58064-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Umweltschutz – Levering af vedligeholdelse af vandløb til Aabenraa Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af vedligeholdelse af vandløb til Aabenraa Kommune
BeschreibungUdbuddet omfatter det årlige tilsyn og den årlige beskæring af grøde. Udbuddet er opdelt i 8 delaftaler, og der kan afgives tilbud på én, flere eller alle delaftaler Ved afgivelse af tilbud, skal det sikres, at der kan tilbydes alle arbejder inden for hver af de delaftaler der afgives tilbud Udbuddet omfatter vedligeholdelse af 915 km offentlige vandløb
Interne Kennung647024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Nordligste område
BeschreibungDelaftale 1 - Nordligste område - 120 km vandløb
Interne Kennung647028
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Område mod vest med bl.a. Hvirlå
BeschreibungDelaftale 2 - Område mod vest med bl.a. Hvirlå - 90 km vandløb
Interne Kennung647029
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Område central med bl.a. Søderup Å
BeschreibungDelaftale 3 - Område central med bl.a. Søderup Å - 104 km vandløb
Interne Kennung647030
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 - Østligt område omkring Aabenraa by, Løjt Land og Varnæs.
BeschreibungDelaftale 4 - Østligt område omkring Aabenraa by, Løjt Land og Varnæs - primært håndvedligeholdelse - 92 km vandløb
Interne Kennung647031
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 - Tværgående område med bl.a. Uge Bæk
BeschreibungDelaftale 5 Tværgående område med bl.a Uge Bæk - 195 km vandløb
Interne Kennung647032
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6 - Sydøstligt område med bl.a. Gejlå
BeschreibungDelaftale 6 - Sydøstligt område med bl.a. Gejlå - 99 km vandløb
Interne Kennung647033
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7 - Sydligste område med bl.a. Grænsevandløbet Gammelå
BeschreibungDelaftale 7 - Sydligste område med bl.a. Grænsevandløbet Gammelå - 128 km vandløb
Interne Kennung647034
LosLOT-0008
TitelDelaftale 8 - større målsatte vandløb primært i den vestlige del af kommunen
BeschreibungDelaftale 8 - større målsatte vandløb primært i den vestlige del af kommunen - 85 km vandløb
Interne Kennung647035