2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gymnázium Brno, Řečkovice – rekonstrukce školní budovy
Beschreibung: zhotovení stavby rekonstrukce školní budovy“ Gymnázia Brno, Řečkovice (dále též „stavba“) spočívající: a) rekonstrukce stávající budovy školy - provedení přístaveb stravovacího provozu a šaten, zateplení budovy, stavební úpravy stravovacího provozu a související úpravy vstupního prostoru školy, při zachování běžného provozu školy s tím, že stavbou dotčené vnitřní prostory budou provozovatelem pro provádění stavebních prací uvolněny, b) v použití metody BIM včetně zpracování digitálních modelů stavby ve stupni dokumentace skutečného provedení stavby (DSPS), poskytnutí součinnosti při vyhotovení a aktualizacích Plánu realizace BIM (BEP) a využití společného datového prostředí (dále jen „CDE”) poskytnutého objednatelem za účelem ukládání, správy a sdílení informací, a to vše v souladu s BIM protokolem a jeho přílohami č. 2.1-2.3 (součást přílohy č. 2 zadávací dokumentace – obchodní podmínky), c) v zastupování zadavatele v kolaudačním řízení a zajištění vydání kolaudačních rozhodnutí či souhlasů, případně dalších rozhodnutí/souhlasů vztahujících se k předmětu veřejné zakázky, a případné zajištění povolení změny stavby před jejím dokončením a zastupování zadavatele v řízení o změně stavby před jejím dokončením.
Interne Kennung: S - JMK 170744/2025 OINV
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45214220 Bau von weiterführenden Schulen, 45214710 Bau von Eingangshallen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45262200 Fundamentierungsarbeiten und Brunnenbohrungen, 45255500 Bohrungs- und Explorationsarbeiten, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45214220 Bau von weiterführenden Schulen, 45214710 Bau von Eingangshallen, 45262200 Fundamentierungsarbeiten und Brunnenbohrungen, 45255500 Bohrungs- und Explorationsarbeiten, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku, a to na změnu doby plnění, spočívající v prodloužení doby plnění takto: „V případě vzniku překážek ze strany orgánů státní správy (zejména příslušného stavebního úřadu), které brání dodavateli v plnění jeho závazku, spočívajícím v zajištění vydání kolaudačních rozhodnutí či souhlasů, případně dalších rozhodnutí/souhlasů vztahujících se k předmětu veřejné zakázky, a kterým dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit, se o dobu trvání těchto překážek prodlužuje doba plnění.“ Zadavatel si vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku, a to na změnu doby plnění, spočívající v prodloužení doby plnění takto: „V případě, že zhotovitel bude nucen přerušit práce z důvodu toho, že při provádění díla narazil na archeologické nálezy nebo nálezy nebezpečných předmětů (munice, chemické látky atp.) a objednatel vydal zhotoviteli pokyn, že má práce přerušit, prodlužuje se lhůta pro provedení díla o dobu, po kterou zhotovitel na základě takového pokynu objednatele přerušil provádění díla, nedohodnou-li se smluvní strany jinak.“ Zadavatel si vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku, a to na změnu ceny díla, spočívající ve snížení ceny díla takto: „Bude-li při předání dokončeného díla zjištěno, že se na díle vyskytly méněpráce, aniž by dodavatel výskyt těchto méněprací v souladu se smlouvou oznámil zadavateli, případně o méněpracích nebyla v rozporu se smlouvou uzavřena písemná dohoda ve formě dodatku ke smlouvě, bude o hodnotu těchto méněprací ponížena cena díla.“ Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku spočívající ve změně ceny uvedené ve smlouvě s vybraným dodavatelem v průběhu plnění veřejné zakázky, a to na základě podmínek pro úpravu ceny díla dle inflační doložky, která je součástí přílohy č. 2 této zadávací dokumentace – obchodní podmínky. Maximální částka, o kterou zadavatel v rámci této vyhrazené změny závazku navýší původní cenu díla, je 1 % z nabídkové ceny vybraného dodavatele (ponížené o finanční rezervu na úhradu případných víceprací ve výši 3 000 000, - Kč bez DPH). Zadavatel si vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku, a to na změnu doby plnění, spočívající v prodloužení doby plnění takto: „Zadavatel je oprávněn vymezit dny, kdy budou práce přerušeny z důvodu konání maturitních zkoušek, přijímacích zkoušek či jiných akcí obdobného charakteru, přičemž toto přerušení nesmí trvat více než 15 dnů celkem, a dále objednatel je povinen sdělit požadavek na toto přerušení prací dodavateli min. 14 dní předem. Lhůta pro provedení díla se prodlužuje o dobu, po kterou dodavatel na základě sdělení požadavku zadavatele na přerušení prací, přerušil provádění díla, nedohodnou-li se smluvní strany jinak, s tím že zadavatel nemá právo požadovat přerušení prací v době letních prázdnin.“