2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja systemu Bezprzewodowej Transmisji Danych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu Bezprzewodowej Transmisji Danych. Modernizacja systemu Bezprzewodowej Transmisji Danych polegająca na wdrożeniu nowej infrastruktury dostępowej (RAN), modernizacji węzłów dystrybucyjnych (Switching/Zasilanie), rozbudowie rdzenia (Core 5G), dostawie urządzeń końcowych, mobilnej platformy pomiarowo-serwisowej oraz lokalnej stacji analitycznej AI. Zamówienie obejmuje również demontaż i utylizację wygaszanych systemów LMDS. Szczegółową specyfikację zamówienia zawiera załącznik nr 1 do umowy – Opis Przedmiotu Zamówienia. Zadanie realizowane będzie etapowo: a) Etap I – Planowanie radiowe b) Etap II – Dostawy, instalacja i uruchomienie urządzeń wchodzących w skład przedmiotu umowy c) Etap III – optymalizacja i testy terenowe Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Zgodnie z art. 2 pkt 12−14 Rozporządzenia 2019/881 w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie) - produkt ICT to element lub grupa elementów sieci lub systemów informatycznych, - usługa ICT to usługa polegająca w pełni lub głównie na przekazywaniu, przechowywaniu, pobieraniu lub przetwarzaniu informacji za pośrednictwem sieci i systemów informatycznych, - proces ICT to zestaw czynności wykonywanych w celu projektowania, rozwijania, dostarczania lub utrzymywania produktów ICT lub usług ICT. Wielkość/Zakres: 1 Planowanie Radiowe [punkt 2 OPZ] - ilość: 1 2 Sieć Radiowa (RAN 5G) – stacje bazowe (kompletna 3 sektorowa z kosztami instalacji) [punkt 3.1.1 – 3.1.6 OPZ] - ilość: 18 3 Demontaż systemu LMDS [punkt 3.1.7 OPZ] - ilość: 1 4 Węzeł dystrybucyjny [punkt 3.2 OPZ] - ilość: 18 5 CORE 5G [punkt 3.3.1 OPZ] - ilość: 1 6 Serwer wirtualizacyjny [punkt 3.3.2 OPZ] - ilość: 2 7 System ACS [punkt 3.4 OPZ] - ilość: 1 7 Modernizacja systemu cybersecurity [punkt 3.5 OPZ] - ilość: 1 9 Mobilna Platforma Serwisowo-Testowa (Drive Test / Walk Test) [punkt 3.6 OPZ] - ilość: 1 10 Stacja AI RAG (NOC/SOC) [punkt 3.7 OPZ] - ilość: 1 11 Optymalizacja i testy terenowe - ilość: 1 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 2.1 Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik do niniejszej specyfikacji (dostępny w oddzielnym pliku) 2.2. projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami
Interne Kennung: ZP-D.271.69.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32200000 Sendegeräte für den Funksprech- oder Funktelegrafieverkehr, Rundfunk oder Fernsehen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32400000 Netzwerke, 32500000 Fernmeldebedarf
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu Bezprzewodowej Transmisji Danych. Modernizacja systemu Bezprzewodowej Transmisji Danych polegająca na wdrożeniu nowej infrastruktury dostępowej (RAN), modernizacji węzłów dystrybucyjnych (Switching/Zasilanie), rozbudowie rdzenia (Core 5G), dostawie urządzeń końcowych, mobilnej platformy pomiarowo-serwisowej oraz lokalnej stacji analitycznej AI. Zamówienie obejmuje również demontaż i utylizację wygaszanych systemów LMDS. Szczegółową specyfikację zamówienia zawiera załącznik nr 1 do umowy – Opis Przedmiotu Zamówienia. Zadanie realizowane będzie etapowo: a) Etap I – Planowanie radiowe b) Etap II – Dostawy, instalacja i uruchomienie urządzeń wchodzących w skład przedmiotu umowy c) Etap III – optymalizacja i testy terenowe Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Zgodnie z art. 2 pkt 12−14 Rozporządzenia 2019/881 w sprawie ENISA (Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa) oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz uchylenia rozporządzenia (UE) nr 526/2013 (akt o cyberbezpieczeństwie) - produkt ICT to element lub grupa elementów sieci lub systemów informatycznych, - usługa ICT to usługa polegająca w pełni lub głównie na przekazywaniu, przechowywaniu, pobieraniu lub przetwarzaniu informacji za pośrednictwem sieci i systemów informatycznych, - proces ICT to zestaw czynności wykonywanych w celu projektowania, rozwijania, dostarczania lub utrzymywania produktów ICT lub usług ICT. Wielkość/Zakres: 1 Planowanie Radiowe [punkt 2 OPZ] - ilość: 1 2 Sieć Radiowa (RAN 5G) – stacje bazowe (kompletna 3 sektorowa z kosztami instalacji) [punkt 3.1.1 – 3.1.6 OPZ] - ilość: 18 3 Demontaż systemu LMDS [punkt 3.1.7 OPZ] - ilość: 1 4 Węzeł dystrybucyjny [punkt 3.2 OPZ] - ilość: 18 5 CORE 5G [punkt 3.3.1 OPZ] - ilość: 1 6 Serwer wirtualizacyjny [punkt 3.3.2 OPZ] - ilość: 2 7 System ACS [punkt 3.4 OPZ] - ilość: 1 7 Modernizacja systemu cybersecurity [punkt 3.5 OPZ] - ilość: 1 9 Mobilna Platforma Serwisowo-Testowa (Drive Test / Walk Test) [punkt 3.6 OPZ] - ilość: 1 10 Stacja AI RAG (NOC/SOC) [punkt 3.7 OPZ] - ilość: 1 11 Optymalizacja i testy terenowe - ilość: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Rodzaj i maksymalna wartość opcji: Prawo opcji obejmuje możliwość rozszerzenia zamówienia podstawowego (tj. w ramach umowy podstawowej) i na warunkach umowy o dodatkowy zakres za dodatkowym wynagrodzeniem z zastrzeżeniem, że zakres opcji dotyczy elementów zawartych poniższej, które są częścią zamówienia podstawowego. Cena jednostkowa dla zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będzie taka sama jak cena jednostkowa określona dla zamówienia podstawowego. Wynagrodzenie za zamówienie objęte opcją nie przekroczy kwoty: 5 619 003,50 zł netto. 1 Sieć Radiowa (RAN 5G) – stacje bazowe - (kompletna 3 sektorowa z kosztami instalacji) [punkt 3.1.1-3.1.6 OPZ] - ilość: 9 2 Serwer wirtualizacyjny [punkt 3.3.2 OPZ] - ilość: 2 3 Mobilna Platforma Serwisowo-Testowa (Drive Test / Walk Test) [punkt 3.6 OPZ] - ilość: 1 4 Stacja AI RAG (NOC/SOC) [punkt 3.7 OPZ] - ilość: 1 2. Okoliczności skorzystania z opcji: Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w całości lub w części, w przypadku wystąpienia potrzeb związanych z rozbudową, zwiększeniem przepustowości, zasięgu lub funkcjonalności modernizowanego systemu Bezprzewodowej Transmisji Danych. Prawo opcji może zostać uruchomione w szczególności w przypadku: 1. Rozszerzenia obszaru pokrycia radiowego; 2. Zwiększenia liczby użytkowników systemu; 3. Potrzeby zwiększenia przepustowości lub funkcjonalności systemu; 4. Realizacji nowych projektów; 5. Wystąpienia nowych potrzeb operacyjnych; 6. Zwiększenia potencjału serwisowego lub cyberbezpieczeństwa, pozyskania dodatkowych środków finansowych; 7. Uzyskania oszczędności podczas realizacji zamówienia podstawowego lub dysponowania niewykorzystanymi środkami przeznaczonymi na realizację zamówienia i podjęcia decyzji o ich wykorzystaniu na dalszą rozbudowę systemu. 3. Zamówienia objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego w przypadku: Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia woli o uruchomienia prawa opcji w zakresie wybranych elementów i ilościach, nieprzekraczających maksymalnego zakresu określonego w SWZ i umowie. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego ani roszczenie odszkodowawcze z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji.