2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi utrzymania czystości i wykonywania prac porządkowych na potrzeby Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania czystości oraz wykonywanie prac porządkowych na potrzeby Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach w budynkach o powierzchni 15 224,80 m2 umiejscowionych na terenie miasta Kielce. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Przed złożeniem oferty na wykonanie usług, objętych niniejszym zamówieniem, zamawiający zaleca, aby wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca realizacji przedmiotu zamówienia w celu określenia na własną odpowiedzialność możliwości występowania wszelkiego ryzyka mającego wpływ na koszty realizacji zamówienia niezbędne do przygotowania oferty. Nieskorzystanie z uprawnienia do dokonania wizji lokalnej przez wykonawcę nie może stanowić podstawy formułowania jakichkolwiek roszczeń na etapie realizacji zamówienia w przypadku uznania oferty wykonawcy za najkorzystniejszą w przedmiotowym postępowaniu. Ryzyko niewłaściwej oceny warunków istniejących w miejscu realizacji przedmiotu umowy obciąża wykonawcę. 4. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i określa je stosownie do art. 95 ust. 2 ustawy Pzp. 1) Zamawiający wymaga, aby przez cały okres obowiązywania umowy wszystkie osoby, o których mowa w ust. 10, które przy realizacji zamówienia będą wykonywać czynności sprzątania pomieszczeń, utrzymania czystości oraz wykonywania prac porządkowych były zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. 5. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia czynności, składające się na przedmiot umowy, które muszą być realizowane przez pracowników wykonawcy lub pracowników podwykonawcy zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) będą wykonywane przez osoby wskazane przez wykonawcę w Wykazie osób. 6. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 4 pkt 1 czynności. 7. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: 1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny; 2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów; 3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 8. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust. 4 pkt 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia: 1) Oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. 9. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem”. 10. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przy realizacji zamówienia w celu prawidłowego wykonania usługi sprzątania zapewnił min. 18 osób (dla serwisu porannego min. 8 osób, a dla serwisu popołudniowego min. 10 osób). Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia (w ramach wyżej wskazanej liczby 18 osób) obecności osób pełniących obowiązki brygadzisty zmiany, oddzielnie dla serwisu porannego i popołudniowego – tj. 2 osoby. 11. Zamawiający wymaga aby 4 osoby (2 osoby z serwisu porannego i 2 osoby z serwisu popołudniowego) realizujące przedmiot umowy posiadały uprawnienia do wykonywania prac na wysokości powyżej 3 m potwierdzone aktualnym zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości. 12. Zamawiający wymaga, aby wykonawca zapewnił pełne zastępstwo w razie nieobecności w pracy pracowników wchodzących w skład serwisów osobami, które zapewnią w 100% zastępstwo w razie ich nieobecności w pracy. 13. Zamawiający wymaga, aby wykonawca do wykonania usługi utrzymania czystości oraz prac porządkowych stosował profesjonalne środki przystosowane do rodzaju powierzchni, niepowodujące uszkodzeń, biodegradowalne oraz spełniające warunki bhp.
Interne Kennung: AG.I.272.1.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001