580023-2025 - Wettbewerb
Polen – Datenverarbeitung – Zamówienie na usługi aktualizacji bazy danych EGiB w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na usługi aktualizacji bazy danych EGiB w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi przekształcenia analogowej mapy ewidencyjnej do postaci wektorowej oraz wykonania aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) w zakresie: • budynków (ujawnienie budynków, których brak na mapie ewidencyjnej i/lub części opisowej bazy EGiB, uwzględnienie aktualnego rodzaju wg KŚT (Klasyfikacja Środków Trwałych), pola powierzchni zabudowy oraz punktów adresowych dla budynków wykazanych w części opisowej EGiB i/lub na mapie ewidencyjnej), • użytków gruntowych z grupy zabudowane i zurbanizowane oraz gruntów rolnych zabudowanych (rodzaj i pole powierzchni), • użytków gruntowych wymagających dostosowania do aktualnego modelu pojęciowego danych EGiB w celu wyeliminowania nieprawidłowych oznaczeń w operacie EGiB (np. błędna kombinacja użytku W i klasy: brak, np. „LsIV”; błędna kombinacja użytku Ls i Lz oraz klasy: brak; błędna kombinacja użytku dr i klas: np. „LsIV” i inne niewymienione), • działek nieposiadających ciągłości obszarowej (geometria stanowi więcej niż jeden poligon zamknięty, czyli tzw. przehaczenia). Wykonawca dokona zgłoszenia pracy geodezyjnej dla danej jednostki ewidencyjnej (Portal Geodety). Wzór wniosku o założenie konta w Portalu Geodety znajduje się na stronie z e-usługami Zamawiającego: https://ewid.nowosadecki.pl/e-uslugi/office-departments-portal/office-departments-portal/department/GEO (zakładka Wnioski). Zamawiający zastrzega możliwość powołania Inspektora Nadzoru (PMK), który w jego imieniu będzie wykonywał nadzór, monitoring, kontrolę i inspekcję prac objętych WT. W przypadku, kiedy Inspektor Nadzoru nie zostanie powołany, wszystkie czynności jakie pierwotnie miał wykonać Inspektor Nadzoru w całości lub części zostaną wykonane przez Zamawiającego. Postępowanie zostało podzielone na trzy części: • Część I - jednostka ewidencyjna Chełmiec Nazwa jednostki: Chełmiec, Liczba działek stan na dzień 20 marca 2025 r.: 32608, Szacowana liczba budynków (+/- 10%): 14696, Powierzchnia [ha]: 11198 • Część II - jednostka ewidencyjna Korzenna Nazwa jednostki: Korzenna, Liczba działek stan na dzień 20 marca 2025 r. :17175, Szacowana liczba budynków (+/- 10%): 9177, Powierzchnia [ha]: 10697 • Część III - jednostka ewidencyjna Gródek nad Dunajcem Nazwa jednostki: Gródek nad Dunajcem, Liczba działek stan na dzień 20 marca 2025 r.: 14190, Szacowana liczba budynków (+/- 10%): 7391, Powierzchnia [ha]: 8820 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ nazwanym Warunki Techniczne /WT/. Zamówienie publiczne zostanie udzielone w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Na wykonane usługi zwane również opracowaniem Wykonawca zobowiązuje się udzielić minimum dwuletniej gwarancji. Uwaga okresy udzielonej gwarancji stanowią kryteria oceny ofert, patrz pkt XIV ppkt 4 lit a), b) i c) SWZ.
Interne KennungZP.272.21.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zmianami/, zwanej w dalszej części ogłoszenia ustawą Pzp”. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawcy nie są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia tzw. JEDZ). Zamawiający przewiduje żądanie tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w zdaniu poprzednim, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72310000 Datenverarbeitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71355000 Vermessungsarbeiten, 72300000 Datendienste, 72312000 Dateneingabe, 72312100 Datenaufbereitung, 72316000 Datenanalyse
5. Los
LosLOT-0001
TitelZamówienie na usługi aktualizacji bazy danych EGiB w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” Część I – jednostka ewidencyjna Chełmiec
BeschreibungOPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Przedmiotem zamówienia są usługi przekształcenia analogowej mapy ewidencyjnej do postaci wektorowej oraz wykonania aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) w zakresie: • budynków (ujawnienie budynków, których brak na mapie ewidencyjnej i/lub części opisowej bazy EGiB, uwzględnienie aktualnego rodzaju wg KŚT (Klasyfikacja Środków Trwałych), pola powierzchni zabudowy oraz punktów adresowych dla budynków wykazanych w części opisowej EGiB i/lub na mapie ewidencyjnej), • użytków gruntowych z grupy zabudowane i zurbanizowane oraz gruntów rolnych zabudowanych (rodzaj i pole powierzchni), • użytków gruntowych wymagających dostosowania do aktualnego modelu pojęciowego danych EGiB w celu wyeliminowania nieprawidłowych oznaczeń w operacie EGiB (np. błędna kombinacja użytku W i klasy: brak, np. „LsIV”; błędna kombinacja użytku Ls i Lz oraz klasy: brak; błędna kombinacja użytku dr i klas: np. „LsIV” i inne niewymienione), • działek nieposiadających ciągłości obszarowej (geometria stanowi więcej niż jeden poligon zamknięty, czyli tzw. przehaczenia). Wykonawca dokona zgłoszenia pracy geodezyjnej dla danej jednostki ewidencyjnej (Portal Geodety). Wzór wniosku o założenie konta w Portalu Geodety znajduje się na stronie z e-usługami Zamawiającego: https://ewid.nowosadecki.pl/e-uslugi/office-departments-portal/office-departments-portal/department/GEO (zakładka Wnioski). Zamawiający zastrzega możliwość powołania Inspektora Nadzoru (PMK), który w jego imieniu będzie wykonywał nadzór, monitoring, kontrolę i inspekcję prac objętych WT. W przypadku, kiedy Inspektor Nadzoru nie zostanie powołany, wszystkie czynności jakie pierwotnie miał wykonać Inspektor Nadzoru w całości lub części zostaną wykonane przez Zamawiającego. Część I - jednostka ewidencyjna Chełmiec Nazwa jednostki: Chełmiec, Liczba działek stan na dzień 20 marca 2025 r.: 32608, Szacowana liczba budynków (+/- 10%): 14696, Powierzchnia [ha]: 11198. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ nazwanym Warunki Techniczne /WT/. Zamówienie publiczne zostanie udzielone w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Na wykonane usługi zwane również opracowaniem Wykonawca zobowiązuje się udzielić minimum dwuletniej gwarancji. Uwaga okres udzielonej gwarancji stanowi kryterium oceny ofert, patrz pkt XIV ppkt 4 lit. a) SWZ. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Część I – jednostka ewidencyjna Chełmiec termin wykonania zamówienia do 600 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, w tym: Zadanie 1 – obręby Kunów, Piątkowa, Naściszowa – termin do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 45 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 85 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 20 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2; Zadanie 2 – obręby Librantowa, Paszyn, Januszowa, Wielopole, Wielogłowy, Klimkówka, Dąbrowa, Kurów, Wola Kurowska, Chomranice, Krasne Potockie, Klęczany, Trzetrzewina, Niskowa, Wola Marcinkowska – termin do 360 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 180 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2; Zadanie 3 – obręby Chełmiec, Rdziostów, Marcinkowice, Świniarsko, Biczyce Dolne, Biczyce Górne – termin do 600 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 200 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 360 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 40 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2.
Interne KennungCzęść I – jednostka ewidencyjna Chełmiec
LosLOT-0002
TitelZamówienie na usługi aktualizacji bazy danych EGiB w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” Część II – jednostka ewidencyjna Korzenna
BeschreibungOPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Przedmiotem zamówienia są usługi przekształcenia analogowej mapy ewidencyjnej do postaci wektorowej oraz wykonania aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) w zakresie: • budynków (ujawnienie budynków, których brak na mapie ewidencyjnej i/lub części opisowej bazy EGiB, uwzględnienie aktualnego rodzaju wg KŚT (Klasyfikacja Środków Trwałych), pola powierzchni zabudowy oraz punktów adresowych dla budynków wykazanych w części opisowej EGiB i/lub na mapie ewidencyjnej), • użytków gruntowych z grupy zabudowane i zurbanizowane oraz gruntów rolnych zabudowanych (rodzaj i pole powierzchni), • użytków gruntowych wymagających dostosowania do aktualnego modelu pojęciowego danych EGiB w celu wyeliminowania nieprawidłowych oznaczeń w operacie EGiB (np. błędna kombinacja użytku W i klasy: brak, np. „LsIV”; błędna kombinacja użytku Ls i Lz oraz klasy: brak; błędna kombinacja użytku dr i klas: np. „LsIV” i inne niewymienione), • działek nieposiadających ciągłości obszarowej (geometria stanowi więcej niż jeden poligon zamknięty, czyli tzw. przehaczenia). Wykonawca dokona zgłoszenia pracy geodezyjnej dla danej jednostki ewidencyjnej (Portal Geodety). Wzór wniosku o założenie konta w Portalu Geodety znajduje się na stronie z e-usługami Zamawiającego: https://ewid.nowosadecki.pl/e-uslugi/office-departments-portal/office-departments-portal/department/GEO (zakładka Wnioski). Zamawiający zastrzega możliwość powołania Inspektora Nadzoru (PMK), który w jego imieniu będzie wykonywał nadzór, monitoring, kontrolę i inspekcję prac objętych WT. W przypadku, kiedy Inspektor Nadzoru nie zostanie powołany, wszystkie czynności jakie pierwotnie miał wykonać Inspektor Nadzoru w całości lub części zostaną wykonane przez Zamawiającego. Część II - jednostka ewidencyjna Korzenna Nazwa jednostki: Korzenna, Liczba działek stan na dzień 20 marca 2025 r.: 17175, Szacowana liczba budynków (+/- 10%): 9177, Powierzchnia [ha]: 10697. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ nazwanym Warunki Techniczne /WT/. Zamówienie publiczne zostanie udzielone w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Na wykonane usługi zwane również opracowaniem Wykonawca zobowiązuje się udzielić minimum dwuletniej gwarancji. Uwaga okres udzielonej gwarancji stanowi kryterium oceny ofert, patrz pkt XIV ppkt 4 lit. b) SWZ. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Część II – jednostka ewidencyjna Korzenna termin wykonania zamówienia do 400 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, w tym: Zadanie 1 – obręby Słowikowa, Miłkowa, Janczowa, Siedlce – termin do 200 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 45 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 135 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 20 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2; Zadanie 2 – obręby Bukowiec, Jasienna, Koniuszowa, Korzenna, Lipnica Wielka, Łęka Siedlecka, Łyczana, Mogilno, Niecew, Posadowa Mogilska, Trzycierz, Wojnarowa – termin do 400 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 120 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 250 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2.
Interne KennungCzęść II – jednostka ewidencyjna Korzenna
LosLOT-0003
TitelZamówienie na usługi aktualizacji bazy danych EGiB w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” Część III – jednostka ewidencyjna Gródek nad Dunajcem
BeschreibungOPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Przedmiotem zamówienia są usługi przekształcenia analogowej mapy ewidencyjnej do postaci wektorowej oraz wykonania aktualizacji bazy danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) w zakresie: • budynków (ujawnienie budynków, których brak na mapie ewidencyjnej i/lub części opisowej bazy EGiB, uwzględnienie aktualnego rodzaju wg KŚT (Klasyfikacja Środków Trwałych), pola powierzchni zabudowy oraz punktów adresowych dla budynków wykazanych w części opisowej EGiB i/lub na mapie ewidencyjnej), • użytków gruntowych z grupy zabudowane i zurbanizowane oraz gruntów rolnych zabudowanych (rodzaj i pole powierzchni), • użytków gruntowych wymagających dostosowania do aktualnego modelu pojęciowego danych EGiB w celu wyeliminowania nieprawidłowych oznaczeń w operacie EGiB (np. błędna kombinacja użytku W i klasy: brak, np. „LsIV”; błędna kombinacja użytku Ls i Lz oraz klasy: brak; błędna kombinacja użytku dr i klas: np. „LsIV” i inne niewymienione), • działek nieposiadających ciągłości obszarowej (geometria stanowi więcej niż jeden poligon zamknięty, czyli tzw. przehaczenia). Wykonawca dokona zgłoszenia pracy geodezyjnej dla danej jednostki ewidencyjnej (Portal Geodety). Wzór wniosku o założenie konta w Portalu Geodety znajduje się na stronie z e-usługami Zamawiającego: https://ewid.nowosadecki.pl/e-uslugi/office-departments-portal/office-departments-portal/department/GEO (zakładka Wnioski). Zamawiający zastrzega możliwość powołania Inspektora Nadzoru (PMK), który w jego imieniu będzie wykonywał nadzór, monitoring, kontrolę i inspekcję prac objętych WT. W przypadku, kiedy Inspektor Nadzoru nie zostanie powołany, wszystkie czynności jakie pierwotnie miał wykonać Inspektor Nadzoru w całości lub części zostaną wykonane przez Zamawiającego. Część III - jednostka ewidencyjna Gródek nad Dunajcem Nazwa jednostki: Gródek nad Dunajcem, Liczba działek stan na dzień 20 marca 2025 r.: 14190, Szacowana liczba budynków (+/- 10%): 7391, Powierzchnia [ha]: 8820. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ nazwanym Warunki Techniczne /WT/. Zamówienie publiczne zostanie udzielone w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. Na wykonane usługi zwane również opracowaniem Wykonawca zobowiązuje się udzielić minimum dwuletniej gwarancji. Uwaga okres udzielonej gwarancji stanowi kryterium oceny ofert, patrz pkt XIV ppkt 4 lit. c) SWZ. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: Część III – jednostka ewidencyjna Gródek nad Dunajcem termin wykonania zamówienia do 380 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, w tym: Zadanie 1 – obręby Tropie, Zagórze, Roztoka Brzeziny, Bujne, Radajowice – termin do 180 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 45 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 115 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 20 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2; Zadanie 2 – obręby Bartkowa Posadowa, Gródek nad Dunajcem, Jelna, Lipie, Podole Górowa, Przydonica, Rożnów, Zbyszyce – termin do 380 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy Etap 1 – do 120 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, Etap 2 – do 230 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 1, Etap 3 – do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia Etapu 2.
Interne KennungCzęść III – jednostka ewidencyjna Gródek nad Dunajcem