581617-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Hantering av kommunskrot
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hantering av kommunskrot
Beschreibung: Upphandlingen avser hämtning, transport, behandling och omhändertagande av metallskrot och andra angivna avfallsfraktioner från HVAAB:s återvinningscentral. Leverantören ska även köpa det material som omfattas av uppdraget och ersätta Beställaren enligt avtalade villkor. Upphandlingen ligger till grund för kontrakt med en leverantör.
Interne Kennung: 2026HVAA26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
581617-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Hantering av kommunskrot
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantering av kommunskrot
Intern identifierare2026HVAA26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000