581109-2026 - Ergebnis
Polen – Auftausalz – Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: zadanie Nr 1 - dostawa środków chemicznych zadanie Nr 2 - dostawa materiałów uszorstniających.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: zadanie Nr 1 - dostawa środków chemicznych zadanie Nr 2 - dostawa materiałów uszorstniających.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: Zadanie Nr 1 – dostawa środków chemicznych (soli drogowej). Zadanie Nr 2 – dostawa materiałów uszorstniajacych – (kruszywa naturalnego). 2. Zakres zamówienia: - Środki chemiczne (sól drogowa) – 7 400 ton; - Materiały uszorstniające (kruszywo naturalne) – 4 500 ton; wraz z dostawą i rozładunkiem do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, - Miejsce składowania materiału w miejscowości Rudna Mała, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZDP-DZ-6/373/18/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14212200 Zuschlagstoffe
5. Los
LosLOT-0001
Titeldostawa środków chemicznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia dostawa wraz z rozładunkiem środków chemicznych (soli drogowej) w ilości 7 400 ton do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, - Miejsce składowania materiału w miejscowości Rudna Mała, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Wymagania: Sól drogowa powinna być dostarczona w stanie niezbrylonym (w postaci sypkiej), bez obcych zanieczyszczeń typu kamienie, deski, papier, folia itp. oraz posiadać n/w parametry: - zawartość chlorku sodu NaCI – co najmniej 90%; - zawartość wody – 3,0% maksymalnie ; - zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie - 8% maksymalnie; - zawartość żelazocyjanku potasowego (dodawanego w celu zapobiegania zbryleniu soli) - min. 3 mg/kg – max. 125 mg/kg; - skład ziarnowy soli: Granulacja zgodnie z wymaganiami wg. PN-EN 16811-1:2016-10 „Sól drogowa średnia Klasy M” lub równoważnej: Zawartość ziaren < 0,125 mm - maksymalnie 7 %; Zawartość ziaren < 0,8 mm 5 – 35 % Zawartość ziaren < 1,6 mm 10 – 60 % Zawartość ziaren < 3,15 mm 45 – 90 % Zawartość ziaren < 6,3 mm 100 % (tolerancja 2% wagi ziaren w zakresie od 6,3 mm do 8 mm) - nie może zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia lub środowiska oraz składników zwiększających śliskość. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w/w wymagań, jednak Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w/w wymagań jest zobowiązany wskazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Dostarczona sól drogowa musi: a) posiadać aktualna opinię techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów lub innej jednostki uprawnionej do tego typu badań; b) posiadać aktualny atest Państwowego Zakładu Higieny lub równoważne zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości; c) posiadać wyniki badań laboratoryjnych potwierdzające wymagania określone w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej przedmiotu zamówienia. Dostawca zobowiązany jest do stosowania jedynie takich form transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość przewożonego materiału, a w szczególności na jego zawilgocenie.
Interne KennungZADANIE NR 1
Menge7 400 Tonnen
LosLOT-0002
Titelzadanie Nr 2 - dostawa materiałów uszorstniających.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z rozładunkiem materiałów uszorstniających – (kruszywa naturalnego w ilości 4 500 ton do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, - Miejsce składowania materiału w miejscowości Rudna Mała, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Wymagania: Podstawowym wymogiem dla zamawianego kruszywa naturalnego jest: - posiadanie uziarnienia 0-2 mm; - zawartość ziaren drobnych (o uziarnieniu 0,075 mm) nie przekraczająca 3%; - przydatność do zastosowania w produkcji mieszanki ze środkami chemicznymi do zwalczania śliskości zimowej. Kruszywo stosowane do uszorstnienia nawierzchni nie powinno być zbyt łamliwe, nie może zawierać zanieczyszczeń ilastych, gliniastych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, deski, papier, folia itp. Materiały uszorstniające nie powinny zawierać zanieczyszczeń mogących wzmagać korozję pojazdów i konstrukcji stalowych. Materiały powinny być dostarczone w stanie suchym. Dostawca powinien posiadać orzeczenie o jakości kruszywa potwierdzające wymagane uziarnienie, wydane przez niezależne laboratorium lub dokumenty wydane przez odpowiednie jednostki na terenie UE. Materiał powinien odpowiadać parametrom określonym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych praz ulicach i placach (Dz.U. Nr 230 z 2005 r. poz. 1960). Wraz z każdorazową dostawą kruszywa Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokument WZ potwierdzający źródło pochodzenia dostarczonego kruszywa, zgodne z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.
Interne KennungZADANIE NR 2
Haupteinstufung (cpv): 14212200 Zuschlagstoffe
Menge4 500 Tonnen