2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opbygning af tankvogne til Vestsjællands Brandvæsen
Beschreibung: Ordregiver ønsker at indgå kontrakt på opbygning af 5 stk. Tankvogne. Chassiserne er indkøbt som fabriksnye hos Volvo Truck Center Danmark A/S og er af Modellen Volvo FMX 460, 3-akslet 6x2 med el-hydraulisk dreje bar boogie, 26 tons med dagførerhus. Vægt 7.982 kg eksklusive brændstof 255 l. Akselafstand 3500 mm.
Interne Kennung: 25-009042
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144212 Tanklöschfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge, 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000