2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ubrania na złą pogodę, ubrania uniwersalnego-ocieplacza, kurtki ubrania na złą pogodę, bluzy ocieplającej typu softshell oraz kurtki specjalnej WZD
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia objęto zakup niżej wymienionego asortymentu: 1) Część 1 zamówienia: Ubranie na złą pogodę w ilości 1900 kpl. w ramach zamówienia podstawowego i do 1600 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego; Ubranie uniwersalne - ocieplacz w ilości 1900 kpl. w ramach zamówienia podstawowego i do 1600 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego. 2) Część 2 zamówienia: Kurtka ubrania na złą pogodę w ilości 1400 szt. w ramach zamówienia podstawowego i do 600 szt. w ramach zamówienia opcjonalnego; Bluza ocieplająca typu softshell w ilości 1400 szt. w ramach zamówienia podstawowego i do 600 szt. w ramach zamówienia opcjonalnego. 3) Część 3 zamówienia: Kurtka specjalna WZD w ilości 200 kpl. w ramach zamówienia podstawowego i do 50 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji musza być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. Realizacja części 1 i 2 zamówienia jest objęta wymaganiami wynikającymi z Ustawy z dnia 17 listopada 2006r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (tekst jednolity Dz. U z 2022 r. poz. 747) oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać.
Vorherige Bekanntmachung: 371458-2026
Interne Kennung: Sprawa nr 45/BF/BTiZ/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ pn.: ”Kryteria kwalifikacji” dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) „Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji” i w związku z tym wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w Części IV JEDZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą Oświadczenia dotyczącego przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022 z późn. zm.), które ustanawia ogólnounijny zakaz udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych w państwach członkowskich Unii Europejskiej – wzór oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia: Dostawa ubrania na złą pogodę i ubrania uniwersalnego-ocieplacza
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia objęto zakup niżej wymienionego asortymentu: Ubranie na złą pogodę w ilości 1900 kpl. w ramach zamówienia podstawowego i do 1600 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego; Ubranie uniwersalne - ocieplacz w ilości 1900 kpl. w ramach zamówienia podstawowego i do 1600 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji musza być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. 2. Realizacja części 1 zamówienia jest objęta wymaganiami wynikającymi z Ustawy z dnia 17 listopada 2006r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (tekst jednolity Dz. U z 2022 r. poz. 747) oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3. 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. 4. Na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą następujących dokumentów: a) analiz, atestów, raportów z badań lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że: - użyty do wykonania ubrania na złą pogodę (kurtka i spodnie) 2,5 warstwowy i trójwarstwowy laminat z nadrukiem maskującym „SG-14”; - użyta do wykonania bluzy ocieplającej typu softshell tkanina poliamidowa, dzianina polarowa, dzianina ściągaczowa; - użyta do wykonania ubrania uniwersalnego – ocieplacza tkanina zewnętrzna i tkanina na wyrób pikowany, dzianina ściągaczowa, trójwarstwowy laminat, dwuwarstwowy laminat spełniają wymagania techniczno-użytkowe zawarte w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1a i 1d do SWZ, przy czym dokumenty te muszą być wystawione przez akredytowane laboratoria badawcze lub inne laboratoria posiadające nadzorowane wyposażenie pomiarowo-badawcze (np. laboratorium notyfikowane, zakładowe) lub producentów wytwarzających te materiały. b) jednego egzemplarza dokumentacji techniczno-technologicznej w polskiej wersji językowej, dotyczącej wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, zawierającej co najmniej następujące informacje: opis przedmiotu zamówienia; rysunek (rysunki); wymagania techniczne zawierające między innymi: zestawienie części składowych, wykaz materiałów i dodatków niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia; opis sposobu wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego oznaczenia; tabelę wymiarów; opis sposobu pakowania i przechowywania; c) na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą wzoru oferowanego przedmiotu umundurowania w pierwszym stopniu jakości, tj.: Ubrania na złą pogodę (kurtka ubrania na złą pogodę z bluzą ocieplającą typu softshell, spodnie ubrania na złą pogodę) oraz ubrania uniwersalnego – ocieplacza w rozmiarze T/XL (męski) dla wzrostu 179-184, obwodu klatki 111-116, obwodu pasa 101-106.
Interne Kennung: 45/BF/BTiZ/26 - część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiotem prawa opcji jest dostawa Ubrania na złą pogodę w ilości do 1600 kpl. i Ubrania uniwersalnego - ocieplacza w ilości do 1600 kpl. Wykonawca zrealizuje dostawę zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 130 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 18 grudnia 2026r. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia: Dostawa kurtki ubrania na złą pogodę i bluzy ocieplającej typu softshell
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia objęto zakup niżej wymienionego asortymentu: Kurtka ubrania na złą pogodę w ilości 1400 szt. w ramach zamówienia podstawowego i do 600 szt. w ramach zamówienia opcjonalnego; Bluza ocieplająca typu softshell w ilości 1400 szt. w ramach zamówienia podstawowego i do 600 szt. w ramach zamówienia opcjonalnego. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji musza być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. 2. Realizacja części 2 zamówienia jest objęta wymaganiami wynikającymi z Ustawy z dnia 17 listopada 2006r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (tekst jednolity Dz. U z 2022 r. poz. 747) oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3. 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. 4. Na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą następujących dokumentów: a) analiz, atestów, raportów z badań lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że: - użyty do wykonania kurtki ubrania na zła pogodę 2,5 warstwowy i trójwarstwowy laminat z nadrukiem maskującym „SG-14”; - użyta do wykonania bluzy ocieplającej typu softshell tkanina poliamidowa, dzianina polarowa, dzianina ściągaczowa; spełniają wymagania techniczno-użytkowe zawarte w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1b i 1d do SWZ, przy czym dokumenty te muszą być wystawione przez akredytowane laboratoria badawcze lub inne laboratoria posiadające nadzorowane wyposażenie pomiarowo-badawcze (np. laboratorium notyfikowane, zakładowe) lub producentów wytwarzających te materiały; b) jednego egzemplarza dokumentacji techniczno-technologicznej w polskiej wersji językowej, dotyczącej wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, zawierającej co najmniej następujące informacje: opis przedmiotu zamówienia; rysunek (rysunki); wymagania techniczne zawierające między innymi: zestawienie części składowych, wykaz materiałów i dodatków niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia; opis sposobu wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego oznaczenia; tabelę wymiarów; opis sposobu pakowania i przechowywania; c) na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą wzoru oferowanego przedmiotu umundurowania w pierwszym stopniu jakości tj.: Kurtki ubrania na złą pogodę w rozmiarze T/XL (męski) dla wzrostu 179-184, obwodu klatki 111-116, obwodu pasa 101-106; Bluzy ocieplającej typu softshell w rozmiarze T/XL (męski) dla wzrostu 179-184, obwodu klatki 111-116, obwodu pasa 101-106.
Interne Kennung: 45/BF/BTiZ/26 - część 2
Beschreibung der Optionen: Przedmiotem prawa opcji jest dostawa Kurtki ubrania na złą pogodę w ilości do 600 szt. i Bluzy ocieplającej typu softshell w ilości do 600 szt. Wykonawca zrealizuje dostawę zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 130 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 18 grudnia 2026r. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia: Dostawa kurtki specjalnej WZD
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia objęto zakup kurtki specjalnej WZD w ilości 200 kpl. w ramach zamówienia podstawowego i do 50 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji musza być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. 2. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. 4. Na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą następujących dokumentów: a) analiz, atestów, raportów z badań lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że: - użyty do wykonania kurtki trójwarstwowy laminat, taśmy samosczepne (właściwości IRR), tkanina wewnętrzna i zewnętrzna podpinki specjalnej, ocieplina i dzianina ściągaczowa spełniają wymagania techniczno-użytkowe zawarte w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1c i 1d do SWZ, przy czym dokumenty te muszą być wystawione przez akredytowane laboratoria badawcze lub inne laboratoria posiadające nadzorowane wyposażenie pomiarowo-badawcze (np. laboratorium notyfikowane, zakładowe) lub producentów wytwarzających te materiały; b) jednego egzemplarza dokumentacji techniczno-technologicznej w polskiej wersji językowej, dotyczącej wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, zawierającej co najmniej następujące informacje: opis przedmiotu zamówienia; rysunek (rysunki); wymagania techniczne zawierające między innymi: zestawienie części składowych, wykaz materiałów i dodatków niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia; opis sposobu wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego oznaczenia; tabelę wymiarów; opis sposobu pakowania i przechowywania; c) na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą wzoru oferowanego przedmiotu umundurowania w pierwszym stopniu jakości tj.: Kurtki Specjalnej z podpinką WZD w rozmiarze T/L (męski) dla wzrostu 179-184, obwód klatki 105-110, obwód pasa 95-100.
Interne Kennung: 45/BF/BTiZ/26 - część 3
Beschreibung der Optionen: Przedmiotem prawa opcji jest dostawa Kurtki specjalnej WZD w ilości do 50 kpl. Wykonawca zrealizuje dostawę zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 130 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 18 grudnia 2026r. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy.