580156-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Świadczenie w miejscu zamieszkania usług op. i specj. usług op. oraz specj. usług op. dla os. z zaburzeniami psychicznymi dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śl. w 2026r
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie w miejscu zamieszkania usług op. i specj. usług op. oraz specj. usług op. dla os. z zaburzeniami psychicznymi dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śl. w 2026r
BeschreibungDla części I zamówienie obejmuje świadczenie w miejscu zamieszkania usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 6 do 21, w tym w dni wolne i święta. Usługi będą świadczone na bieżąco według potrzeb przedstawionych przez Ośrodek. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) 86 000 godzin usług opiekuńczych (minimum 50 000 godzin ) dla około 280 osób; b) 3 600 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych - dla około 3 osób. Dla części II Zamówienie obejmuje świadczenie w miejscu zamieszkania specjalistycznych usług opiekuńczych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich (os. z zaburzeniami psychicznymi) przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 6 do 21, w tym w dni wolne i święta. Usługi będą świadczone na bieżąco według potrzeb przedstawionych przez Ośrodek. Szacunkowo przedmiot zamówienia obejmuje 4200 godzin dla około 7 osób. Minimalnie świadczonych będzie 1000 godzin.
Interne KennungZP.261.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensProcedura zgodnie z art. 132 ustawy Pzp, zgodnie z którą w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy (przetarg nieograniczony) w związku z art. 139 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, o ile taka możliwość została przewidziana w SWZ lub w ogłoszeniu o zamówieniu (procedura odwrócona) z zastosowaniem przepisów art. 359 pkt i art. 360 ustawy Pzp (usługi społeczne).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung, 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen, 85311100 Altenfürsorgeleistungen, 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Świadczenie w miejscu zamieszkania usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich w 2026 r.
BeschreibungZamówienie obejmuje świadczenie w miejscu zamieszkania usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 6 do 21, w tym w dni wolne i święta. Usługi będą świadczone na bieżąco według potrzeb przedstawionych przez Ośrodek. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) 86 000 godzin usług opiekuńczych ( minimum 50 000 godzin ) dla około 280 osób; b) 3 600 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych - dla około 3 osób. Zamawiający informuje, że w 2024r. specjalistyczne usługi opiekuńcze nie były świadczone z uwagi na brak osób zainteresowanych pomocą w tej formie. W 2025r. specjalistyczne usługi opiekuńcze przyznano od sierpnia. Z uwagi na specyfikę zamówienia, którą cechuje zmienność potrzeb podopiecznych tut. Ośrodka w związku ze zmianą ich stanu zdrowia, nie można określić dokładnie ilości godzin świadczonych usług. Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy. Realizację usług na rzecz konkretnej osoby Wykonawca będzie rozpoczynał po otrzymaniu od Zamawiającego katalogu usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych, w którym określona zostanie data rozpoczęcia świadczenia usług, zakres i częstotliwość czynności wykonywanych w ramach usług. Usługi mają być świadczone zgodnie z katalogiem usług. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub gdy objęcie usługami wynika z konieczności pilnego zapewnienia odpowiedniej opieki, np. po opuszczeniu szpitala, dopuszcza się możliwość rozpoczęcia świadczenia usług przez Wykonawcę na podstawie zgłoszenia telefonicznego lub ustnego dokonanego przez Zamawiającego. Katalog usług w formie pisemnej zostanie przekazany niezwłocznie w terminie późniejszym. Do godzin świadczenia usług nie wlicza się czasu dotarcia opiekunki/opiekuna do miejsca ich świadczenia oraz czasu niezbędnego na przemieszczenie się opiekunki/opiekuna pomiędzy świadczeniobiorcami. Poszczególne czynności opiekuńcze mogą być wykonywane zamiennie tj. nie wszystkie muszą być realizowane podczas każdego wejścia, jednakże ich wymiar miesięczny musi być zrealizowany zgodnie z katalogiem usług opiekuńczych. Katalog usług opiekuńczych oraz katalog specjalistycznych usług opiekuńczych stanowi załącznik nr 1 i 1a do umowy. Wykonawca zobowiązuje się: a) podjąć czynności związane ze świadczeniem usług w terminie wskazanym w katalogu usług a w przypadku nagłym niezwłocznie po otrzymaniu informacji o konieczności objęcia usługami, nie później niż w ciągu 12 godzin od chwili zgłoszenia otrzymanego od Zamawiającego; b) świadczyć usługi w godzinach od 6:00 do 21:00 w tym dni świąteczne i wolne od pracy. c) zapoznać pracowników realizujących usługi z katalogami usług; d) zapewnić organizację usług z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy; e) zagwarantować osobom wykonującym usługi wyposażenia w odpowiednie ubranie ochronne dostosowane do zakresu świadczonych usług i aktualnej sytuacji epidemiologicznej (rękawiczki, fartuchy, maseczki, płyn do dezynfekcji itp.); f) niezwłocznie informować Zamawiającego o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na zmianę zakresu wymaganej opieki, np. zmiany w okolicznościach domowych lub rodzinnych, zmiany stanu zdrowia, w tym zachorowania podopiecznego lub członków jego rodziny na chorobę zakaźną, a także o innych przyczynach uniemożliwiających świadczenie usług przez Wykonawcę; g) udzielać podopiecznym niezbędną pomoc w sytuacjach nagłych, w szczególności takich, jak: odniesienie poważnych obrażeń, ciężki stan zdrowia, zatrucie pokarmowe lub choroba zakaźna, kradzież na szkodę podopiecznego, zniszczenie mieszkania w wyniku wandalizmu, pożaru itp.; h) stosować zapisy ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019 r. ( t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2240 z późn. zm.). Wykonawca zobowiązany jest informować Zamawiającego o zaprzestaniu świadczenia usług w środowisku, podając datę oraz powód zaprzestania świadczenia usług (np. śmierć podopiecznego, rezygnacja podopiecznego z usług). W przypadku czasowego wstrzymania świadczenia usług na rzecz danego podopiecznego w związku z jego pobytem w szpitalu, u rodziny itp. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie za czas pozostawiania w gotowości do podjęcia usług opiekuńczych. Dopuszcza się, w wyjątkowych sytuacjach, na zlecenie Zamawiającego, wykonywanie usług przez dwie opiekunki. Wykonawca oraz jego pracownicy zobowiązani są do wywiązywania się z obowiązków zgodnie z następującymi zasadami:- wykonywania usług z poszanowaniem życzeń i uczuć podopiecznego;- nie wprowadzania do domu podopiecznego osób nieupoważnionych;- nieprzyjmowania korzyści materialnych i niepodejmowania jakichkolwiek zobowiązań w imieniu podopiecznego;- zachowania tajemnicy zawodowej w zakresie wszystkich informacji, jakie uzyskali w trakcie wykonywania obowiązków, w szczególności nie rozpowszechniania i nie ujawniania osobom trzecim danych personalnych osób, u których wykonują usługi, ich sytuacji osobistej, zdrowotnej i materialnej. Informacje uzyskane przez Wykonawcę w toku realizacji umowy, a dotyczące podopiecznych i Zamawiającego, są chronione przepisami prawa i nie mogą być ujawnione bez zgody Zamawiającego w czasie jej trwania i po jej zakończeniu. Wykonawca odpowiada w całości za realizację powyższych zasad, w szczególności za poinformowanie o nich pracowników oraz za wyciąganie konsekwencji w przypadku ich łamania. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać w ciągu 3 pierwszych dni roboczych każdego miesiąca harmonogram pracy osoby świadczącej usługi opiekuńcze. Każdorazowa zmiana w harmonogramie wymaga niezwłocznego dostarczenia zaktualizowanego harmonogramu. Wzór harmonogramu stanowić będzie załącznik nr 2 do umowy. Pełny opis przedmiotu zamówienia dla cz. I znajduje się w SWZ.
Interne Kennung1.ZP.261.5.2025
Menge89 600 Stunden
LosLOT-0002
Titel2. Świadczenie w miejscu zamieszkania usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich w 2026 r
BeschreibungZamówienie obejmuje świadczenie w miejscu zamieszkania specjalistycznych usług opiekuńczych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich - os. z zaburzeniami psychicznymi przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 6 do 21, w tym w dni wolne i święta. Usługi będą świadczone na bieżąco według potrzeb przedstawionych przez Ośrodek. Szacunkowo przedmiot zamówienia obejmuje 4200 godzin dla około 7 osób. Minimalnie świadczonych będzie 1000 godzin. Podana liczba osób jest liczbą szacunkową. Liczba godzin świadczonych usług może również ulec zmianie i nie można jej określić dokładnie ze względu na specyfikę zamówienia, którą cechuje zmienność potrzeb podopiecznych z uwagi na zmieniający się stan zdrowia. Zastrzega się, iż MOPS nie będzie ponosił żadnej odpowiedzialności, jeżeli tylko część ww. godzin będzie zrealizowana. Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy. Realizację usług na rzecz konkretnej osoby Wykonawca będzie rozpoczynał po otrzymaniu od Zamawiającego katalogu specjalistycznych usług opiekuńczych, w którym określona zostanie data rozpoczęcia świadczenia usług, zakres i częstotliwość czynności wykonywanych w ramach usług. Usługi mają być świadczone zgodnie z katalogiem usług. Katalog usług w formie pisemnej zostanie przekazany niezwłocznie w terminie późniejszym. Katalog specjalistycznych usług opiekuńczych stanowi załącznik nr 1 do umowy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub gdy objęcie usługami wynika z konieczności pilnego zapewnienia odpowiedniej opieki, np.: po opuszczeniu szpitala, dopuszcza się możliwość rozpoczęcia świadczenia usług przez Wykonawcę na podstawie zgłoszenia telefonicznego lub ustnego dokonanego przez Zamawiającego. Katalog usług w formie pisemnej zostanie przekazany niezwłocznie w terminie późniejszym.Do czasu pracy opiekunki nie wlicza się czasu dojścia do środowiska. Wykonawca zobowiązuje się: a) podjąć czynności związane ze świadczeniem usług w terminie wskazanym w katalogu usług a w przypadku nagłym niezwłocznie po otrzymaniu informacji o konieczności objęcia usługami, nie później niż w ciągu 12 godzin od chwili zgłoszenia otrzymanego od Zamawiającego;b) świadczyć usługi w godzinach od 6:00 do 21:00, w tym dni świąteczne i wolne od pracy.c) zapoznać pracowników realizujących usługi z katalogami usług; d) zapewnić organizację usług z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy; e) zagwarantować osobom wykonującym usługi wyposażenia w odpowiednie ubranie ochronne dostosowane do zakresu świadczonych usług i aktualnej sytuacji epidemiologicznej (rękawiczki, fartuchy, maseczki, płyn do dezynfekcji itp.); f) niezwłocznie informować Zamawiającego o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na zmianę zakresu wymaganej opieki, np. zmiany w okolicznościach domowych lub rodzinnych, zmiany stanu zdrowia, w tym zachorowania podopiecznego lub członków jego rodziny na chorobę zakaźną, a także o innych przyczynach uniemożliwiających świadczenie usług przez Wykonawcę; g) udzielać podopiecznym niezbędną pomoc w sytuacjach nagłych, w szczególności takich, jak: odniesienie poważnych obrażeń, ciężki stan zdrowia, zatrucie pokarmowe lub choroba zakaźna, kradzież na szkodę podopiecznego zniszczenie mieszkania w wyniku wandalizmu, pożaru itp.; h) stosować zapisy ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019 r. ( t. j. Dz. U. 2022 r. poz. 2240 ). Wykonawca zobowiązany jest informować Zamawiającego o zaprzestaniu świadczenia usług w środowisku, podając datę oraz powód zaprzestania świadczenia usług (np. śmierć podopiecznego, rezygnacja podopiecznego z usług). W przypadku czasowego wstrzymania świadczenia usług na rzecz danego podopiecznego w związku z jego pobytem w szpitalu, u rodziny itp. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie za czas pozostawiania w gotowości do podjęcia usług opiekuńczych. Dopuszcza się, w wyjątkowych sytuacjach, na zlecenie Zamawiającego, wykonywanie usług przez dwie opiekunki. Wykonawca oraz jego pracownicy zobowiązani są do wywiązywania się z obowiązków zgodnie z następującymi zasadami: - wykonywania usług z poszanowaniem życzeń i uczuć podopiecznego; - nie wprowadzania do domu podopiecznego osób nieupoważnionych; - nieprzyjmowania korzyści materialnych i niepodejmowania jakichkolwiek zobowiązań w imieniu podopiecznego; - zachowania tajemnicy zawodowej w zakresie wszystkich informacji, jakie uzyskali w trakcie wykonywania obowiązków, w szczególności nie rozpowszechniania i nie ujawniania osobom trzecim danych personalnych osób, u których wykonują usługi, ich sytuacji osobistej, zdrowotnej i materialnej. Informacje uzyskane przez Wykonawcę w toku realizacji umowy, a dotyczące podopiecznych i Zamawiającego, są chronione przepisami prawa i nie mogą być ujawnione bez zgody Zamawiającego w czasie jej trwania i po jej zakończeniu. Wykonawca odpowiada w całości za realizację powyższych zasad, w szczególności za poinformowanie o nich pracowników oraz za wyciąganie konsekwencji w przypadku ich łamania. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać w ciągu 3 pierwszych dni roboczych każdego miesiąca harmonogram pracy osoby świadczącej usługi opiekuńcze. Każdorazowa zmiana w harmonogramie wymaga niezwłocznego dostarczenia zaktualizowanego harmonogramu. Wzór harmonogramu stanowić będzie załącznik nr 2 do umowy. Harmonogram przygotowywany przez Wykonawcę usług stanowić będzie podstawę do planowania kontroli w środowisku przez Zamawiającego oraz do zweryfikowania danych opiekunki/opiekuna. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić w środowiskach karty pracy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do umowy. Pełny opis przedmiotu zamówienia dla części II znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung2. ZP.261.5.2025
Menge4 200 Stunden