, o które się ubiega. W przypadku złożenia oferty na więcej niż dwie Części zamówienia, oferta wykonawcy miała zostać odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Szczegóły w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 202067-2025
Interne Kennung: PFR.OK.431.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 (zamówienie podstawowe)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług polegających zgodnie z Umową Operacyjną na utworzeniu i zarządzaniu Funduszem Szczegółowym, w ramach którego Partner Finansujący wdroży Produkt Finansowy „Pożyczka Termomodernizacyjna”, z którego Partner Finansujący udzieli Dotacji na Audyt energetyczny (opcjonalnych) i Jednostkowych Pożyczek (z możliwością częściowego umorzenia kapitału Jednostkowej Pożyczki) o parametrach określonych w „Metryce Produktu Finansowego” z Wkładu Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 40 000 000,00 zł („Limit Produktu Finansowego”) uzupełnionego o Wkład Partnera Finansującego wniesiony do Funduszu Szczegółowego, w wysokości nie niższej niż 6% kapitału Funduszu Szczegółowego przeznaczonego na Jednostkowe Pożyczki, z przeznaczeniem na wsparcie Inwestycji Końcowych realizowanych przez Ostatecznych Odbiorców na obszarze podregionu Trójmiejskiego (PL633) zgodnie z podziałem na jednostki NUTS 3. Partner Finansujący może przeznaczyć na Dotacje na Audyt energetyczny maksymalnie 1,5% Limitu Produktu Finansowego. Partner Finansujący zobowiązany jest wypłacić na rzecz Ostatecznych Odbiorców przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% wartości Limitu Produktu Finansowego. Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach każdej Części zamówienia przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach i warunkach określonych w Umowie. Prawo Opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, przy czym: 1) Wysokość środków udostępnianych wykonawcy w ramach Prawa Opcji wynosi do 100% wysokości zamówienia podstawowego dla każdej z Części. Dotacje na Audyt energetyczny (opcjonalne) i Jednostkowe Pożyczki (z możliwością częściowego umorzenia kapitału Jednostkowej Pożyczki) udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w „Metryce Produktu Finansowego”, stosowane do danej Części zamówienia podstawowego. 2) Zamawiający ma prawo do skorzystania z Prawa Opcji w terminie do 43 miesięcy od dnia zawarcia Umowy w przypadku, gdy spełnione zostaną przesłanki wskazane szczegółowo w §14 Umowy Operacyjnej. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, Okres Budowy Portfela dla dodatkowego Wkładu Funduszu Powierniczego rozpoczyna się od dnia wpłaty przez Zamawiającego pierwszej Transzy dodatkowego Wkładu Funduszu Powierniczego do danego Funduszu Szczegółowego i trwa 42 miesiące, z zastrzeżeniem §14 ust. 5 Umowy. Opłata za Zarządzanie z tytułu realizacji Umowy w części dotyczącej Prawa Opcji, naliczona zostanie według współczynnika procentowego określonego przez wykonawcę w Ofercie. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, jeżeli nie zaznaczono tego inaczej, wszystkie postanowienia Umowy uznaje się za wiążące również w stosunku do dodatkowego Wkładu Funduszu Powierniczego wnoszonego do Funduszu Szczegółowego. Skorzystanie z Prawa Opcji w części albo w całości jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego, przy czym Zamawiający przy jej podejmowaniu weźmie pod uwagę opinię wykonawcy. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z Prawa Opcji nie rodzi po stronie wykonawcy jakichkolwiek roszczeń, w szczególności odszkodowawczych.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 (zamówienie podstawowe)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje obejmuje świadczenie usług polegających zgodnie z Umową Operacyjną na utworzeniu i zarządzaniu Funduszem Szczegółowym, w ramach którego Partner Finansujący wdroży Produkt Finansowy „Pożyczka Termomodernizacyjna”, z którego Partner Finansujący udzieli Dotacji na Audyt energetyczny (opcjonalnych) i Jednostkowych Pożyczek (z możliwością częściowego umorzenia kapitału Jednostkowej Pożyczki) o parametrach określonych w „Metryce Produktu Finansowego” z Wkładu Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 23 000 000,00 zł („Limit Produktu Finansowego”) uzupełnionego o Wkład Partnera Finansującego wniesiony do Funduszu Szczegółowego, w wysokości nie niższej niż 6% kapitału Funduszu Szczegółowego przeznaczonego na Jednostkowe Pożyczki, z przeznaczeniem na wsparcie Inwestycji Końcowych realizowanych przez Ostatecznych Odbiorców na obszarze podregionów: Gdańskiego (PL634) i Starogardzkiego (PL638) zgodnie z podziałem na jednostki NUTS 3. Partner Finansujący może przeznaczyć na Dotacje na Audyt energetyczny maksymalnie 1,5% Limitu Produktu Finansowego. Partner Finansujący zobowiązany jest wypłacić na rzecz Ostatecznych Odbiorców przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% wartości Limitu Produktu Finansowego. Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 (zamówienie podstawowe)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług polegających zgodnie z Umową Operacyjną na utworzeniu i zarządzaniu Funduszem Szczegółowym, w ramach którego Partner Finansujący wdroży Produkt Finansowy „Pożyczka Termomodernizacyjna”, z którego Partner Finansujący udzieli Dotacji na Audyt energetyczny (opcjonalnych) i Jednostkowych Pożyczek (z możliwością częściowego umorzenia kapitału Jednostkowej Pożyczki) o parametrach określonych w „Metryce Produktu Finansowego” z Wkładu Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 17 000 000,00 zł („Limit Produktu Finansowego”) uzupełnionego o Wkład Partnera Finansującego wniesiony do Funduszu Szczegółowego, w wysokości nie niższej niż 6% kapitału Funduszu Szczegółowego przeznaczonego na Jednostkowe Pożyczki, z przeznaczeniem na wsparcie Inwestycji Końcowych realizowanych przez Ostatecznych Odbiorców na obszarze podregionów: Słupskiego (PL636) i Chojnickiego (PL637) zgodnie z podziałem na jednostki NUTS 3. Partner Finansujący może przeznaczyć na Dotacje na Audyt energetyczny maksymalnie 1,5% Limitu Produktu Finansowego. Partner Finansujący zobowiązany jest wypłacić na rzecz Ostatecznych Odbiorców przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela co najmniej 25% wartości Limitu Produktu Finansowego. Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 3