580474-2026 - Wettbewerb
Polen – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – AKTUALIZACJA DOKUMENTACJI DLA ETAPU 2 BUDOWY REGIONALNEJ DROGI RACIBÓRZ-PSZCZYNA NA ODCINKU OD UL. PSTRĄZKIEJ W RZUCHOWIE (DW 923) DO UL. RACIBORSKIEJ W RYDUŁTOWACH (DW 935)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAKTUALIZACJA DOKUMENTACJI DLA ETAPU 2 BUDOWY REGIONALNEJ DROGI RACIBÓRZ-PSZCZYNA NA ODCINKU OD UL. PSTRĄZKIEJ W RZUCHOWIE (DW 923) DO UL. RACIBORSKIEJ W RYDUŁTOWACH (DW 935)
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia stanowi aktualizacja dokumentacji projektowej budowlanej, geodezyjnej oraz środowiskowej dla etapu 2 Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna, czyli na odcinku od węzła na ul. Pstrązkiej w Rzuchowie (wraz z całym węzłem) do ul. Raciborskiej w Rydułtowach. Klasa drogi: GP Przekrój: 2/2 Długość odcinka objętego aktualizacją ok: 5.64 km Zakres aktualizacji dokumentacji projektowej: Na aktualizację składać będzie się m.in.: 1) wykonanie mapy do celów projektowych, 2) przeprowadzenie wywiadów branżowych, 3) uzyskanie wypisów z ewidencji gruntów, 4) aktualizacja projektu zagospodarowania terenu, 5) aktualizacja projektu architektoniczno – budowlanego w zakresie branży drogowej i obiektów inżynierskich oraz projektu zagospodarowania zielenią, 6) aktualizacja projektów sieci sanitarnych i sieci elektrycznych i teletechnicznych, 7) wykonanie audytu BRD, 8) przygotowanie wniosku o wydanie decyzji ZRID, 9) przygotowanie mapy ewidencyjnej z liniami rozgraniczającymi, 10) wykonanie mapy z przebiegiem drogi z zaznaczeniem terenu dla obiektów budowlanych oraz istniejącym uzbrojeniem terenu, 11) wykonanie analizy powiązań drogi z innymi drogami publicznymi, 12) określenie zmian w dotychczasowej infrastrukturze zagospodarowania terenu, 13) uzyskanie opinii wymaganych specustawą drogową, 14) wykonanie aktualizacji projektów podziału nieruchomości, 15) wykonanie aktualizacji prognozy ruchu dla całego niewybudowanego przebiegu Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna, 16) wykonanie inwentaryzacji przyrody, 17) wykonanie ponownego raportu oddziaływania na środowisko, 18) wykonanie projektu wykonawczego, 19) wykonanie projektu zmiany organizacji ruchu na czas budowy TOR oraz projektu docelowej organizacji ruchu DOR, 20) wykonanie przedmiaru robót w układzie technologicznym, dla każdej branży oraz w układzie specyfikacyjnym (TER), wykonanie specyfikacji technicznych i odbioru robót budowlanych, wykonanie kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż – układ szczegółowy i uproszczony oraz w formie TER, 21) wykonanie projektu technicznego, 22) wykonanie projektów rozbiórki obiektów kolidujących, 23) uzyskanie pozwoleń wodnoprawnych. Aktualizacja obejmuje m.in. dostosowanie dokumentacji do obowiązujących przepisów, techniczno- budowlanych dotyczących dróg publicznych. W ramach zadania może zachodzić konieczność aktualizacji (lub uzyskania nowych) decyzji, uzgodnień i opinii, w tym aktualnych warunków geologiczno – górniczych bądź uzupełnienia geotechnicznych warunków posadowienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określają: - opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska, świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp.
Interne KennungZP.271.36.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZ uwagi na ogólnounijny zakaz udzielenia zamówień publicznych, określony w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576, dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L, 2025/2033, 23.10.2025. zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, na rzecz lub z udziałem: 1) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 2) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w pkt 1, 3) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt 1 lub 2 powyżej w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. W celu potwierdzenia, że wykonawca nie jest objęty zakazem, o którym mowa powyżej, składa wraz z ofertą oświadczenie w zakresie art. 5k rozporządzenia 833/2014, zgodnie z załącznikiem nr 9 do SWZ. W treści oświadczenia wykonawca wskazuje, czy: - polega na potencjale podmiotów trzecich, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia, - zamierza zaangażować do realizacji zamówienia podwykonawców/dostawców, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia. Jeżeli wykonawca polega na potencjale ww. podmiotów trzecich lub zamierza zaangażować do realizacji zamówienia ww. podwykonawców lub dostawców, załącza do oferty również oświadczenie w zakresie art. 5k rozporządzenia 833/2014, zgodnie z załącznikiem nr 9a do SWZ, stosownie: - podmiotu trzeciego, na którego przypada ponad 10% wartości zamówienia, - podwykonawcy/dostawcy, na którego przypada ponad 10% wartości zamówienia. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W związku z tym, że podstawa wykluczenia wskazana w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835), stanowi krajową podstawę wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcy składają wstępne oświadczenie w zakresie tej podstawy w ramach części III D formularza JEDZ. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 ustawy Pzp. Wykonawcy składają oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia – zał. nr 2 do SWZ. Zgodnie z art. 16a ustawy Pzp, w zakresie objętym Porozumieniem Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innymi umowami międzynarodowymi gwarantującymi na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, Zamawiający zapewnia wykonawcom pochodzącym z państw trzecich będących stronami tego porozumienia lub tych umów międzynarodowych oraz robotom budowlanym, dostawom i usługom pochodzącym z tych państw takie samo traktowanie jak traktowanie wykonawców pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej. Zamawiający informuje, że: • o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”; • o udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy wspólnie z wykonawcami pochodzącymi z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”; • wykonawcy nie mogą polegać na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”; • wykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”; • podwykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71354000 Kartografiedienste, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001