580323-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Arzneimittel – FURNIZARE MEDICAMENTE, DEFALCATA PE LOTURI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE MEDICAMENTE, DEFALCATA PE LOTURI
Beschreibung: În prezent, stocurile existente în farmacia spitalului sunt limitate pentru anumite categorii de medicamente, iar consumul acestora este într-o continuă creștere ca urmare a numărului de pacienți tratați în cadrul secțiilor spitalului. Pentru a evita apariția unor situații de discontinuitate în administrarea tratamentelor și pentru a asigura desfășurarea în condiții optime a actului medical, este necesară contractarea unui volum adecvat de medicamente. Medicamentele ce urmează a fi contractate sunt destinate utilizării în toate secțiile spitalului, inclusiv, dar fără a se limita la: secțiile de medicină internă, chirurgie, ATI, precum și în compartimentele de urgență și ambulatoriu. Acestea vor acoperi necesarul de tratament pentru diferite patologii și vor include medicamente din categoriile: antibiotice, analgezice, antiinflamatoare, perfuzabile, soluții injectabile, medicamente pentru afecțiuni cronice, medicamente pentru urgențe medicale și alte produse farmaceutice necesare. Cantitățile estimate au fost stabilite în funcție de consumul mediu înregistrat în perioada de 1 an, de specificul secțiilor și de prognoza activității medicale pentru perioada următoare. În acest sens, atașăm prezentului document necesarul de medicamente defalcat pe loturi ce cuprinde cantitatea minima si maxima pentru o perioada de 24 luni (documentul “3. Necesar_calcul contract subsecvente si GP” ). Acordurile cadru / lot se vor incheia cu 1-2 operatori economici pentru o perioada de 24 luni – termen ce decurge de la data semnarii acestuia. In perioada de 24 luni, autoritatea contractanta va incheia 4 contracte subscvente, respectiv cate 2 contracte/an avand o durata de 6 luni fiecare, cu operatorii economici declarati castigatori in vederea livrarii medicamentelor. In cazul in care ofertantul clasat pe locul 1 in clasament nu detine in stoc medicamentul ofertat/lot, autoritatea contractanta va proceda la incheierea unui contract subsecvent cu ofertantul de pe locul 2 in vederea livrarii acestuia. Valorile estimate a celor mai mari contracte subsecvente/lot se regasesc in documentul „3. Necesar_calcul contract subsecvente si GP” Acordurile cadru/lot se vor incheia fara reluarea competitiei in conformitate cu art. 118, alin. (1) lit ”a” din Legea 98/2016 cu completarile si modificarile ulterioare. In conformitate cu art.161 alineatul (2) din Legea 98/2016, cu modificările si completările ulterioare: Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţiilor suplimentare este cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta nu va raspunde la o solicitare de clarificari/informatii suplimentare primita ulterior termenului de 18 zile anterior termenului limita stabilit pentru depunerea ofertelor, solicitarea fiind considerata a fi transmisa tardiv.
Interne Kennung: 10179/11.08.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - ACENOCUMAROLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni - 90 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni 210 TB; Valoarea maxima a contractului subsecvent: 38,43 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 18TB Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 63TB.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - ACETYLCYSTEINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 9600 Fi. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 18000 Fi. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 21.654,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.920 Fi. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 5.400 Fi.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - ACICLOVIRUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1100 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2200 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.729,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 220 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 660 TB.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - ACIDUM ACETYLSALYCILICUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 600 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1200 TB; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 104,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 120 TB Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 360 TB.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - ACIDUM ASCORBICUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni - 12.000 Fi; Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni 24.000 Fi; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 36.576,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.400 Fi; Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 7.200 Fi.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - ACIDUM TRANEXAMICUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 90 SOL.INJ.; Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 200 SOL.INJ.; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 333,60 lei fara TVA; Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 18 SOL.INJ.; Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 60 SOL.INJ..
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - ACIDUM VALPROICUM +SARURI
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.410 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.760 TB; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 397,44 lei fara TVA; Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 282 TB Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 828 TB.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 - ADENOSINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 110 SOL.INJE./PERF.; Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 230 SOL.INJE./PERF.; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 701,73 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 22 SOL.INJE./PERF.; Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 69 SOL.INJE./PERF.;
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 - ALBASTRU DE METILEN
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 31 FL; Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 57 FL; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 44,12 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 6,2 FL; Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 17 FL;
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - ALBUMINUM HUMANUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.500 FL de 50 ml. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 4.800 FL de 50 ml . Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 232.689,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 500 FL de 50 ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.440 FL de 50 ml.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - ALPRAZOLAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.820 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 5.280 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 411,84 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 564 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.584 TB.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 - ALPRAZOLAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.460 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 4.680 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 477,36 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 492 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.404 TB.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 - AMIKACINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 720 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.680 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 27.886,32 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 144 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 504 FL.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 - AMINOPHYLLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.200 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 2.200 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 693,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 240 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 660 TB.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 - AMINOPHYLLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 980 FI- 10ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.850 FI- 10ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.524,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 196 FI- 10ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 555 FI- 10ML.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 - AMIODARONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.700 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 5.100 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 673,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 540 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.530 TB.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 - AMIODARONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 780 Fi. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.500 Fi. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.768,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 156 Fi. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 450 Fi.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 - AMISULPRIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 240 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 510 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 287,64 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 48 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 153 TB.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 - AMLODIPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.000 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 6.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 846,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 600 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.800 TB.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 - AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.825 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.400 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 14.892,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 365 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.020 FL.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LOT 21 - AMPICILLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.000 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.930 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.818,06 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 200 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 579 FL.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LOT 22 - AMPICILLINUM+ SULBACTAM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 400 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 900 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.266,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 80 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 270 FL.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: LOT 23 - APA OXIGENATA
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 130 FL 1000ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 250 FL 1000ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 645,75 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 26 FL 1000ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 75 FL 1000ML.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LOT 24 - APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 570 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.100 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.250,70 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 114 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 330 FL .
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LOT 25 - ATRACURIUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 500 FI. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.000 FI . Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.755,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 100 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 300 FI.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: LOT 26 - ATROPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 700 FI. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.440 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.868,64 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 140 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 432 FI.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: LOT 27 - AZITHROMYCINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 411 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 765 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.870,43 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 82,20 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 230 TB.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: LOT 28 - BENZYLPENICILLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.070 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.870 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 14.222,25 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 414 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.161 FL.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: LOT 29 - BROMAZEPAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.580 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 10.560 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.217,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.116 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.168 TB.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: LOT 30 - BROMHEXINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 25.000 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 47.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.974,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 5.000 TB . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 14.100 TB.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: LOT 31 - BUPIVACAINUM CLORHIDRATUM IN CLORURA DE SODIU, SOL. INJ.
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 300 FI- 4 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 580 FI- 4 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.696,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 60 FI- 4 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 174 FI- 4 ML.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: LOT 32 - BUPIVACAINUM CLORHIDRATUM IN GLUCOZA MONOHIDRAT
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 430 FI- 4 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 810 FI- 4 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.461,59 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 86 FI- 4 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 243 FI- 4 ML.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: LOT 33 - CALCII GLUCONAS
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1600 FI- 10 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3100FI- 10 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.641,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 320 FI- 10 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 930 FI- 10 ML.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: LOT 34 - CAPTOPRILUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.440 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 2.760 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 182,16 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 288 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 828 TB.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: LOT 35 - CARBAMAZEPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.400 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 12.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.656,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.080 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.600 TB.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: LOT 36 - CARBAZOCHROMI SALICYLAS
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.500 FI- 5 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 4.800 FI- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 10.353,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 500 FI- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.440 FI- 5 ML.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: LOT 37 - CARBUNE MEDICINAL
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 760 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.980 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 403,92 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 152 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 594 TB.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: LOT 38 - CEFEPIMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.000 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 4.200 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 19.000,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 400 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.260 FL.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: LOT 39 - CEFOTAXIMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.500 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 9.600 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.553,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 900 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.880 FL.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: LOT 40 - CEFTRIAXONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 28.600 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 54.000 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 45.360,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 5.720 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 16.200 FL.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: LOT 41 - CEFUROXIMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.030 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.930 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.674,98 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 206 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 579 FL.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: LOT 42 - CHLORPHENAMINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.000 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 9.400 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.694,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 1.000 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.820 TB.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: LOT 43 - CHLORQUINALDOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 6.600 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 12.300 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 9.040,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.320 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.690 TB.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: LOT 44 - CINNARIZINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 7.000 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 13.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.170,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.400 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.900 TB.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: LOT 45 - CIPROFLOXACINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.600 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 3.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.170,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 320 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 900 TB.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: LOT 46 - CIPROFLOXACINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.950 FI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 7.400 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 7.348,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 790 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.220 FI.
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: LOT 47 - CLONIDINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 400 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 800 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 57,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 80 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 240 TB.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: LOT 48 - CLOPIDOGRELUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.410 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.640 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.417,68 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 282 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 792 TB.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: LOT 49 - CODEINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.100 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 3.960 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 225,72 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 420 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.188 TB.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: LOT 50 - COLISTINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.500 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.830 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 27.346,29 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 300 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 849 FL.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: LOT 50 - COMBINATII
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 36 CUT SACI TRICOMPARTIMENTATI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 60 CUT SACI TRICOMPARTIMENTATI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.329,02 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 7,20 CUT SACI TRICOMPARTIMENTATI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 18 CUT SACI TRICOMPARTIMENTATI.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: LOT 52 - COMBINATII ( CLORURA DE POTASIU,CLORURA DE CA. DIHIDTRAT,CLORURA DE SODIU)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.300 FL- 500 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 6.240 FL- 500 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.442,72 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 660 FL- 500 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.872 FL- 500 ML.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: LOT 53 - COMBINATII ( L-ORNITINA-L-ASPARTAT)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 370 FI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 710 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.770,17 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 74 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 213 FI.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: LOT 54- COMBINATII (AMINOACIZI)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 280 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 700 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.234,10 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent 56 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 210 FL.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: LOT 55 - COMBINATII (AMINOACIZI)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 280 FL Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 550 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.362,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 56 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 165 FL.
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: LOT 56 - COMBINATII (CLORURA DE SODIU, CLORURA DE CA. DIHIDRAT,CLORURA DE POTASIU,LACTAT DE SODIU)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 80 FL- 500 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 160 FL- 500 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 216,48 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 16 FL- 500 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 48 FL- 500 ML.
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: LOT 57 - COMBINATII (LIDOCAINUM+CHLORHEXIDINUM)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 375 GEL URETRAL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 750 GEL URETRAL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.570,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 75 GEL URETRAL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 225 GEL URETRAL.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: LOT 58 - COMBINATII PARACETAMOLUM+IBUPROFENUM)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 400 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.500 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 18.465,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 80 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 750 FL.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: LOT 59 - COMBINATII( ARGININA-SORBITOL)
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.400 SOL PERF. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.600 SOL PERF. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 13.275,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 280 SOL PERF. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 780 SOL PERF.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: LOT 60 - COMBINATII(PREDNISOLONUM+ NEOMICINUM )
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 330 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 598 TUB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.588,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 66 TUB . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 179 TUB.
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: LOT 61 - COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) SUCROZA
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.200 FI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 4.200 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 63.340,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 440 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.260 FI.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: LOT 62 - DEXAMETHASONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 11.400 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 21.400 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.667,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.280 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 6.420 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: LOT 63 - DEXKETOPROFENUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 11.200 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 20.800 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 15.600,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.240 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 6.240 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: LOT 64 - DIAZEPAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 6.960 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 13.020 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 546,84 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.392 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.906 TB.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: LOT 65 - DIAZEPAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.600 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 12.000 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 23.436,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.120 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.600 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: LOT 66 - DICLOFENACUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 100 FI -3 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 210 FI -3 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 194,67 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 20 FI -3 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 63 FI -3 ML.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: LOT 67 - DICLOFENACUM+MISOPROSTOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.120 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.120 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 979,44 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 224 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 636 TB.
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: LOT 68 - DIGOXINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.200 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.300 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 607,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 240 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 690 TB.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: LOT 69 - DIGOXINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 370 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 710 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.799,85 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 74 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 213 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: LOT 70 - DOBUTAMINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 100 CONC PT SOL PERF- 20ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 220 CONC PT SOL PERF- 20ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.102,86 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 20 CONC PT SOL PERF- 20ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 66 CONC PT SOL PERF- 20ML.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: LOT 71 - DONEZEPILUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 90 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 210 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 177,03 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 18 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 63 TB.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: LOT 72 - DOPAMINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 260 FI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 500 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.531,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 52 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 150 FI.
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: LOT 73 - DOXEPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 240 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 510 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 312,12 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 48 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 153 TB.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: LOT 74 - DROTAVERINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.100 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.040 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 263,16 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 220 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 612 TB.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: LOT 75 - DROTAVERINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 9.800 FI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 18.200 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.951,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.960 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 5.460 FI.
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: LOT 76 - ENALAPRILUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 110 FI- 1ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 230 FI- 1ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 210,45 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 22 FI- 1ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 69 FI- 1ML.
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: LOT 77 - ENOXAPARINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 11.200 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.4ml. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 21.000 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.4ml. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 83.790,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.240 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.4ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 6.300 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.4ml.
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: LOT 78 - ENOXAPARINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 11.200 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.6ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 22.000 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.6ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 103.026,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.240 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.6ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 6.600 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.6ML.
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: LOT 79 - ENOXAPARINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.380 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.8ml. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.610 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.8ml. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 14.994,45 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 276 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.8ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 783 SOL INJ IN SERINGA PREUMPLUTA 0.8ml.
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: LOT 80 - EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 680 FI- 1ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.300 FI- 1ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.520,10 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 136 FI- 1ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 390 FI- 1ML.
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: LOT 81 - EPINEPHRINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.000 FI- 1ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 3.900 FI- 1ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 6.891,30 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 400 FI- 1ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.170 FI- 1ML.
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: LOT 82 - ESCITALOPRAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 180 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 360 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 114,48 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 36 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 108 TB.
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: LOT 83 - ESOMEPRAZOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 700 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.300 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 9.835,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 140 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 390 FL.
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: LOT 84 - ETAMSYILATUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.700 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 5.200 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 13.852,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 540 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.560 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: LOT 85 - FAMOTIDINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 24.000 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 45.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.910,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 4.800 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 13.500 TB.
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: LOT 86 - FENTANYLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 600 FI 2ml. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 3.200 FI 2ml. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.918,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 120 FI 2ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 960 FI 2ml.
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: LOT 87 - FENTANYLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 600 FI 10ml. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.100 FI 10ml. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 6.451,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 120 FI 10ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 630 FI 10ml.
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: LOT 88 - FLUCONAZOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 40 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 75 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 209,48 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 8 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 23 TB.
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: LOT 89 - FLUCONAZOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 860 FL-100 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.600 FL-100 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 24.369,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 172 FL-100 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 480 FL-100 ML.
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: LTO 90 - FURAZOLIDONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.600 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 10.400 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.244,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.120 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.120 TB.
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: LOT 91 - FUROSEMIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.200 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 4.300 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 387,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 440 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.290 TB.
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: LOT 92 - FUROSEMIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 50.400 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 95.000 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 34.200,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 10.080 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 28.500 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: LOT 93 - GADOBUTROLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 180 SOL INJ-7.5ml. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 360 SOL INJ-7.5ml. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 17.660,16 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 36 SOL INJ-7.5ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 108 SOL INJ-7.5ml.
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: LOT 94 - GENTAMICINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 9.699 SOL. INJ. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 18.501 SOL. INJ. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.217,28 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.940 SOL. INJ. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 5.550 SOL. INJ.
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: LOT 95 - GLICERINA CU NISTATINA
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 74 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 138 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 518,74 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 14,80 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 41,40 FL.
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: LOT 96 - GLUCOSUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 700 FI- 10 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.320 FI- 10 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.441,24 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 140 FI- 10 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 396 FI- 10 ML.
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: LOT 97 - HALOPERIDOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.050 FL 10ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.960 FL 10ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.845,52 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 210 FL 10ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 588 FL 10ML.
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: LOT 98 - HALOPERIDOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 135 FI. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 255 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 172,89 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 27 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 77 FI.
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: LOT 99 - HEPARINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 60 SOL INJ- 5 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 200 SOL INJ- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.816,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 12 SOL INJ- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 60 SOL INJ- 5 ML.
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: LOT 100 - HIDROLIZAT DE PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 250 FI- 10ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 490 FI- 10ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.436,86 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 50 FI- 10ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 147 FI- 10ML .
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: LOT 101 - HYDROCORTISONUM HEMISUCCINATUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 15.400 PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 30.000 PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 72.630,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 3.080 PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 9.000 PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: LOT 102 - IMIPENEMUM + CILASTATINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 200 PULB.SOL.PERF. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 400 PULB.SOL.PERF. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.509,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 40 PULB.SOL.PERF. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 120 PULB.SOL.PERF.
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: LOT 103 - INSULINE UMANE CU EFECT RAPID
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 95 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 185 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.106,34 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 19 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 55,50 FL.
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: LOT 104 - POVIDONUM IODINATUM-SAPUN CHIRURGICAL
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 24 FL- 1000 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 44 FL- 1000 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 947,10 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 5 FL- 1000 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 13,20 FL- 1000 ML.
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: LOT 105 - POVIDONUM IODINATUM-SOLUTIE
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 280 FL- 1000 ML . Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 525 FL- 1000 ML . Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 10.850,18 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 56 FL- 1000 ML . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 157,50 FL- 1000 ML .
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: LOT 106 - POVIDONUM IODINATUM-UNGUENT
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 40 TUB-20 GR. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 78 TUB-20 GR. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 463,09 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 8 TUB-20 GR. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 23,4 TUB-20 GR.
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: LOT 107 - IOPROMIDUM 370
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 570 FL 100ml. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.100 FL 100ml. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 47.929,20 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 114 FL 100ml. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 330 FL 100ml.
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: LOT 108 - ISOSORBIDI MONONITRAS
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 780 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.500 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 189,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 156 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 450 TB.
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: LOT 109 - KALII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.100 FL- 100 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.200 FL- 100 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.474,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 220 FL- 100 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 660 FL- 100 ML.
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: LOT 110 - KETAMINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 170 SOL INJ. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 330 SOL INJ. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.887,93 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 34 SOL INJ. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 99 SOL INJ.
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: LOT 111 - LEVOFLOXACINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.890 SOL PERF. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 7.230 SOL PERF. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 36.873,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 778 SOL PERF. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.169 SOL PERF.
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: LOT 112 - LEVOMEPROMAZINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 980 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 936,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 196 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 600 TB.
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: LOT 113 - LIDOCAINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.900 FI- 10 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 5.550 FI- 10 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.391,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 580 FI- 10 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.665 FI- 10 ML.
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: LOT 114 - LINEZOLIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 650 SOL PERF. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 1.220 SOL PERF. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 79.023,06 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 130 SOL PERF. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 366 SOL PERF.
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: LOT 115 - LOPERAMIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 160 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 320 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 48,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 32 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 96 TB.
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: LOT 116 - MANNITOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 220 SOL. PERF. 500ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 440 SOL. PERF. 500ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.445,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 44 SOL. PERF. 500ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 132 SOL. PERF. 500ML.
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: LOT 117 - MANNITOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 510 SOL. PERF. 250ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 990 SOL. PERF. 250ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.117,61 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 102 SOL. PERF. 250ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 297 SOL. PERF. 250ML.
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: LOT 118 - MEROPENEMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 370 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 700 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.410,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 74 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 210 FL.
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: LOT 119 - MEROPENEMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.400 FL. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 7.000 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 28.770,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 680 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.100 FL.
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: LOT 120 - METAMIZOLUM NATRIUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.200 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 7.800 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.544,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 840 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.340 TB.
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: LOT 121 - METAMIZOLUM NATRIUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 56.000 FI- 2 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 104.000 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 41.184,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 11.200 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 31.200 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: LOT 122 - METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.540 FI- 5 ML. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 2.860 FI- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.345,34 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 308 FI- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 858 FI- 5 ML.
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: LOT 123 - METHYLDOPUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 200 TB. Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 450 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 75,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 40 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 135 TB.
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: LOT 124 - METHYLERGOMETRINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 270 FI- 1 ML . Cantitate maxime a acordului cadru / 24 luni: 510 FI- 1 ML . Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 925,65 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 54 FI- 1 ML . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 153 FI- 1 ML.
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: LOT 125 - METHYLPREDNISOLONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 210 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ.. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 390 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.920,67 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 42 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ.. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent:117 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ..
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: LOT 126 - METHYLPREDNISOLONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 165 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 240 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ.. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.613,84 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 33 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ.. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 72 PULB+SOLV. PT. SOL. INJ..
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: LOT 127 - METOCLOPRAMIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 9.380 FI- 2 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 17.420 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 32.557,98 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.876 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 5.226 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: LOT 128 - METOPROLOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 180 FI- 5 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 340 FI- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 310,08 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 36 FI- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 102 FI- 5 ML.
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: LOT 129 - METOPROLOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 7.740 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 14.400 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 993,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.548 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 4.320 TB.
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: LOT 130 - METRONIDAZOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 560 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.040 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 446,16 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 112 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 312 TB.
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: LOT 131 - METRONIDAZOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.600 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 9.000 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 12.042,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 920 FL . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.700 FL.
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: LOT 132 - MIDAZOLAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 360 FI-10ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 700 FI-10ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.512,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 72 FI-10ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 210 FI-10ML.
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: LOT 133 - MORPHYNUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.000 FI- 1 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 7.500 FI- 1 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 14.805,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 800 FI- 1 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.250 FI- 1 ML.
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: LOT 134 - NATRII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 48.000 FL- 500 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 96.000 FL- 500 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 129.600,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 9.600 FL- 500 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 28.800 FL- 500 ML.
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: LOT 135 - NATRII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 8.000 FL- 250ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 12.000 FL- 250ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 16.992,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.600 FL- 250ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.600 FL- 250ML.
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: LOT 136 - NATRII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.000 FL-100 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 6.000 FL-100 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.842,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 400 FL-100 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.800 FL-100 ML.
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: LOT 137 - NATRII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru/24 luni: 160 FL- 20ML. Cantitate maxima a acordului cadru/24 luni: 320 FL- 20ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 304,32 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 32 FL- 20ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 96 FL- 20ML.
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: LOT 138 - NATRII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 760 FL-100 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.500 FL-100 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.694,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 152 FL-100 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 450 FL-100 ML.
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: LOT 139 - NATRII HYDROGENI CARBONAS
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 800 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.520 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 11.172,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 160 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 456 FL.
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: LOT 140 - NEFOPAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 460 FI. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 860 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.533,56 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 92 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 258 FI.
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: LOT 141 - NEOSTIGMINI METILSULFAS
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.500 FI- 1 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.000 FI- 1 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.780,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 300 FI- 1 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 900 FI- 1 ML.
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: LOT 142 - NIFEDIPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 350 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 650 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 118,95 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 70 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 195 TB.
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: LOT 143 - NITRAZEPAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 300 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 660 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 23,76 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 60 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 198 TB.
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: LOT 144 - NITROGLYERINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 280 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 520 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 199,68 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 56 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 156 TB.
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: LOT 145 - NORADRENALINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.400FI. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.000 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 59.247,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 280 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 900 FI.
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: LOT 146 - OLANZAPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.050 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 7.560 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.513,32 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 810 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.268 TB.
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: LOT 147 - ONDASETRONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 390 FI -2 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 750 FI -2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent:1.849,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 78 FI -2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 225 FI -2 ML.
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: LOT 148 - OXACILLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 30 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 100 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 307,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 6 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 30 FL.
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: LOT 149 - OXYTOCINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.500 FI- 1 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 2.900 FI- 1 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.776,30 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 300 FI- 1 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 870 FI- 1 ML.
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: LOT 150 - PANTOPRAZOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 33.600 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 62.400 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 201.052,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 6.720 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 18.720 FL.
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: LOT 151 - PARACETAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.700 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 10.660 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 287,82 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.140 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.198 TB.
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: LOT 152 - PARACETAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 120SUPOZITOR. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 210 SUPOZITOR. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 100,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 24 SUPOZITOR. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 63 SUPOZITOR.
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: LOT 153 - PARACETAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 60 SUPOZITOR. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 150 SUPOZITOR. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 82,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 12 SUPOZITOR. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 45 SUPOZITOR.
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: LOT 154 - PARACETAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 16.800 FL-100 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 32.000 FL-100 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 54.528,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 3.360 FL-100 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 9.600 FL-100 ML.
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: LOT 155 - PENTOXIFYLLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 530 FI- 5 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 990 FI- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.995,84 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 106 FI- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 297 FI- 5 ML.
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: LOT 156 - PETHIDINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 10 FI. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 30 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 83,25 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 9 FI.
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0157
Titel: LOT 157 - PHENOBARBITALUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.350 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 8.150 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.784,85 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 870 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.445 TB.
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: LOT 158 - PHENOBARBITALUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 800 FI- 2 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.550 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.566,30 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 160 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 465 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: LOT 159 - PHYTOMENADIONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.700 FI- 1 ML . Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 7.000 FI- 1 ML . Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 19.152,00 Lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 740 FI- 1 ML . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.100 FI- 1 ML .
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: LOT 160 - PIPERACILLINUM+TAZOBACTAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 4.150 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 7.800 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 26.114,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 830 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.340 FL.
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: LOT 161 - PIRACETAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.100 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 9.660 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.419,64 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.020 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.898 TB.
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: LOT 162 - PIRACETAMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni:1.600 FI- 5 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.200 FI- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.702,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 320 FI- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 960 FI- 5 ML.
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0163
Titel: LOT 163 - PYRIDOXINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 12.000 FI- 2 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 24.000 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 33.984,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.400 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 7.200 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0164
Titel: LOT 164 - PREZERVATIVE
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 6.912 BUC. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 12.960 BUC. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.283,04 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.382 BUC. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.888 BUC.
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0165
Titel: LOT 165 - PROBIOTICE
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 14.000 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 26.100 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.306,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.800 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 7.830 TB.
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: LOT 166 - PROPOFOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 400 FL -50ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 770 FL -50ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.153,61 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 80 FL -50ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 231 FL -50ML.
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: LOT 167 - QUETIAPINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 360 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 720 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 166,32 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 72 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 216 TB.
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: LOT 168 - RIFAXIMINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.412 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 4.500 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 7.506,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 482 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.350 TB.
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: LOT 169 - RISPERIDONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 200 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 400 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 78,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 40 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 120 TB.
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: LOT 170 - RISPERIDONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 50 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 100 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 55,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 10 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 30 TB.
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: LOT 171 - RIVANOL
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 210 FL 1000ML . Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 390 FL 1000ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.295,54 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 42 FL 1000ML . Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 117 FL 1000ML .
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: LOT 172 - ROCURONIUM BROMIDE
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 530 FL 10ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.000 FL 10ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4.395,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 106 FL 10ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 300 FL 10ML.
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: LOT 173 - ROPIVACAINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 35 FI 20ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 75 FI 20ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 268,43 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 7 FI 20ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 22,5 FI 20ML.
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: LOT 174 - SALBUTAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 130 SUSP. DE INHALAT PRESURIZATA. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 250 SUSP. DE INHALAT PRESURIZATA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 684,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 26 SUSP. DE INHALAT PRESURIZATA. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 75 SUSP. DE INHALAT PRESURIZATA.
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: LOT 175 - SALBUTAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 210 SOL. INHAL.. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 400 SOL. INHAL.. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 885,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 42 SOL. INHAL.. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 120 SOL. INHAL..
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: LOT 176 - SALBUTAMOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 370 SOL. INJ.. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 700 SOL. INJ.. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 317,10 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 74 SOL. INJ.. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 210 SOL. INJ..
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: LOT 177 -SEVOFLURANUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 80 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 148 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 15.317,56 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 16 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 44,40 FL.
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0178
Titel: LOT 178 - SOL.PERF. GLUCOSUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 2.500 FL- 500 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 6.000 FL- 500 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 10.080,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 500 FL- 500 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.800 FL- 500 ML.
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: LOT 179 - SOL.PERF.GLUCOSUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 23.000 FL- 500 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 48.000 FL- 500 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 74.448,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 4.600 FL- 500 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 14.400 FL- 500 ML.
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: LOT 180 - SPIRONOLACTONUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 6.600 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 12.300 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.291,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.320 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.690 TB.
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: LOT 181 - SULFADIAZINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 210 TUB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 390 TUB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 3.217,50 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 42 TUB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 117 TUB.
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0182
Titel: LOT 182 - SULFAMETHOXAZOLUM+TRIMETHOPRIIMUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.420 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 342,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 284 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 900 TB.
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: LOT 183 - SUXAMETHONII CHLORIDUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 505 FI- 5 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 950 FI- 5 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 638,40 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 101 FI- 5 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent:285 FI- 5 ML.
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0184
Titel: LOT 184 - TAMSULOSINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 720 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 1.410 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 406,08 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 144 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 423 TB.
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: LOT 185 - TESTE DE SARCINA
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.100 BUC. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 2.210 BUC. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 497,25 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 220 BUC. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 663 BUC.
Interne Kennung: 185
Los: LOT-0186
Titel: LOT 186 - TETRACYCLINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 15 UNGUENT. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 30 UNGUENT. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 154,80 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 3 UNGUENT. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 9 UNGUENT.
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: LOT 187 -THIAMINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 12.000 FI- 2 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 24.000 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 40.896,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 2.400 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 7.200 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: LOT 188 - TIANEPTINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 3.690 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 6.900 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.449,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 738 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 2.070 TB.
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: LOT 189 - TIANEPTINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 6.600 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 12.400 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.413,60 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.320 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.720 TB.
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: LOT 190- TRAMADOLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 5.800 FI- 2 ML. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 11.000 FI- 2 ML. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 8.877,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.160 FI- 2 ML. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.300 FI- 2 ML.
Interne Kennung: 190
Los: LOT-0191
Titel: LOT 191 -TRIHEXYPHENIDYLUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 6.250 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 12.000 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 5.400,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 1.250 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 3.600 TB.
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: LOT 192 -URAPIDILUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 300 FI. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 460 FI. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.377,24 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 60 FI. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 138 FI.
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: LOT 193 - VACCIN TETANIC ADSORBIT
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.920 SUSP INJ. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 4.000 SUSP INJ. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 59.268,00 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 384 SUSP INJ. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.200 SUSP INJ.
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0194
Titel: LOT 194 - VANCOMYCINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.920 FL. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 3.810 FL. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 13.601,70 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 384 FL. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 1.143 FL.
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: LOT 195 - VENLAFAXINUM
Beschreibung: Cantitatea minima a acordului cadru / 24 luni: 1.050 TB. Cantitate maxima a acordului cadru / 24 luni: 2.010 TB. Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 934,65 lei fara TVA. Cantitatea minima a unui contract subsecvent: 210 TB. Cantitatea maxima a unui contract subsecvent: 603 TB.
Interne Kennung: 195