2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa odczynników chemicznych
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są sukcesywne (realizowane partiami w zależności od potrzeb) dostawy odczynników chemicznych. Przewidywany asortyment i ilości odczynników określa Załącznik nr 2 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia/Formularz asortymentowo-cenowy, z zastrzeżeniem postanowień pkt 5 poniżej. 2) Oferowane odczynniki muszą być fabrycznie nowe i pochodzić z bieżącej produkcji (tj. wyprodukowane nie wcześniej niż 12 miesięcy przed datą odbioru przedmiotu zamówienia) oraz posiadać termin przydatności nie krótszy niż 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru, z wyjątkiem tych odczynników chemicznych, dla których producent zastrzegł krótszy termin ważności. Odczynniki powinny być wolne od wad fizycznych i prawnych oraz posiadać wszelkie stosowne certyfikaty i świadectwa potwierdzające dopuszczenie dostarczanego produktu do obrotu na terytorium RP. 3) Zakres zamówienia obejmuje: dostawę odczynników, ich transport, rozładunek oraz wniesienie na miejsce przeznaczenia. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ; 5) Przedmiot zamówienia, określony w załączniku nr 2 do SWZ został sporządzony na podstawie analizy dostaw wykonanych w okresie ostatnich 24 miesięcy, w ramach prowadzonych kilkudziesięciu programów badawczych, których kontynuacja wymaga bezwzględnego stosowania odczynników tego samego producenta. Z analizy dostaw realizowanych w latach ubiegłych wynika jednak, że przewidywalność (powtarzalność ilościowo-asortymentowa) kształtuje się na poziomie ok. 50%. Często, bowiem dochodzi do konieczności zmiany odczynników w trakcie prowadzonych badań. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany ilości przedmiotu zamówienia wyszczególnionego, co do rodzaju (asortymentu) wymienionego w załączniku nr 2 do SWZ, a także ograniczenia przedmiotu zamówienia ze względu na potrzeby, których Zamawiający nie jest w stanie ściśle przewidzieć na etapie prowadzonego postępowania, jak również w ramach umowy Zamawiający będzie mógł nabyć inne niż określone w załączniku nr 2 do SWZ odczynniki, należące do tej samej kategorii, z zastrzeżeniem, że łączna wartość zamawianych odczynników nie przekroczy wartości umowy, ustalonej na podstawie przyjętej oferty najkorzystniejszej; 6) Podstawą ustalenia ceny odczynników nie ujętych w załączniku nr 2 będą aktualne na dzień złożenia zamówienia przez Zamawiającego, ceny netto produktów dostępnych w katalogu asortymentowo-cenowym (cennik) Wykonawcy, określone w PLN z uwzględnieniem zaoferowanego rabatu od cen katalogowych netto; 7) Wykonawca zobowiązany jest (w przypadku asortymentu nie wymienionego w formularzu cenowym) udostępnić link do strony internetowej odczynników (online) na której dostępny jest aktualny katalog asortymentowo-cenowy (cennik) Wykonawcy obowiązujący w okresie realizacji umowy, a jeżeli strona tego wymaga również login i hasło. Wykonawca będzie informował Zamawiającego niezwłocznie na wskazany adres email o wszelkich zmianach dotyczących katalogu i promocjach cenowych; 8) W przypadku ceny promocyjnej (oferty specjalnej na odczynniki) podstawą ustalenia ceny będzie cena promocyjna (specjalna), o ile będzie ona korzystniejsza niż cena katalogowa z uwzględnieniem zadeklarowanego rabatu. Oferty promocyjne (specjalne) dotyczyć będą również odczynników wymienionych w załączniku nr 2 do SWZ. 9) Wykonawca realizować będzie Przedmiot Umowy według bieżących potrzeb Zamawiającego przez okres 24 miesięcy od daty zawarcia umowy lub do momentu wyczerpania wartości Umowy , jeżeli wyczerpanie wartości umowy nastąpi przed upływem 24 miesięcy. 10) Przedmiot Umowy realizowany będzie partiami - na podstawie zamówień określających rodzaj oraz ilość odczynników w ramach danej partii. 11) Termin dostawy zamawianej partii odczynników: - maksymalny termin dostawy: do 42 dni od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego, Wykonawca może skrócić termin dostawy w stosunku do wymaganego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca skrócenie terminu dostawy otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej. - w przypadku odczynników chemicznych wymagających stosownych zezwoleń, tj. substancji narkotycznych, substancji o znaczeniu strategicznym, zubożających warstwę ozonową itd. – Wykonawca dostarczy i dokona rozładunku w terminie nie dłuższym niż 28 dni od daty dostarczenia Wykonawcy ww. zezwoleń. Zamawiający zastrzega, że realizacja danego zamówienia może odbywać się po upływie terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w pkt 1 powyżej pod warunkiem przesłania przez Zamawiającego zamówienia w terminie obowiązywania Umowy. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia i nie przysługują mu z tego tytułu żadne roszczenia. 12) Adres dostawy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice; lub w inne miejsce wskazane przez Dział Zarządzania Dostawami UŚ w zamówieniu (w tym w szczególności inne jednostki Zamawiającego w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie); 13) Wymagany minimalny termin gwarancji: Gwarancja jakościowa winna być udzielona na okres 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru, z wyłączeniem tych odczynników dla których producent zastrzegł krótszy termin ważności . 14) Termin płatności faktury: 30 dni. 15) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. 16) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień na dodatkowe dostawy w rozumieniu przepisu art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 17) Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono konsultacji rynkowych.
Interne Kennung: DZP.382.2.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) Komunikacja w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 2) Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej o nazwie eZamawiający (zwanej dalej także: „platformą” lub „platformą zakupową”) pod adresem: https://us.ezamawiajacy.pl/. Szczegóły dotyczące zasad komunikacji zawarto w rozdz. VIII SWZ. 3) Wykonawca może złożyć w postępowaniu tylko jedną ofertę.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001