580051-2026 - Wettbewerb
Polen – Computerserver – Zakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej wspierającej realizację e-usług dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli z podziałem na części i z prawem opcji.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej wspierającej realizację e-usług dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli z podziałem na części i z prawem opcji.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej wspierającej realizację e-usług dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli z podziałem na części i z prawem opcji. 2. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wprowadzenie nowych e-usług dla klientów MZK Sp. z o.o. w Stalowej Woli”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr FEPK.01 „Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka”, Działanie FEPK.01.02 Cyfryzacja, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Numer naboru FEPK.01.02-IZ.00-001/23. 3. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części. Części określone są jako: 1) Część 1 - Zakup i dostawa serwerów oraz licencji pod system ERP z opcją, 2) Część 2 - Zakup i dostawa sprzętu pod systemy IT z opcją, 3) Część 3 - Zakup i dostawa serwerów pod system Cyberbezpieczeństwa z opcją. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) znajduje się w: 1) Załączniku nr 2A do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 1 oraz Załączniku nr 3A do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla Części 1, 2) Załączniku nr 2B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 2 oraz Załączniku nr 3B do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla Części 2, 3) Załączniku nr 2C do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 3 oraz Załączniku nr 3C do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla Części 3. 5. Termin realizacji zamówienia: do 180 dni od dnia zawarcia umowy (dla wszystkich części). 6. Zamawiający nie wprowadza ograniczenia w ilości części, na które zamówienie może być udzielone temu samemu Wykonawcy- każdy z Wykonawców ma prawo złożyć ofertę na jedną lub wszystkie części zamówienia. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na daną część. Każda część przedmiotu zamówienia oceniana będzie odrębnie.
Interne KennungZP.271.Pzp.5.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie na zadanie pn.: „Zakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej wspierającej realizację e-usług dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli z podziałem na części i z prawem opcji” prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 132 - 139 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793), dalej Pzp. 2. Zamawiający w myśl art. 139 ustawy Pzp przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca nie składa wraz z ofertą oświadczenia w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp. Zamawiający będzie żądał powyższego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: 1) art. 108 ust. 1 Pzp, 2) art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i 10 Pzp, 3) art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm.), 4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2033 z 23.10.2025). 4. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie Postępowania. 5. W przypadku udziału w Postępowaniu wykonawców występujących wspólnie, okoliczności uzasadniające wykluczenie z Postępowania na podstawie przepisów, o których mowa w pkt 3 powyżej, zachodzące choćby względem pojedynczego wykonawcy skutkują wykluczeniem wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. 6. W przypadku, gdy wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w Postępowaniu polega na zdolnościach zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, Zamawiający bada, czy nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, o których mowa w pkt 3 powyżej. 7. Zamawiający stawia warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej dot. Wykonawcy; warunki określono w rozdziale XI SWZ. 8. Zamawiający wymaga wniesienia wadium (na każdą część postępowania); wysokość wadium oraz zasady jego wnoszenia określono w rozdziale XIX SWZ. 9. Zamawiający przed podpisaniem umowy wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy (na każdą część postępowania); zasady wniesienia zabezpieczenia określono w rozdziale XXXIII SWZ. 10. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: w celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy (wg wzoru Załącznika nr 12 do SWZ), że oferta w zakresie produktów ICT, usług ICT i procesów ICT nie obejmuje: 1) produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, ani usługi ICT lub procesu ICT określonych w tej decyzji. Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp przepisu, o którym mowa w art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 11. Ofertę należy złożyć w formie elektronicznej, pod rygorem nieważności. Do oferty należy dołączyć dokumenty wymienione w Rozdziale XXI ust. 6 SWZ. WSTĘPNE KONSULTACJE RYNKOWE: Zamawiający przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe przed wszczęciem postępowania. Protokół ze wstępnych konsultacji rynkowych stanowi Załącznik nr 13 do SWZ. Dokumenty udostępnione uczestnikom konsultacji są dostępne na stronie BIP Zamawiającego pod adresem: https://bip.mzk.stalowa-wola.pl/sw/przetargi-mzk/aktualne/20752,Ogloszenie-o-wstepnych-konsultacjach-rynkowych-na-potrzeby-realizacji-zamowienia.html
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 32420000 Netzausrüstung, 30233160 Streamer-Laufwerk, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen
5. Los
LosLOT-0002
TitelZakup i dostawa serwerów oraz licencji pod system ERP z opcją
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla Części 1 obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego obejmującego zakup i dostawę sprzętu IT - serwerów oraz licencji pod system ERP wraz z wdrożeniem. Minimalne wymagania oraz ilości dotyczące infrastruktury oraz licencji opisane zostały w Załączniku nr 2A do SWZ - Opis przedmiotu Zamówienia Część 1. 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego obejmującego zakup i dostawę pamięci RAM w maksymalnej wielkości 256 GB RDIMM DDR5 6400 MT/s w modułach o pojemności 64GB. 2. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ, w tym Załączniku nr 2A do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 1 oraz Załączniku nr 3A do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla Części 1. 3. Termin realizacji zamówienia dla Części 1: do 180 dni od dnia zawarcia umowy, z tym, że dostawa sprzętu i oprogramowania winna zostać wykonana w terminie 160 dni od dnia zawarcia umowy. Wdrożenie należy rozpocząć do 7 dni od daty dostarczenia ostatniego komponentu niezbędnego do instalacji oraz konfiguracji sprzętu i licencji. 4. Termin wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt 3, obejmuje zakończenie wszystkich dostaw asortymentu wymienionego w OPZ i ofercie Wykonawcy oraz jego instalację i konfigurację wraz z dostarczeniem dokumentacji powdrożeniowej.
Interne KennungZP.271.Pzp.5.2026 Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 2) Zamawiający przewiduje prawo opcji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokupienia pamięci RAM w maksymalnej wielkości 256 GB RDIMM DDR5 6400 MT/s w modułach o pojemności 64GB po cenie z oferty. 3) Przewidując prawo opcji Zamawiający przyznaje sobie prawo do zwiększenia zamówienia po cenach zaoferowanych w formularzu ofertowym. Zamawiający będzie korzystał z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych, które pozwolą na zwiększenie zamówienia. 4) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części; jednokrotnie lub wielorazowo. 5) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wynikającego z jego aktualnych potrzeb w okresie 30 dni od daty zawarcia umowy.
LosLOT-0004
TitelZakup i dostawa sprzętu pod systemy IT z opcją
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla Części 2 obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego obejmującego zakup i dostawę sprzętu pod systemy IT- serwery, serwer kopii zapasowej, urządzenie dyskowe kopii zapasowych (deduplikator), biblioteka taśmowa, oprogramowanie do tworzenia kopii – 30 VM, macierz, przełączniki 25G, przełączniki do zarządzania wraz z wdrożeniem. Minimalne wymagania oraz ilości dotyczące infrastruktury oraz licencji opisane zostały w Załączniku nr 2B do SWZ - Opis przedmiotu Zamówienia Część 2. 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego obejmującego zakup i dostawę pamięci RAM w maksymalnej wielkości 256 GB RDIMM DDR5 6400 MT/s w modułach o pojemności 64GB. 2. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ, w tym Załączniku nr 2B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 2 oraz Załączniku nr 3B do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla Części 2. 3. Termin realizacji zamówienia dla Części 2: do 180 dni od dnia zawarcia umowy, z tym, że dostawa sprzętu i oprogramowania winna zostać wykonana w terminie 160 dni od dnia zawarcia umowy. Wdrożenie należy rozpocząć do 7 dni od daty dostarczenia ostatniego komponentu niezbędnego do instalacji oraz konfiguracji sprzętu i licencji. 4. Termin wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt 3, obejmuje zakończenie wszystkich dostaw asortymentu wymienionego w OPZ i ofercie Wykonawcy oraz jego instalację i konfigurację wraz z dostarczeniem dokumentacji powdrożeniowej.
Interne KennungZP.271.Pzp.5.2026 Część 2
LosLOT-0005
TitelZakup i dostawa serwerów pod system Cyberbezpieczeństwa z opcją
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla Części 3 obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego obejmującego zakup i dostawę serwerów pod system Cyberbezpieczeństwa - serwery, macierz wraz z wdrożeniem. Minimalne wymagania oraz ilości dotyczące infrastruktury opisane zostały w Załączniku nr 2C do SWZ - Opis przedmiotu Zamówienia Część 3. 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego obejmującego zakup i dostawę pamięci RAM w maksymalnej wielkości 256 GB RDIMM DDR5 6400 MT/s w modułach o pojemności 64GB. 2. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ, w tym Załączniku nr 2C do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 3 oraz Załączniku nr 3C do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla Części 3. 3. Termin realizacji zamówienia dla Części 3: do 180 dni od dnia zawarcia umowy, z tym, że dostawa sprzętu i oprogramowania winna zostać wykonana w terminie 160 dni od dnia zawarcia umowy. Wdrożenie należy rozpocząć do 7 dni od daty dostarczenia ostatniego komponentu niezbędnego do instalacji oraz konfiguracji sprzętu i licencji. 4. Termin wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt 3, obejmuje zakończenie wszystkich dostaw asortymentu wymienionego w OPZ i ofercie Wykonawcy oraz jego instalację i konfigurację wraz z dostarczeniem dokumentacji powdrożeniowej.
Interne KennungZP.271.Pzp.5.2026 Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen