581203-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Straßenreinigung – Delegarea gestiunii serviciului public de salubrizare stradală și deszăpezire în municipiul ClujNapoca , sector II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Delegarea gestiunii serviciului public de salubrizare stradală și deszăpezire în municipiul ClujNapoca , sector II
Beschreibung: Delegarea gestiunii serviciului public de salubrizare stradală și deszăpezire în municipiul ClujNapoca , sector II prin contract de servicii Contractul se va derula pe o perioada de 60 de luni. Durata a fost stabilita inbaza studiului de oportunitate , anexa la prezentul Principalele activitati ce urmeaza a fi prestate pe parcursul perioadei de derulare a contractului sunt descrise in caietul de sarcini, anexa la prezentul Clarificarile se vor formula cu cel putin 20 de zile anterior termenului limita depunere oferte si se va raspunde la acestea cu cel putin 11 zile inainte de data limita depunere oferte
Interne Kennung: 653843/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta/ revizui contractul pana la concurenta valorii maxime. Valoarea estimata pe baza carora ofertantii trebuie sa-si intocmeasca oferta este 217.056.473,66 lei fara TVA. Suma de 108.528.236,83 lei fara TVA ce reprezinta diferenta fata de valoarea estimata si intervalul la care a fost aceasta stabilita reprezinta diferenta de 50% cu care poate contractul sa fie suplimentat conform prevederilor acestuia, in temeiul prevederilor art. 221 din Legea 98/2016.