See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Teckenspråkstolkar - Plats, landsdel Svealand samt Gotlands län
Beschreibung: Arbetsförmedlingen upphandlar ramavtal för tillhandahållande och förmedling av förbokade teckenspråkstolkar för fysiska tolkuppdrag på plats inom landsdel Svealand samt Gotlands län. Uppdrag avropas av Arbetsförmedlingen via e-post och omfattar tolkar som närvarar fysiskt vid förbokade möten tillsammans med personen som har behov av tolktjänst.
Interne Kennung: Af-2026/0065 2289
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Interne Kennung: 1919967-0
Los: LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Interne Kennung: 1919969-1
Los: LOT-0003
Titel: Anbudsområde Dalarna län
Interne Kennung: 1919970-2
Los: LOT-0004
Titel: Anbudsområde Gotlands län
Interne Kennung: 1919971-3
Los: LOT-0005
Titel: Anbudsområde Stockholms län
Interne Kennung: 1919972-4
Los: LOT-0006
Titel: Anbudsområde Södermanlands län
Interne Kennung: 1919973-5
Los: LOT-0007
Titel: Anbudsområde Uppsala län
Interne Kennung: 1919974-6
Los: LOT-0008
Titel: Anbudsområde Värmlands län
Interne Kennung: 1919975-7
Los: LOT-0009
Titel: Anbudsområde Västmanlands län
Interne Kennung: 1919976-8
Los: LOT-0010
Titel: Anbudsområde Örebro län
Interne Kennung: 1919977-9