See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af indsamlingsposer af genanvendt plast til Køge Kommune og Stevns Kommune
Beschreibung: Der er tale om indsamlingsposer af genanvendt plast, til indsamling af madaffald i såvel private husstande som institutioner, kantiner m.v. til Køge Kommune samt Stevns Kommune. Det konkrete indkøb drejer sig således om henholdsvis husstandsposer samt institutions- og kantineposer. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål (bilag 2), kravspecifikation (bilag 3) og tilbudsskemaet (bilag 4).
Interne Kennung: 2026-011310
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 42 556 800 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I det tilfælde, at Køge Kommune og/eller Stevns Kommune måtte have behov for tilkøb af poser, udover de i udbudsbetingelserne angivne mængder, ønskes option på ét engangstilkøb af følgende mængder: Køge Kommune Tilkøb af poser til husstande: 3.750.000 stk./poser i alt Tilkøb af poser til institutioner, kantiner m.fl.: 14.000 stk./poser i alt Stevns Kommune Tilkøb af poser til husstande: 1.550.000 stk./poser i alt Tilkøb af poser til institutioner, kantiner m.fl.: 5.600 stk./poser i alt Tilkøb som option vil foretages som én samlet ordre for den respektive kommune, der måtte benytte optionen.