See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționare consumabile medicale (126 loturi)
Beschreibung: Achiziționare consumabile medicale (126 loturi) În cadrul procedurii se vor achiziționa consumabile medicale, în urma defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 126 loturi, cu respectarea conditiilor prevazute in cadrul Caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3519879_2025_PAAPD1530533
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0509
Titel: Endoproteza totala de sold necimentata cu tija morfometrica, cu cuplu metal-polietilena
Beschreibung: Conform Caietului de sarcini si Anexa nr. 1 la acesta
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0510
Titel: Endoproteza totala de sold necimentata, cu tija morfometrica, cu cuplu ceramica-polietilena
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0511
Titel: Endoproteza totala de sold necimentata cu tija morfometrica, cu insert acetabular ceramic si cap ceramic
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0512
Titel: Endoproteza totala cimentata de sold, cu tija femurala neteda (lustruita), cu centror distal intramedular
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0513
Titel: Endoproteza bipolara de sold cimentata cu tija femurala neteda
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0514
Titel: Proteza bipolara de sold necimentata cu tija morfometrica
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0515
Titel: PROTEZA DE SOLD BIPOLARA CIMENTATA CU PROFIL METAFIZAR HEXAGONAL
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0516
Titel: PROTEZA DE SOLD BIPOLARA NECIMENTATA CU PROFIL METAFIZAR HEXAGONAL
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0517
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA CIMENTATA CU CUPA SEMIRETENTIVA DIN POLIETILENA CROSSLINK
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0518
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA HIBRID (TIJA CIMENTATA CU CUPA NECIMENTATA SI INSERT DIN POLIETILENA CROSSLINK STABILIZATA CU VITAMINA E)
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0519
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA HIBRID INVERSATA (TIJA NECIMENTATA CU CUPA CIMENTATA DIN POLIETILENA CROSSLINK)
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0520
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA NECIMENTATA CU CAP METALIC SI INSERT DIN POLIETILENA CROSSLINK STABILIZATA CU VITAMINA E
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0521
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA NECIMENTATA CU CAP METALIC SI INSERT DIN POLIETILENA UHMWPE
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0522
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA NECIMENTATA CU CAP CERAMIC SI INSERT DIN POLIETILENA CROSSLINK STABILIZATA CU VITAMINA E
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0523
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA NECIMENTATA CU CAP CERAMIC SI INSERT DIN POLIETILENA UHMWPE
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0524
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA NECIMENTATA CU CAP CERAMIC SI INSERT CERAMIC CU TIJA FEMURALA ANATOMICA
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0525
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA, TIJA NECIMENTATA CU CAP METALIC SI CAP PENTRU CUPA CU DUBLA MOBILITATE DIN UHMWPE STABILIZAT CU VITAMINA E SI INSERT ACOPERIT CU CERAMICA MULTISTRATIFICATA
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0526
Titel: PROTEZA DE SOLD TOTALA, TIJA CIMENTATA CU CAP METALIC SI CAP PENTRU CUPA CU DUBLA MOBILITATE DIN UHMWPE STABILIZAT CU VITAMINA E SI INSERT ACOPERIT CU CERAMICA MULTISTRATIFICATA
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0527
Titel: PROTEZA TOTALA PRIMARA NECIMENTATA DE SOLD TITAN CU PROFIL BICONIC
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0528
Titel: PROTEZA TOTALA PRIMARA NECIMENTATA DE SOLD TITAN CU PROFIL BICONIC CU CUPLAJ CERAMIC-CROSSLINK
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0529
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA PRIMARA NECIMENTATA DE SOLD CU DUBLĂ MOBILITATE CU ACOPERIRE DE HIDROXIAPATITĂ ȘI PLASMA SPRAY
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0530
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD NECIMENTATĂ
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0531
Titel: CU ACOPERIRE DE HIDROXIAPATITĂ ȘI PLASMA SPRAY CU CUPLU CERAMIC IN POLIETILENA
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0532
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD NECIMENTATĂ CU ACOPERIRE DE HIDROXIAPATITĂ ȘI PLASMA SPRAY CU MACROSTRUCTURI
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0533
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD NECIMENTATA CU TIJA UNIVERSALA SI CUPLU DE FRECARE CoCr/XLPE.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0534
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD NECIMENTATA CU TIJA UNIVERSALA SI CUPLU DE FRECARE CERAMICĂ INCASANTA/XLPE.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0535
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD NECIMENTATA CU TIJA UNIVERSALA SI CUPLU DE FRECARE CERAMICĂ /XLPE.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0536
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE ŞOLD CIMENTATA CU CUPA CROSSLINKATA
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0537
Titel: PROTEZA BIPOLARA DE ŞOLD CU TIJA CIMENTATA UNIVERSALA
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0538
Titel: PROTEZA BIPOLARA DE ŞOLD CU TIJA NECIMENTATA UNIVERSALA
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0539
Titel: PROTEZA PARTIALA DE SOLD TIP AUSTIN-MOORE
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0540
Titel: Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu postero-stabilizare, cu raza unica de curbura a componentei femurale
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0541
Titel: ENDOPROTEZĂ TOTALĂ PRIMARĂ CIMENTATĂ DE GENUNCHI CU COMPONENTĂ TIBIALĂ FIXĂ CU TREI RAZE DE CURBURĂ
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0542
Titel: ENDOPROTEZĂ TOTALĂ PRIMARĂ CIMENTATĂ DE GENUNCHI COMPLET ANATOMICA
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0543
Titel: ENDOPROTEZĂ TOTALĂ PRIMARĂ UNICONDILIARA CIMENTATĂ DE GENUNCHI CU PLATOU MOBIL
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0544
Titel: ENDOPROTEZĂ TOTALĂ PRIMARĂ CIMENTATĂ DE GENUNCHI CU COMPONENTĂ TIBIALĂ DE REVIZIE FIXĂ CU TREI RAZE DE CURBURĂ
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0545
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA DE GENUNCHI PRIMARA CIMENTATA CU INSERT DIN UHMWPE POLIMERIZAT CU RADIATII BETA
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0546
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA DE GENUNCHI PRIMARA CIMENTATA CU INSERT DIN UHMWPE POLIMERIZAT CU RADIATII BETA CU TIJA DE STABILIZARE PENTRU TIBIE
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0547
Titel: ENDOPROTEZA TOTALA DE GENUNCHI PRIMARA CIMENTATA CU INSERT DIN UHMWPE POLIMERIZAT CU RADIATII BETA, TIJA DE STABILIZARE SI AUGUMENT PENTRU STABILIZAREA DEFECTELOR
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0548
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE GENUNCHI CIMENTATĂ CU PLATOU TIBIAL ANATOMIC, PENTRU PACIENTII ACTIVI
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0549
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE GENUNCHI CIMENTATĂ CU PLATOU TIBIAL ANATOMIC
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0550
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE GENUNCHI CIMENTATĂ CU PLATOU ANATOMIC, SI ELEMENTE DE STABILIZARE TIBIALA
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0551
Titel: Elemente de ranforsare in revizia pEriprotetica, placi cu cabluri de cerclaj si plase metalice de ranforsare
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0552
Titel: Componente protetice in revizia de sold tija modulara
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0553
Titel: Componente protetice in revizia de sold insert retentiv cu dubla mobilitate
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0554
Titel: Componente protetice in revizia de sold tija cimentata de revizie
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0555
Titel: Componente protetice in revizia de sold tija cimentata
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0556
Titel: Componente protetice in revizia de sold - cap articular
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0557
Titel: Componente protetice in revizia de sold - cupa acetabulara cimentata
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0558
Titel: Componente protetice in revizia de sold - tija femurala morfometrica
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0559
Titel: Componente protetice in revizia de sold - insert acetabular polietilena
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0560
Titel: Componente protetice in revizia de sold - cupa acetabulara necimentata
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0561
Titel: ENDOPROTEZĂ NECIMENTATĂ DE ŞOLD DE REVIZIE COMPONENTE FEMURALE DE REVIZIE
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0562
Titel: ENDOPROTEZĂ NECIMENTATĂ DE ŞOLD DE REVIZIE COMPONENTE FEMURALE PRIMARE
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0563
Titel: ENDOPROTEZĂ NECIMENTATĂ DE ŞOLD DE REVIZIE COMPONENTE ACETABULARE DE REVIZIE – BLOC DE AUGMENTARE PENTRU COTIL
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0564
Titel: CUPA DE REVIZIE DIN METAL TRABECULAR
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0565
Titel: CUPA DE REVIZIE DIN METAL TRABECULAR CU INEL DE RANFORSARE SI INSERT CIMENTAT
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0566
Titel: BLOC DE AUGMENTARE TIP COLOANA PENTRU COTIL IN REVIZIA PROTETICA
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0567
Titel: ENDOPROTEZĂ NECIMENTATĂ DE ŞOLD DE REVIZIE COMPONENTE ACETABULARE PRIMARE
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0568
Titel: CUPA DUBLA MOBILITATE
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0569
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE CU COADA NECIMENTATA MODULARA
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0570
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE CU COADA CIMENTATA MODULARA
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0571
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CAP FEMURAL METALIC
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0572
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CUPĂ ACETABULARĂ NECIMENTATĂ
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0573
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CUPĂ CIMENTATĂ SEMIRETENTIVĂ
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0574
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – INSERT ACETABULAR DIN POLIETILENĂ
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0575
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CAP FEMURAL CERAMIC
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0576
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CAP FEMURAL CERAMIC RAMFORSAT CU ZIRCONIU
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0577
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CAP FEMURAL METALIC PENTRU CUPA CU DUBLĂ MOBILITATE
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0578
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – CUPĂ CU DUBLĂ MOBILITATE
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0579
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – INSERT ACETABULAR CU DUBLĂ MOBILITATE
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0580
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE MODULARĂ – STEM FEMURAL MODULAR
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0581
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Cupa necimentata de revizie cu aderenta ridicata, din titan sintetizat cu laser
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0582
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Insert acetabular pentru cupa acetabulara necimentata de revizie din polietilena de tip crosslink stabilizata cu vitamina E
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0583
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Cage acetabular de revizie din titan
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0584
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Augument de revizie
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0585
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - CUPA ACETABULARA CIMENTATA RETENTIVA
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0586
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Cupa acetabulara cu dubla mobilitate cimentata
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0587
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Cupa acetabulara cu dubla mobilitate necimentata
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0588
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Insert cupa acetabulara
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0589
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - Tija femurală necimentata design autoblocant, cu sprijin in os spongios anterior si posterior si in os cortical medial si lateral
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0590
Titel: COMPONENTE DE REVIZIE - TIJA CIMENTATA UNIVERSALA
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0591
Titel: CAGE DE RECONSTRUCTIE ACETABULARA
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0592
Titel: CABLURI CU SIGILUI DIN TITAN
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0593
Titel: EPLACA DE STABILIZARE PENTRU CABLURILE CU SIGILIU
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0594
Titel: BANDA DE CERCLAJ DIN TITAN
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0595
Titel: PLACA DIN TITAN PENTRU BANDA DE CERCLAJ
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0596
Titel: PROTEZA DE REVIZIE SOLD – TIJA MONOBLOC
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0597
Titel: Proteza totala de genunchi cimentata de revizie tip balama
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0598
Titel: Endoproteze totale de genunchi cimentate de revizie total stabilizate
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0599
Titel: Con augmentare genunchi pentru defecte osoase majore
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0600
Titel: EENDOPROTEZĂ TOTALĂ CIMENTATĂ DE GENUNCHI DE REVIZIE
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0601
Titel: ENDOPROTEZĂ TOTALĂ CIMENTATĂ DE GENUNCHI DE REVIZIE TIP BALAMA ANATOMICE
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0602
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE GENUNCHI CIMENTATĂ DE REVIZIE CU PLATOU ANATOMIC- TIP I
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0603
Titel: PROTEZA TOTALĂ DE GENUNCHI CIMENTATĂ DE REVIZIE CU PLATOU ANATOMIC- TIP II
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0604
Titel: PROTEZA TOTALA DE GENUNCHI TIP BALAMA, CU ROTATIE
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0605
Titel: ENDOPROTEZA MONOPOLARA DE UMAR
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0606
Titel: ENDOPROTEZA ANATOMICA DE UMAR CIMENTATA
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0607
Titel: ENDOPROTEZA ANATOMICA DE UMAR NECIMENTATA
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0608
Titel: ENDOPROTEZA ANATOMICA DE UMAR INVERSATA
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0609
Titel: Ciment acrilic cu antibiotic
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0610
Titel: Ciment acrilic fara antibiotic
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0611
Titel: Ciment ortopedic cu gentamicina
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0612
Titel: Substituent osos– sticla bioactiva 1cc
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0613
Titel: Substituent osos – sticla bioactiva 2,5cc
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0614
Titel: Substituent osos – sticla bioactiva 5cc
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0615
Titel: Substituent osos – sticla bioactiva 10cc
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0616
Titel: Substituent osos - granule 10cc
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0617
Titel: Substituent osos - granule 20cc
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0618
Titel: Substituent osos - forme geometrice
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0619
Titel: Substituent osos injectabil
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0620
Titel: Substituent osos osteoinductiv granule 5 gr
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0621
Titel: Substituent osos osteoinductiv pana la 20-25 mm
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0622
Titel: Substituent osos osteoinductiv pana la 35-45 mm
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0623
Titel: Consumabile lot 115
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0624
Titel: ROLA ETICHETE
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0625
Titel: Truse perfuzie oncologie
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0626
Titel: SET AC HUBER
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0627
Titel: Solutii antimicrobiene pentru catetere
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0628
Titel: Pompe elastomerice
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0629
Titel: Consumabile medicale lot 121
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0630
Titel: Consumabile medicale lot 122
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0631
Titel: consumabile medicale lot 123
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0632
Titel: CANULA NAZALA PENTRU POLIGRAF PSG
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0633
Titel: Sistem pompă insulină cu senzori de monitorizare continua a glicemiei capabila de functionare in bucla inchisa (tip HCL)-set initiere/3 luni
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0634
Titel: Consumabile medicale lot 126
Interne Kennung: 126