See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: IR.ZP.271.25.2026 Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Grybów w sezonie zimowym 2026/2027 z podziałem na części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie przejezdności na drogach gminnych w okresie zimowym 2026/2027 zgodnie z przyjętymi standardami poprzez odśnieżanie jezdni, zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu własnego materiału uszorstniajacego, udrożnienie dróg w przypadku powstałych zasp na drogach gminy Grybów. Część 1. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Binczarowa. Część 2. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Florynka + Wawrzka. Część 3. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Cieniawa. Część 4. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Kąclowa. Część 5. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Krużlowa Niżna + Chodorowa. Część 6. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Krużlowa Wyżna. Część 7. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Ptaszkowa I (lewa strona drogi powiatowej Królowa Górna – Ptaszkowa - Grybów: ul. bez nazwy nr 1575 K). Część 8. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Ptaszkowa II (prawa strona drogi powiatowej Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów: ul. bez nazwy nr 1575 K). Część 9. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Polna. Część 10. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Stara Wieś. Część 11. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Stróże + Wyskitna. Część 12. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Siołkowa. 2. Zimowe utrzymanie obejmuje odśnieżanie jezdni na całej szerokości oraz usuwanie śliskości poprzez posypanie jezdni środkami własnymi (niechemicznymi) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. Nr 230, poz. 1960). 3. Opis standardu odśnieżania: a) w czasie intensywnych opadów śniegu jezdnia powinna być odśnieżona tak, aby możliwy był przejazd pojazdem samochodowym. b) po ustaniu opadów: usunięcie zalegającego luźnego śniegu, zasp, błota pośniegowego aby możliwy był przejazd pojazdem samochodowym. c) na jezdni może występować warstwa zajeżdżonego śniegu o grubości nie utrudniającej ruchu. d) w przypadku wystąpienia opadów marznącego deszczu, gołoledzi, śliskości wymaga się posypywania dróg, na których wystąpił opad w taki sposób, aby możliwy był przejazd pojazdem samochodowym. 4. Maksymalny czas osiągnięcia pełnej gotowości do rozpoczęcia realizacji usługi wynosi 3 godziny od chwili zgłoszenia przez Zamawiającego. Czas ten podlega ocenie zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w SWZ. 5. Jednostką rozliczeniową zamówienia jest godzina świadczenia usług zimowego utrzymania dróg rozumiana jako godzina zegarowa (60 minut) pracy jednostki sprzętowej realizującej odśnieżanie i posypywanie dróg. Do czasu pracy jednostki sprzętowej nie można wliczać czasu dojazdu jednostki do miejsca wykonywania odśnieżania i posypywania dróg (tzn. do miejscowości, w której będzie świadczona usługa). Godziny pracy poszczególnych jednostek sprzętowych Wykonawca ma obowiązek ujmować w miesięcznych zestawieniach wykonanych usług zawierających wyszczególnienie co najmniej: miejsca wykonywania usługi, czasu pracy pojazdu/sprzętu, czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy pojazdu/sprzętu, rodzaje realizowanej usługi (posypywanie, odśnieżanie) rodzaju użytego sprzętu. W uzupełnieniu wymienionych miesięcznych zestawień Wykonawca ma obowiązek wystawiać karty drogowe dla poszczególnych jednostek sprzętowych. Karty pracy sprzętu odśnieżającego, Wykonawca winien składać do zatwierdzenia przez Zamawiającego na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Grybów. Kartę pracy sprzętu należy złożyć nie później niż do 5 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym została zrealizowana usługa. Niezłożenie karty pracy w w/w terminie świadczy o nieprowadzeniu usługi w terenie w danym okresie rozliczeniowym. 6. Przedmiot zamówienia będzie rozliczany miesięcznie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Część 1. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Binczarowa. Szacowana liczna godzin: 250. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Los: LOT-0002
Beschreibung: Część 2. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Florynka+Wawrzka. Szacowana liczna godzin: 300. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0003
Beschreibung: Część 3. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Cieniawa. Szacowana liczna godzin: 480. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0004
Beschreibung: Część 4. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Kąclowa. Szacowana liczna godzin: 300. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0005
Beschreibung: Część 5. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Krużlowa Niżna+Chodorowa. Szacowana liczna godzin: 250. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0006
Beschreibung: Część 6. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Krużlowa Wyżna. Szacowana liczna godzin: 240. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0007
Beschreibung: Część 7. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Ptaszkowa I. Szacowana liczna godzin: 300. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0008
Beschreibung: Część 8. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Ptaszkowa II. Szacowana liczna godzin: 300. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0009
Beschreibung: Część 9. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Polna. Szacowana liczna godzin: 300. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0010
Beschreibung: Część 10. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Stara Wieś. Szacowana liczna godzin: 200. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0011
Beschreibung: Część 11. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Stróże+Wyskitna. Szacowana liczna godzin: 480. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
Los: LOT-0012
Beschreibung: Część 12. Zimowe utrzymanie dróg w miejscowości Siołkowa. Szacowana liczna godzin: 350. Pozostały opis w dokumentach zamówienia. I. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4)zdolności technicznej lub zawodowej, dla każdej części oddzielnie: Dotyczy części: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej jednym pojazdem dopuszczonym do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. jeden ciągnik rolniczy lub jeden sprzęt koparko-ładowarkowy o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażony w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. Dotyczy części: 2, 3, 11, 12. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma pojazdami dopuszczonymi do ruchu na podwoziu kołowym, o mocy mechanicznej i wyposażeniu przystosowanym do odśnieżania dróg tj. dwa ciągniki rolnicze lub dwa sprzęty koparko-ładowarkowe o mocy min. 40 kW z napędem na dwie osie wyposażone w pług lemieszowy jednostronny z nakładką gumową a także dwa rozrzutniki do posypywania materiału uszorstniającego. Rozrzutnik do posypywania materiału uszorstniającego może być montowany na samochodzie dostawczym, ciężarowym. /Nie dopuszcza się wykonania odśnieżania z wykorzystaniem uniwersalnej łyżki czołowej koparko-spycharek lub ciągników rolniczych oraz pługa zamontowanego z tyłu pojazdu tzw. Zmiotki/. 3.W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. 4.Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 Pzp).II. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, 1)W stosunku, do którego zachodzi przynajmniej jedna z okoliczności określonych w art. 108 ust. 1 Pzp; 2.Wykluczenie wykonawcy w okolicznościach wskazanych w pkt 1 następuje: 1)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a-g i pkt 2 Pzp, na okres 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia; 2)w przypadkach, o których mowa w: a)art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, 3)w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, na okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 4)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp na okres 3 lat od zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia; 5)w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym zaistniało zdarzenie będące podstawą wykluczenia. 3.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić, że: 1)naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne, 2)wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym, 3)podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności: a)zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b)zreorganizował personel, c)wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d)utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e)wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. 4.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 3. 5.W przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, przed wykluczeniem wykonawcy, zamawiający zapewnia temu wykonawcy możliwość udowodnienia, że jego udział w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia nie zakłóci konkurencji. Zamawiający wskazuje w protokole sposób zapewnienia konkurencji (zgodnie z art. 85 ust. 2 ustawy Pzp). 6.Jednocześnie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu (...). Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.