2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO ORAZ BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: DOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO ORAZ BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE. I: OLEJ NAPĘDOWY 1) Przewidywane zapotrzebowanie na olej napędowy w okresie objętym zamówieniem wynosi około 2030 m3 (czyli ok. 2.030.000 litrów, średnio w miesiącu ok. 169.167 litrów). 2) Oferowany olej napędowy musi spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 590:2022-08 oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). 3) W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami. 4) Dostawy oleju napędowego, letniego, przejściowego i zimowego po złożeniu zamówienia przez Zamawiającego w okresach przewidzianych PN-EN 590:2022-08 oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). 5) Minimalna wielkość jednorazowej dostawy – 18 m3 (18.000 litrów oleju napędowego). II: BENZYNA BEZOŁOWIOWA 95 1) Przewidywane zapotrzebowanie na benzynę bezołowiową 95 w okresie objętym zamówieniem wynosi około 997 m3 (czyli ok. 997.000 litrów, średnio w miesiącu ok. 83.083 litrów). 2) Oferowana benzyna bezołowiowa 95 musi spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 228+A1:2017-06 oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1018). 3) W przypadku zmiany przepisów lub norm, oferowane paliwo musi być zgodne ze zmienionymi przepisami i normami. 4) Minimalna wielkość jednorazowej dostawy – 5 m3 (5.000 litrów benzyny bezołowiowej 95).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania. Oświadczenie składane jest na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej "jednolitym dokumentem lub JEDZ". Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ Wymagana forma – forma elektroniczna (opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ (jeśli dotyczy). Wymagana forma – forma elektroniczna (opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Zamawiający dopuszcza w szczególności następujący format przesyłanych danych: pdf, doc. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego, w szczególności w jednym z ww. formatów. Po stworzeniu lub wygenerowaniu przez wykonawcę dokumentu elektronicznego JEDZ, wykonawca podpisuje ww. dokument kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie. Uwaga: Wykonawca wypełnia cześć II, III, IV oraz VI formularza. W sekcji IV formularza JEDZ/ESPD Wykonawca jedynie oświadcza czy „Spełnia wszystkie wymagane kryteria kwalifikacji" poprzez zaznaczenie jednej z dwóch opcji „tak" lub „nie". Wykonawca nie musi wypełniać pozostałych sekcji części IV formularza, dotyczącej kryteriów kwalifikacji, zaś właściwej (dowodowej) weryfikacji spełniania konkretnych, określonych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona w oparciu o stosowne dokumenty Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, składane na wezwanie Zamawiającego, w trybie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp. Wymagana forma – forma elektroniczna (opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). JEDZ stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DOSTAWY OLEJU NAPĘDOWEGO, BENZYNY BEZOŁOWIOWEJ 95 DLA MIEJSKIEGO ZAKŁADU KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z O.O. W OSTROŁĘCE