580421-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Nasadzenia zieleni z małą architekturą: część 1 „Zagospodarowanie dzikiego terenu u zbiegu ul. Błękitnej/Idzikowskiego” - BO część 2 „Zielono mi! Spokojnie! Dokańczamy park osiedlowy na Bielawach - BO część 3 „Zazieleniamy Bydgoskie i Bielany” - BO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNasadzenia zieleni z małą architekturą: część 1 „Zagospodarowanie dzikiego terenu u zbiegu ul. Błękitnej/Idzikowskiego” - BO część 2 „Zielono mi! Spokojnie! Dokańczamy park osiedlowy na Bielawach - BO część 3 „Zazieleniamy Bydgoskie i Bielany” - BO
BeschreibungNasadzenia zieleni z małą architekturą: część 1 „Zagospodarowanie dzikiego terenu u zbiegu ul. Błękitnej/Idzikowskiego” - BO część 2 „Zielono mi! Spokojnie! Dokańczamy park osiedlowy na Bielawach - BO część 3 „Zazieleniamy Bydgoskie i Bielany” - BO
Interne Kennung68/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Joannę Nosewicz-Lewandowską za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1: „Zagospodarowanie dzikiego terenu u zbiegu ul. Błękitnej/Idzikowskiego” - BO
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na „Zagospodarowanie dzikiego terenu u zbiegu ul. Błękitna i Idzikowskiego”: - wykonanie ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej z obrzeżem w centralnej części skweru, wraz z dojściem nawiązanym do istniejącego chodnika dla pieszych, - nasadzenie krzewów ozdobnych oraz pasa roślin cebulowych na skraju skweru wzdłuż chodnika pieszego od ul. Idzikowskiego, - zamontowanie elementów małej architektury: 2 szt. ławek parkowych i 1 szt. koszy na śmieci, - nasadzenie krzewów ozdobnych, roślin cebulowych, zamontowanie ławek i kosza na odpady, oraz ułożenie ścieżki mineralnej zrealizować wg. załącznika - Projekt zieleni dla zadania, na dz. nr 530, dz. nr 532 z obr. 71 w Toruniu. 2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1. Projekt zagospodarowania zielenią- opis - Błękitna / Idzikowskiego 2) Zał. nr 2. Projekt zieleni - zał. mapowy 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenie krzewów ozdobnych i roślin cebulowych - zdjęcie darni, wymiana gruntu na głębokości 30 cm., spulchnienie, wyrównanie, wyłożenie agrowłókniny pod krzewy, zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, (rośliny cebulowe bez agrowłókniny) 2) usunięcia pozostałości roślinnych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, podsypka, gruz, śmieci, wyrównania terenu i utylizacji odpadów. 3) dostarczenie i posadzenie krzewów ozdobnych i roślin cebulowych w wyznaczonych przygotowanych kwaterach skweru, 4) wykonanie prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlewanie itp.). 5) montaż elementów małej architektury - 2 sztuki ławek i koszy na śmieci 6) Wykonanie ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej, usytuowany w centralnej części skweru wraz z dojściem połączonym z sąsiadującym chodnikiem pieszym, wejście od strony ul. Błękitnej. Ciąg pieszy, mineralny o szerokości 200 cm, Obramowanie ścieżki oddzielającej kwatery z nasadzeniami i trawniki wykonać z obrzeża betonowego o100x30x6 cm. lub obrzeża typu EKO-BORD o wysokości 10 cm. 1.4. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 1.5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne KennungLOT-0001
LosLOT-0002
Titelczęść 2: Zielono mi! Spokojnie! Dokańczamy park osiedlowy na Bielawach - BO
Beschreibung1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie pn.: -„ Zielono mi! I spokojnie! dokończamy park osiedlowy na Bielawach” - zadanie z BO. 2. Zakres prac obejmuje: wykonanie ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej z obrzeżem, nasadzenie 31 sztuk drzew, wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych, krzewów żywopłotowych, bylin i traw w rabatach o pow. 293m2., rekultywacja i odtworzenia trawników w miejscach zniszczenia, zamontowanie elementów małej architektury: ławek, ławek huśtawek, koszy na śmieci, montaż pergoli nad ławo-stołami na placu zabaw. Szczegółowy zakres realizacji prac i lokalizacja określają załącznik do zadania - Projekt zagospodarowania terenu: Zagospodarowanie skweru przy ul. Szczecińskiej na dz. nr 326/15, 292/9, 469/2 z obr. 53. 3. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1. Projekt Zagospodarowanie skweru przy ul. Szczecińskiej- opis 2) Zał. nr 2. Projekt zieleni - zał. mapowy. 4. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenie drzew, krzewów ozdobnych, bylin i traw - zdjęcie darni, wymiana gruntu na głębokości 30 cm., spulchnienie, wyrównanie, wyłożenie agrowłókniny pod krzewy, zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia pozostałości roślinnych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, podsypka, gruz betonowy, śmieci, wyrównania terenu i utylizacji odpadów. 3) dostarczenie i posadzenie drzew, krzewów ozdobnych, bylin i traw oraz rekultywacja i wysiew trawników w wyznaczonych przygotowanych kwaterach skweru, 4) wykonanie prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlewanie itp.). 5) montaż elementów małej architektury parkowej - ławki kosze na śmieci, ławki bujane, pergole. 6) Wykonanie ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej. Ciąg pieszy, mineralny o szerokości 200 cm, z obramowaniem ścieżki oddzielającej kwatery z nasadzeniami i trawnikami. 5. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego z wzoru umowy. 6. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne KennungLOT-0002
LosLOT-0003
Titelczęść 3: Zazieleniamy Bydgoskie i Bielany” - BO
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn.: „ Zazieleniamy Bydgoskie i Bielany” - zadanie z BO. 2. Zakres prac obejmuje wykonanie nasadzeń 34 sztuk drzew różnych gatunków oraz krzewów ozdobnych na łącznej powierzchni 420 m2 na terenie Bydgoskiego Przedmieścia w różnych lokalizacjach. Szczegółowy zakres realizacji prac i lokalizacja określają załączniki do zadania. 2.1. Szczegółowy zakres realizacji prac i lokalizacja określają załącznik do zadania - opis i tabele nasadzeń drzew i krzewów oraz załączniki mapowe na terenie Bydgoskiego Przedmieścia i Bielan. 2.2. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1. Opis i tabele nasadzeń drzew i krzewów, 2) Zał. nr 2. Załącznik mapowy Bydgoskie /Bielany 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenie drzew, krzewów ozdobnych, - zdjęcie darni, wymiana gruntu na głębokości 30 cm., spulchnienie, wyrównanie, wyłożenie agrowłókniny pod krzewy, zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) usunięcia pozostałości roślinnych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, podsypka, gruz betonowy, śmieci, wyrównania terenu i utylizacji odpadów. 3) dostarczenie i posadzenie drzew, krzewów ozdobnych, wyznaczonych lokalizacjach Bydgoskiego Przedmieścia 4) wykonanie prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlewanie itp.). 4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne KennungLOT-0003