581556-2026 - Wettbewerb
Finnland – Betriebliche Gesundheitsfürsorge – Työterveyshuoltopalvelut Laihian kunta
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Työterveyshuoltopalvelut Laihian kunta
Beschreibung: Laihian kunta pyytää tarjouksia lakisääteisen työterveyshuoltotoiminnan (Työterveyshuoltolaki 1383/2001 4 §, 12 §) sekä yleislääkäritasoisen sairaanhoidon tuottamisesta Laihian kunnan henkilöstölle ja optiona Laihian kunnan tytäryhtiöiden henkilöstölle. Sopimuksen tavoitteena on taata laadukkaat ja hinnaltaan kilpailukykyiset työterveyshuollon palvelut 1.1.2027 alkavalla sopimuskaudella. Tarjottavan palvelun tulee tuottaa tuloksellisilla ja kustannustehokkailla työskentelytavoilla ja toiminnalla henkilöstön hyvinvointia, työkyvyn ylläpitoa, työkyvyttömyyden ennaltaehkäisyä ja sairaspoissaolojen vähentämistä tukevia ja niihin vaikuttavia toimenpiteitä ja laadukkaita palveluja. Toiminnan ja palvelun tulee tarjota myös sähköisiä välineitä ja mahdollisuuksia palvelujen käyttämiseen, tietojen analysointiin ja tietojen hyödyntämiseen. Hankinnan kohde ja sopimusehdot on kuvattu tarkemmin tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Interne Kennung: 618822
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelyn kulku vastaa hankintalain mukaista avointa menettelyä.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
5. Los
Los: LOT-0000