580819-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – Uusi ympärivuorokautisen palveluasumisen yksikkö vuokramallilla
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uusi ympärivuorokautisen palveluasumisen yksikkö vuokramallilla
Beschreibung: Etelä-Karjalan hyvinvointialue pyytää tarjouksia vuokramallilla toteutettavasta uudesta ympärivuorokautisen palveluasumisen yksiköstä. Hankinta on kuvattu tarkemmin liitteessä toiminnalliset vaatimukset ja liitteessä tekniset vaatimukset ja tavoitteet. Hankinnan alustava aikataulu: Hankkeen kilpailutus 7-9.2026 Toteuttajan valinta ja aiesopimus 10/2026 Suunnitteluvaihe 11/2026-5/2027 Rakentaminen 06/2027-10/2028 Kohteen luovutus ja vuokrasopimus 10/2028
Interne Kennung: C24 / 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Avoimessa menettelyssä hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa samalla sähköisesti ja avoimesti kaikkien saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella halukkaat toimittajat voivat tehdä tarjouksen.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen, 45215200 Bauarbeiten für Gebäude des Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0000