2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Świeszyno w latach 2025-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Świeszyno, dostarczenie worków do gromadzenia odpadów w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej, sporządzenie harmonogramów wywozu. 2. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01). Odbiór odpadów niesegregowanych (zmieszanych) bezpośrednio sprzed nieruchomości w workach lub poprzez opróżnienie pojemników należących do właścicieli posesji. Transport oraz dostarczenie odpadów zmieszanych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych do miejsca ich zagospodarowania w dowolnej Instalacji Komunalnej wskazanej przez Wykonawcę. Instalacja Wykonawcy musi posiadać status instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2024 poz. 399). 3. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: 3.1. Odbiór odpadów bezpośrednio sprzed nieruchomości położonych na terenie Gminy Świeszyno: a) odpady z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych, metale (15 01 02, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 04, 20 01 40), b) papier i tektura ( 15 01 01, 20 01 01), c) szkło i opakowania szklane (15 01 07), d) odpady ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08) 3.2. Zebranych przez mobilny punkt zbiórki (tzw. zbiórka odpadów wielkogabarytowych): a) wielkogabarytowe (20 03 07), b) zużyte opony (16 01 03), c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny(20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36). Zagospodarowanie odpadów zebranych selektywnie w instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów ma być wykonywane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy do wysokości 30 % zamówienia podstawowego. Zasady zamówień określono w p.6 SWZ. 5. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465) dla osób wykonujących bezpośrednio czynności w zakresie realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia (tj. pracownicy techniczno-administracyjni w zakresie organizowania, realizacji i rozliczania zakresu zamówienia, pracownicy fizyczni – bezpośrednio wykonujący przedmiot umowy).
Vorherige Bekanntmachung: 607213-2024
Interne Kennung: ZP.271.26.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1): 1) Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji (...) na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Powyższy zakaz obowiązuje również na etapie realizacji zamówienia. Wykonawca do Formularza ofertowego załącza również oświadczenie dot. brak podstaw wykluczenia wskazanych powyżej - wzór stanowi załącznik nr 9 do SWZ (w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie to składa odrębnie każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia). 2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w pkt 11 SWZ oraz w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 10 SWZ Wykonawca będzie obowiązany przedstawić Zamawiającemu oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia („JEDZ”), sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE seria L 2016 r. Nr 3, s. 16), zwane dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”. Zamawiający przygotował formularz JEDZ (załącznik nr 3 do SWZ), w formacie pliku DOC, który zamieścił na stronie prowadzonego postępowania. Pozostałe informacje w pkt 12 SWZ. 3. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt. 12.2 A ppkt 2 SWZ- składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt. 12.2 A ppkt 2 SWZ. 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o którym mowa w pkt. 12.2 A ppkt 4 SWZ - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument o którym mowa w pkt.1 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokument, o którym mowa w pkt.2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Pozostałe oświadczenia/dokumenty wymagane w prowadzonym postępowaniu, Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa takie same jak Wykonawca polski. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca/podmiot udostępniający zasoby ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy (z zachowaniem terminu odpowiednio 6 i 3 miesiące przed ich złożeniem). Wszystkie dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Świeszyno, dostarczenie worków do gromadzenia odpadów w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej, sporządzenie harmonogramów wywozu. 2. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01). Odbiór odpadów niesegregowanych (zmieszanych) bezpośrednio sprzed nieruchomości w workach lub poprzez opróżnienie pojemników należących do właścicieli posesji. Transport oraz dostarczenie odpadów zmieszanych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych do miejsca ich zagospodarowania w dowolnej Instalacji Komunalnej wskazanej przez Wykonawcę. Instalacja Wykonawcy musi posiadać status instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2024 poz. 399). 3. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: 3.1. Odbiór odpadów bezpośrednio sprzed nieruchomości położonych na terenie Gminy Świeszyno: a) odpady z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych, metale (15 01 02, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 04, 20 01 40), b) papier i tektura ( 15 01 01, 20 01 01), c) szkło i opakowania szklane (15 01 07), d) odpady ulegające biodegradacji (20 02 01, 20 01 08) 3.2. Zebranych przez mobilny punkt zbiórki (tzw. zbiórka odpadów wielkogabarytowych): a) wielkogabarytowe (20 03 07), b) zużyte opony (16 01 03), c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny(20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36). Zagospodarowanie odpadów zebranych selektywnie w instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów ma być wykonywane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ.