2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych.
Beschreibung: 1. Nazwa postępowania o udzielenie zamówienia: „Usługi sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych”. 2. Określenie przedmiotu zamówienia: 2.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Warszawie oraz obiektu Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Płocku (zwany dalej „KIS”), wskazanych w Załącznikach nr 1a -1h do Załącznika nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: 2.2.1. opis przedmiotu zamówienia zwany dalej „OPZ”, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikami nr 1a-1h tj.: Załącznik nr 1a – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 1; Załącznik nr 1b – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 2; Załącznik nr 1c – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 3; Załącznik nr 1d – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 4; Załącznik nr 1e – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 5; Załącznik nr 1f – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 6; Załącznik nr 1g – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 7; Załącznik nr 1h – Charakterystyka usługi sprzątania do zadania – wykazy powierzchni/wyposażenia, część 8. 2.2.2. Wzory umów - stanowiące Załączniki nr 2a i 2b do SWZ. 2.2.3.Formularze cenowe, stanowiące Załączniki nr 8a – 8h do SWZ -mają charakter pomocniczy i służą wyłącznie do przygotowania wyceny oferty. Formularzy tych nie należy składać wraz z ofertą. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, będzie zobowiązany do ich złożenia wyłącznie na wezwanie, zgodnie z postanowieniami Rozdziału 23 pkt 7 SWZ. 3. Zamawiający dokonał podziału przedmiotu zamówienia na 8 części: 3.1. Część 1 przedmiotu zamówienia - rejon warszawski, 3.2. Część 2 przedmiotu zamówienia - rejon siedlecki, 3.3. Część 3 przedmiotu zamówienia - rejon ciechanowski, 3.4. Część 4 przedmiotu zamówienia - rejon płocki, 3.5. Część 5 przedmiotu zamówienia - rejon radomski, 3.6. Część 6 przedmiotu zamówienia - centralne laboratorium, 3.7. Część 7 przedmiotu zamówienia - magazyn MUCS, 3.8. Część 8 przedmiotu zamówienia – KIS. 4.Wykonawca będzie świadczył usługi wskazane w § 1 ust. 1 w okresie 18 miesięcy zamówienia podstawowego od dnia podpisania umowy, nie wcześniej niż od dnia 01.01.2027.r. lub do czasu wykorzystania kwoty brutto, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 z zastrzeżeniem, że wiążące będzie zdarzenie które nastąpi wcześniej.W przypadku skorzystania z prawa opcji termin realizacji Umowy może ulec wydłużeniu maksymalnie o okres 6 miesięcy.Łączny maksymalny okres realizacji Umowy, obejmujący zamówienie podstawowe oraz realizację w ramach prawa opcji, nie przekroczy 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji umowy.5.Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2a i 2b do SWZ. 6.Wykonawca ma obowiązek posiadać przez cały okres realizacji umowy polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na łączną sumę gwarancyjną w wysokości co najmniej dwukrotności maksymalnego wynagrodzenia brutto wskazanego w § 2 ust.1 , jednakże nie mniej niż 500 tys. zł.Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zostały opisane w § 6 ust. 2 pkt 12-14 wzoru umowy,stanowiącego Załączniki nr 2a i 2b do SWZ.7.Zamawiający nie zastrzega obowiązek osobistego wykonania przedmiotu zamówienia.8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 9.Zgodnie z art. 257 pkt 1 Pzp, zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10.Informacje dotyczące podwykonawstwa zawiera § 9 wzoru umowy, stanowiący Załączniki nr 2a i 2b do SWZ.11. Informacje dotyczące klauzuli społecznej (art. 95 ustawy Pzp – wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy) zawiera § 13 wzoru umowy, stanowiący Załączniki nr 2a i 2b do SWZ.12.Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2a i 2b do SWZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 przedmiotu zamówienia - rejon warszawski
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1a) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8a) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2. Zgodnie § 1 ust. 7 i 8 wzoru umowy zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w odniesieniu do przedmiotu zamówienia podstawowego odpowiednio: 2.1. OPCJA nr 1 – wielokrotnego zwiększenia wartości zamówienia podstawowego nie więcej jednak niż łącznie o 50 % wartości brutto umowy, o której mowa w § 2 ust.1 pkt 1 umowy jako zamówienie w ramach prawa opcji. Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał, gdy zajdzie taka konieczność, w zależności od potrzeb tj.: a) W przypadku wykorzystania całości zamówienia w czasie realizacji umowy; b) Zwiększenia potrzeb i pozyskania środków finansowych; 2.2.OPCJA nr 2 – wielokrotnego wydłużenia terminu realizacji umowy o którym mowa w § 4 ust. 1 o łączny okres nie dłuższy niż 6 miesięcy w przypadku, gdy w pierwotnie określonym terminie realizacji umowy nie zostanie wykorzystana kwota zamówienia podstawowego, powiększona o wartość Opcji nr 1, o której mowa w pkt 1). 2.3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji ( opcja nr 1 i opcja nr 2) osobno lub jednocześnie, w tym wielokrotnie w granicach limitów określonych w ust.7. Realizacja prawa opcji będzie następowała w ramach warunków usługi określonych w umowie jako zamówienie podstawowe, w szczególności w zakresie terminów realizacji, jakości usług oraz płatności.3. Szczegółowe informacje dot. skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu zostały określone w § 1 ust. 7 – 13 wzoru umowy, stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 przedmiotu zamówienia - rejon siedlecki
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1b) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8b) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 przedmiotu zamówienia - rejon ciechanowski
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1c) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8c) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 przedmiotu zamówienia - rejon płocki
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1d) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8d) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 przedmiotu zamówienia - rejon radomski
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1e) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8e) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 przedmiotu zamówienia - centralne labolatorium
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1f) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8f) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 przedmiotu zamówienia - magazyn MUCS
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1g) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2a do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8g) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 przedmiotu zamówienia - KIS
Beschreibung: 1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, określają: opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1h) pn. "Charakterystyka usług sprzątania (...)". 2. Projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) - Załącznik nr 2b do SWZ. 3. Formularz cenowy - Załącznik nr 8h) do SWZ, który stanowi dokument pomocniczy do wyceny oferty.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 2. Zgodnie § 1 ust. 7 i 8 wzoru umowy zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w odniesieniu do przedmiotu zamówienia podstawowego odpowiednio: 2.1. OPCJA nr 1 – wielokrotnego zwiększenia wartości zamówienia podstawowego nie więcej jednak niż łącznie o 50 % wartości brutto umowy, o której mowa w § 2 ust.1 pkt 1 umowy jako zamówienie w ramach prawa opcji. Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał, gdy zajdzie taka konieczność, w zależności od potrzeb tj.: a) W przypadku wykorzystania całości zamówienia w czasie realizacji umowy; b) Zwiększenia potrzeb i pozyskania środków finansowych; 2.2.OPCJA nr 2 – wielokrotnego wydłużenia terminu realizacji umowy o którym mowa w § 4 ust. 1 o łączny okres nie dłuższy niż 6 miesięcy w przypadku, gdy w pierwotnie określonym terminie realizacji umowy nie zostanie wykorzystana kwota zamówienia podstawowego, powiększona o wartość Opcji nr 1, o której mowa w pkt 1). 2.3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji ( opcja nr 1 i opcja nr 2) osobno lub jednocześnie, w tym wielokrotnie w granicach limitów określonych w ust.7. Realizacja prawa opcji będzie następowała w ramach warunków usługi określonych w umowie jako zamówienie podstawowe, w szczególności w zakresie terminów realizacji, jakości usług oraz płatności.3. Szczegółowe informacje dot. skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w przedmiotowym postępowaniu zostały określone w § 1 ust. 7 – 13 wzoru umowy, stanowiącym Załącznik nr 2b do SWZ.