581395-2026 - Ergebnis
Finnland – Straßentransport/-beförderung – Koulukuljetusten ja joukkoliikenteen palveluiden yhteiskilpailutuksen hankinta / Kohde 39, Murronnevan reitti
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koulukuljetusten ja joukkoliikenteen palveluiden yhteiskilpailutuksen hankinta / Kohde 39, Murronnevan reitti
Beschreibung: Hankinnan kilpailutus on ollut joukkoliikenteen palveluiden ja koulukuljetusten osalta hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016) mukainen EU-kynnysarvon ylittävä kuljetuspalveluiden palveluhankinta. Hankinnan kohteena olevat joukkoliikenteen palvelut ja koulukuljetukset ovat hankintalain mukaisia palveluhankintoja. Alavuden kaupunki on toteuttanut hankintamenettelyn omasta ja muiden osallistuvien hankintayksiköiden puolesta, hankintalain (1397/2016) 3 luvun 21 §:n mukaisesti. Alavuden kaupunki toimii yhteiskilpailutuksen koordinaattorina. Jokainen kunta tekee itsenäisenä hankintayksikkönä omista hankinnoistaan omat sopimuksensa ja toimii palvelun tilaajana. Kuortaneen kunnan osalta hankinta on kattanut seuraavat osa-alueet sekä kohteet: OSA-ALUE 2: Koulukuljetusten yhteiskilpailutuksen hankinta Kohde 32, Löyä-Yhteiskoulu-Alvarin koulu Kohde 33, Ahvenlammintie-Yhteiskoulu-Alarin koulu (Kaarangan reitti) Kohde 34, Haapamäentie – Ruonan koulu – Yhteiskoulu – Alvarin koulu Kohde 35, Ruismäki – Alvarin koulu Kohde 36, Hynnilän ja Takaluomantien suunta – Ylijoen koulu – Yhteiskoulu – Alvarin koulu Kohde 37, Länsirannan reitti Kohde 38, Salmen reitti Kohde 39, Murronnevan reitti Kohde 40, Erityisoppilaiden reitti Kohde 41, Yhteiskoulun täydentävät aamukuljetukset Kaikki tarkemmat tiedot hankinnasta on esitetty hankintailmoituksessa ja tarjouspyyntöaineistossa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße), 60120000 Taxiverkehr
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Hankinnan kohteen yksityiskohtaiset kuvaukset, sopimusehdot, sopimuskauden pituudet sekämuut tarkentavat tiedot on ilmoitettu tarjouspyyntöaineistossa sekä liitteissä.
Interne Kennung: 2026-055294-LOT-0001