580472-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa centrów przesiadkowych wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika w Gminie Pysznica” w ramach projektu „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa centrów przesiadkowych wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika w Gminie Pysznica” w ramach projektu „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I
BeschreibungRoboty polegają na budowie ścieżki pieszo-rowerowej ...
Interne KennungRI.IV.271.16.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postepowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych tj. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), zwanej w dalszej treści ustawą Pzp., o wartości szacunkowej powyżej progów ustalonych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy Pzp., tj. o wartości zamówienia przekraczającej wyrażonej w złotych równowartość kwoty 5 538 000 euro. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 1513 z późn. zm.). 3. Przy realizacji niniejszego postępowania przetargowego mają zastosowanie między innymi, następujące akty prawne: 1) Ustawa z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych tj. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.); 2) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U.2020 poz. 2452 z późn. zm.); 3) Obwieszczenie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia z dnia 3 grudnia 2023 w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (M.P. 2023 poz.1344 z dnia 6.12.2023 4) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (Dz. U. 2020 poz. 2439 z późn. zm.); 5) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie informacji o złożonych wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofertach przekazywanej Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych (Dz.U. 2020 poz. 2406 z późn. zm.); 6) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. 2023 poz. 1824); 7) Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 18 grudnia 2020 roku w sprawie protokołów postępowania oraz dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (Dz.U. 2020 poz. 2434 z późn. zm.); 8) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zm.) tekst jednolity; 9) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U.2021 poz. 2458); 10) Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny z późn. zm.). 11) Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 12) Rozporządzenie(UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Uwaga! Wykonawca/Podmiot udostępniający zasoby w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu może ograniczyć się do wypełnienia sekcji „α” w Części IV JEDZ
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45233120 Straßenbauarbeiten, 71355000 Vermessungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa centrów przesiadkowych wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika w Gminie Pysznica” w ramach projektu „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I” 2. Przedmiotowa inwestycja składa się z następujących zadań: a. Zadanie 1 – Utwardzenie placu położonego na dz. ewid. nr 1881 obręb Pysznica jako centrum przesiadkowe wraz z oświetleniem i monitoringiem w miejscowości Pysznica w ramach którego przewiduje się:  budowę jezdni manewrowej z kostki brukowej betonowej szarej;  budowę miejsc parkingowych z kostki brukowej betonowej kolorowej;  wykonanie obiektów małej architektury w postaci ławek, stołów, wiat na rowery i kosza na śmieci;  wykonanie oświetlenia i monitoringu przedmiotowego placu;  wykonanie prac związanych z zakładaniem zieleni, przygotowanie gruntu oraz wykonanie nasadzeń zgodnie ze STWIOR – projekt zieleni.  Parametry techniczne: Szerokość jezdni manewrowych - 4,50 m Szerokość miejsc parkingowych - 2,70 m; Długość miejsc parkingowych - 5,10 m Ilość miejsc parkingowych 4+1 miejsce dla niepełnosprawnych  W obrębie terenu objętego przebudową o powierzchni całkowitej około 50 m2 planuje się następujące wykorzystanie terenu: Powierzchnia jezdni manewrowej – 177 m2 Powierzchnia parkingów i zatoki - 135 m2 Powierzchnia placu pod ławki - 15 m2 Powierzchnia zielona - 145 m2  Planowane przedsięwzięcie usytuowane jest w granicach administracyjnych Powiatu Stalowowolskiego, województwo podkarpackie. b. Zadanie 2 - Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. ewid. nr 1507 - obręb Pysznica w ramach którego przewiduje się:  wykonanie drogi o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej do połączenia z drogą powiatową,  Zakres inwestycji obejmuje wykonanie: Nawierzchni jezdni drogi ze spadkiem poprzecznym jednostronnym o wartości 2,0 % w terenów zielonych i poboczy. Dla przebudowanej drogi przyjęto następujący układ warstw konstrukcyjnych: Konstrukcja jezdni oraz zjazdu 5cm warstwa ścieralna AC11S; 6 cm warstwa wiążąca AC11W; 5 cm podbudowa z kruszywa łamanego stab. mechanicz frakcja 0 - 31,5 mm; 15 cm podbudowa z kruszywa łamanego stab. mechanicz frakcja 31,5 - 63 mm; 15 cm pobocza stabilizacja cementem 2,5 MPa;  przebudowa drogi wewnętrznej na dz. ewid. nr 1507, 2233 obejmuje wykonanie projektowanych powierzchni asfaltowych: 238 m2 c. Zadanie 3 – Utwardzenie placu położonego na dz. ewid. nr 2233, 1507 - obręb Pysznica oraz dz. ewid. nr 751/2, 751/3, 751/5 – obręb Studzieniec jako centrum przesiadkowe wraz z oświetleniem i monitoringiem w miejscowości Słomiana w ramach którego przewiduje się:  budowę budynku socjalnego i wiaty rowerowej wraz z niezbędną infrastrukturą technicznązlokalizowanej na działce ewid. Nr 751/2 położonej w miejscowości Słomiana, gmina Pysznica, dane ogólne budynku:  budynek socjalny kontener prefabrykowany, niepodpiwniczony ilość kondygnacji nadziemnych – 1 parter dach płaski kryty blachą budynek wyposażony w instalację wod-kan i elektryczną wentylacja pomieszczeń mechaniczna układ funkcjonalny pomieszczeń: wg rzutów pow zabudowy 15m2  wiata rowerowa dach płaski, kryty blachą schemat: wg rzutów pow zabudowy 15m2  wykonanie prac związanych z zakładaniem zieleni, przygotowanie gruntu oraz wykonanie nasadzeń zgodnie ze STWIOR – projekt zieleni. d. Zadanie 4 – Przebudowa drogi powiatowej nr 1023R Pysznica – Piskorowy Staw w zakresie budowy drogi dla pieszych w m. Pysznica, Piskorowy Staw i Słomiana w ramach którego przewiduje się:  przebudowę drogi powiatowej nr 1023R Pysznica – Piskorowy Staw, która obejmuje wykonanie drogi dla pieszych i rowerów o szerokości 2,5m na odcinku od km 3+044,4 do km 4+395,2 wzdłuż istniejącej jezdni drogi powiatowej po prawej stronie wraz z oświetleniem drogi dla pieszych i rowerów oraz drogi dla pieszych o szerokości 2,0m na odcinku od km 4+397,5 do km 6+187 wzdłuż istniejącej jezdni drogi powiatowej po lewej stronie,  wykonanie drogi dla pieszych i rowerów o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej, zjazdów do posesji oraz elementów odwodnienia drogi,  przebudowę drogi powiatowej Nr 1023R Pysznica – Piskorowy Staw w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów w m. Pysznica na odcinku od km 1+719 (km rob. 0+000) do km 3+050 (km rob. 1+331) w pasie drogowym.  przebudowę drogi powiatowej nr 1023R Pysznica – Piskorowy Staw w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów drogi dla pieszych w miejscowości Pysznica i Słomiana oraz budowę zjazdu zwykłego na dz. ewid. nr 751/3 – obręb Studzieniec.  W ramach zadania przewidziano budowę urządzeń wodnych tj. rowu krytego i otwartego wraz z przepustami pod zjazdami,  poprawę geometrycznych i konstrukcyjnych parametrów istniejących zjazdów z drogi powiatowej w ciągu projektowanej drogi dla pieszych i rowerów poprzez ukształtowanie prawidłowych parametrów;  wykonanie przejścia dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów oznakowaniem znakiem pionowym D-6b na tle fluorescencyjnym, znakami poziomymi P-10/11 na czerwonym tle oraz P-14 wraz z oświetleniem dedykowanym.  Wykonanie oznakowania drogi dla pieszych i rowerów znakami pionowymi C13/16, C16a/16a i poziomymi P-23, P-26, 3. Szczegółowy zakres robót został ujęty w dokumentacji technicznej, wzorze umowy, przedmiarach robót oraz projektach technicznych stanowiących załącznik do SWZ. 4. Wykonawca wykona prace budowlane objęte niniejszą Umową w sposób kompleksowy, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, normami, normatywami, instrukcjami oraz innymi przepisami dotyczącymi wykonawstwa, w tym zgodnie min. z: a) przepisami zawartymi w Ustawie Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (tj. Dz. U. z 2023.1478 t. j). z 01.08.2023 r.; b) wszystkimi przepisami i normami mającymi zastosowanie i wpływ na kompletność i prawidłowość wykonania zadania oraz docelowe bezpieczeństwo użytkowania wraz z trwałością. c) współczesną wiedzą techniczną oraz w sposób zapewniający właściwą jakość tych prac.
Interne KennungRI.I.271.16.2025
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45100000 Baureifmachung, 71355000 Vermessungsarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern