580680-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bau von Krankenhauseinrichtungen – Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul “Consolidarea structurala si eficientizarea energetica a cladirii Spitalului Orasenesc Panciu”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul “Consolidarea structurala si eficientizarea energetica a cladirii Spitalului Orasenesc Panciu”
Beschreibung: Investitia cuprinde Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul “Consolidarea structurala si eficientizarea energetica a cladirii Spitalului Orasenesc Panciu”. Potrivit devizului general realizat in cadrul proiectului tehnic, valoarea estimata totala executie lucrari pentru obiectivul investitii este de 38.559.688,87 lei fără TVA formata din: - Cap. 1.3. - Valoarea estimata – Amenajarea terenului: 568.233,19 lei fara TVA; - Cap. 2.1. - Valoarea estimata – Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor: 157.730,98 lei fara TVA; - Cap. 4.1. - Valoarea estimata - Constructii si instalatii: 29.230.224,02 lei fara TVA; - Cap. 4.2. – Valoarea estimata - Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 359.812,44 lei fara TVA; - Cap. 4.3. – Valoarea estimata - Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj: 8.109.400,46 lei fara TVA; - Cap. 5.1. - Valoarea estimata - Organizare de şantier: 134.287,78 lei fara TVA. Valoarea estimata totala fara TVA: 38.559.688,87 Monedă: RON Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date/ Instructiunile pentru orfertanti, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4447320/2026/1/332743
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Investitia cuprinde Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul “Consolidarea structurala si eficientizarea energetica a cladirii Spitalului Orasenesc Panciu”. Potrivit devizului general realizat in cadrul proiectului tehnic, valoarea estimata totala executie lucrari pentru obiectivul investitii este de 38.559.688,87 lei fără TVA formata din: - Cap. 1.3. - Valoarea estimata – Amenajarea terenului: 568.233,19 lei fara TVA; - Cap. 2.1. - Valoarea estimata – Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor: 157.730,98 lei fara TVA; - Cap. 4.1. - Valoarea estimata - Constructii si instalatii: 29.230.224,02 lei fara TVA, din care: - 01 Arhitectura eficientizare energetica: 7.923.014,21 lei fara TVA, - 03 Rezistenta desfaceri - consolidare: 1.407.072,65 lei fara TVA, - 04 Rezistenta terasamente - consolidare: 867.894,83 lei fara TVA, - 05 Rezistenta Corp C1 - consolidare: 1.647.789,29 lei fara TVA, - 06 Rezistenta Corp C2 - consolidare: 2.303.102,09 lei fara TVA, - 07 Rezistenta Corp C3 - consolidare: 1.508.347,63 lei fara TVA, - 08 Rezistenta Corp C4 - consolidare: 124.746,09 lei fara TVA, - 09 Rezistenta accese metalice exterioare – consolidare: 517.628,09 lei fara TVA, - 02 Lucrari de instalatii –eficienta energetica si refunctionalizare: 8.179.254,66 lei fara TVA, - 11 Rezistenta rezervoare - consolidare: 965.066,19 lei fara TVA, - 01 Arhitectura - cheltuieli auxiliare: 2.958.296,18 lei fara TVA, - 05 Rezistenta Corp C1- cheltuieli auxiliare: 204.003,81 lei fara TVA, - 06 Rezistenta Corp C2- cheltuieli auxiliare: 333.354,11 lei fara TVA, - 07 Rezistenta Corp C3- cheltuieli auxiliare: 246.984,66 lei fara TVA, - 08 Rezistenta Corp C4 - cheltuieli auxiliare: 35.835,32 lei fara TVA, - 09 Rezistenta accese metalice exterioare - cheltuieli auxiliare: 7.834,22 lei fara TVA. - Cap. 4.2. – Valoarea estimata - Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 359.812,44 lei fara TVA, din care: - 02 Lucrari de instalatii – eficienta energetica si refunctionalizare: 343.855,12 lei fara TVA, - 02 Lucrari de instalatii – cheltuieli auxiliare: 15.957,32 lei fara TVA. - Cap. 4.3. – Valoarea estimata - Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj: 8.109.400,46 lei fara TVA, din care: - 01 Arhitectura eficientizare energetica: 712.387,50 lei fara TVA, - 02 Lucrari de instalatii –eficienta energetica si refunctionalizare: 6.300.076,36 lei fara TVA. - 02 Lucrari de instalatii – cheltuieli auxiliare: 1.096.936,60 lei fara TVA. - Cap. 5.1. - Valoarea estimata - Organizare de şantier: 134.287,78 lei fara TVA. Valoarea estimata totala fara TVA: 38.559.688,87 Monedă: RON
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten