2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa i dostarczenie robota spełniającego wymogi sadownictwa precyzyjnego w formie elektrycznej autonomicznej platformy wyposażonej w sensory teledetekcyjne
Beschreibung: Celem przedmiotowego postępowania jest pozyskanie, nowoczesnych i autonomicznych systemów mobilnych przeznaczonych do monitoringu upraw sadowniczych i warzywniczych. Zamawiający oczekuje dostawy trzech systemów w jednakowej konfiguracji sprzętowej i funkcjonalnej, umożliwiającej ich równoległe wykorzystanie w różnych lokalizacjach lub przez różne zespoły użytkowników. Przedmiotem zamówienia jest kompletny, zintegrowany system, łączący funkcje mobilnej platformy robotycznej, systemów pomiarowych, akwizycji i przetwarzania danych oraz oprogramowania analitycznego wspierającego ocenę stanu roślin
Interne Kennung: OR-D-III.272.72.2026.AS
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung, 48614000 Datenerfassungssystem, 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket, 38300000 Messinstrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Celem zamówienia jest stworzenie narzędzia umożliwiającego prowadzenie powtarzalnych, zautomatyzowanych i przestrzennie zlokalizowanych pomiarów w rzeczywistych warunkach produkcji rolniczej i ogrodniczej, w sposób dokładniejszy i bardziej efektywny niż klasyczne obserwacje ręczne. System ma wspierać bieżący monitoring upraw oraz dostarczać dane do dalszego rozwoju algorytmów analitycznych, w tym rozwiązań opartych na metodach sztucznej inteligencji. Zamawiane roboty mają pełnić rolę mobilnych platform pomiarowych, zdolnych do pracy w zróżnicowanych warunkach agrotechnicznych. Roboty muszą być przystosowane do pracy w rzeczywistych warunkach rolniczych, obejmujących zmienne podłoże, nierówności terenu, wilgoć, pył, błoto, roślinność oraz elementy infrastruktury gospodarstwa. Każdy system powinien być również przystosowany do transportu pomiędzy lokalizacjami i obejmować odpowiednie wyposażenie transportowe, umożliwiające bezpieczny załadunek i rozładunek bez użycia specjalistycznych urządzeń dźwigowych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48614000 Datenerfassungssystem, 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket, 38300000 Messinstrumente, 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung
Menge: 3 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dopuszcza możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie dodatkowych funkcjonalności systemów mobilnych przeznaczonych do monitoringu upraw sadowniczych i warzywniczych. Szczegółowy zakres oraz okoliczności skorzystania z opcji zostaną ustalone podczas prowadzenia dialogu. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji do wysokości 50% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.