See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Brandskyddsåtgärder Södertälje bussdepå
Beschreibung: Denna entreprenad avser i huvudsak byggnads- och installationsarbeten. Upphandlingen avser att utse en entreprenör som utför de arbeten som krävs för att brandsäkra depån. Depån är i full drift under entreprenadens genomförande och det är av yttersta vikt att busstrafikdriften ej får påverkas av kommande ombyggnation. Verkstäderna bedriver 3 skiftsarbete. Att entreprenören tar stor hänsyn till den befintliga driften vid sin planering och utförande är en mycket central del av entreprenaden. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129412:Lot:1