2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal för kemikalier, Mölndals vattenverk
Beschreibung: Stadsserviceförvaltningen, Mölndals stad, genomför upphandling för ramavtal avseende köp och leverans av kemikalier till Mölndals vattenverk under perioden 2027-2030. Upphandlingen avser avtal för köp av följande kemikalier: - Kalcinerad soda (tung) - Natriumhypoklorit (15 %) - Polyaluminiumklorid (fällningskemikalie) Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med upp till tre (3) leverantörer per kemikalietyp. Anbud kan lämnas för en eller flera kemikalier.
Interne Kennung: TEN 95/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
5. Los
Los: LOT-0000