581703-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie gminy Mosina w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie gminy Mosina w 2026 r.
BeschreibungCzęść nr 1 – Zagospodarowane segregowanych odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina, Część nr 2 - Zagospodarowane niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina, Część nr 3 – Zagospodarowane odpadów biodegradowalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina, Część nr 4 - Zagospodarowanie odpadów z czyszczenia placów i ulic (20 03 03) powstających na terenach publicznych gminy Mosina.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelZagospodarowane segregowanych odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów segregowanych z terenów nieruchomości zamieszkałych Gminy Mosina oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mosinie w terminie od dnia 2 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r., polegająca na: 1) przyjmowaniu odpadów komunalnych we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 2) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 3) Wykonawca zobowiązany jest poddać (wszcząć proces) przyjęte odpady procesom odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D) niezwłocznie po dniu ostatniego przekazania odpadów komunalnych jednak nie później niż w terminie 70 dni licząc od dnia ostatniego przekazania. 4) Wykonawca przekaże Zamawiającemu najpóźniej do dnia 15 stycznia po zakończonym roku kalendarzowym, na piśmie oraz drogą elektroniczną: a) informację potwierdzającą rodzaj procesu odzysku przyjętych odpadów oraz b) ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych ze wskazaniem ostatecznej instalacji do której trafiły (nazwa, nr BDO wraz z numerem MPD) wraz z podaniem ostatecznego procesu odzysku (recyklingu) jakiemu zostały poddane w tym również ilości odpadów poddanych procesowi unieszkodliwiania na składowisku odpadów; c) ilości odpadów które nie przeszły procesu przetwarzania, lecz zostały zmagazynowane i zostaną poddane przetworzeniu w terminie późniejszym Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokument potwierdzający poziom odzysku/recyklingu niezwłocznie po otrzymaniu od ostatecznego recyklera kopii za zgodność z oryginałem dokumentów DPR (dokument potwierdzający recykling) i/lub EDPR (dokument potwierdzający odzysk) 5) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, 6) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych, 7) realizacji usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1 – 4) usługami - zwane dalej łącznie „usługą zagospodarowania odpadów komunalnych”. Zakres odpadów komunalnych objętych zamówieniem jak również ich szacunkowa ilość przedstawia odpowiednio: „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiący załącznik nr 3a do SWZ i projekt umowy załącznik nr 4a do SWZ.
Interne KennungCZĘŚĆ nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy zagospodarowania odpadów komunalnych w stosunku do łącznej ilości wszystkich rodzajów odpadów wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będzie zagospodarowanie takich samych rodzajów odpadów, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone zagospodarowanie wszystkich, niektóre lub tylko jednego rodzaju odpadów wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 40 % wynagrodzenia określonego w § 7 ust. 1 postanowień umowy stanowiących odpowiednio załącznik nr 4a lub 4d do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe zagospodarowania odpadów zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań gminy w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych w sytuacji kiedy zaistnieje podstawa do uznania przez Zamawiającego, że ilość odpadów przekazanych do zagospodarowania wyczerpie kwotowo zakres przedmiotu zamówienia (2) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usługi zagospodarowania odpadów w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług i zapewnienia prawidłowej realizacji zadań gminy w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych.
LosLOT-0002
TitelZagospodarowane niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenów nieruchomości zamieszkałych Gminy Mosina oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mosinie w terminie od dnia 2 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r., polegająca na: 1) przyjmowaniu odpadów komunalnych we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 2) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 3) Wykonawca zobowiązany jest poddać (wszcząć proces) przyjęte odpady procesom odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D) niezwłocznie po dniu ostatniego przekazania odpadów komunalnych jednak nie później niż w terminie 70 dni licząc od dnia ostatniego przekazania. 4) Wykonawca przekaże Zamawiającemu do dnia 15 stycznia po zakończonym roku kalendarzowym, na piśmie oraz drogą mailową: a) informację potwierdzającą rodzaj procesu odzysku przyjętych odpadów oraz b) ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych ze wskazaniem ostatecznej instalacji do której trafiły (nazwa, nr BDO wraz z numerem MPD) wraz z podaniem ostatecznego procesu odzysku (recyklingu) jakiemu zostały poddane w tym również ilości odpadów poddanych procesowi unieszkodliwiania na składowisku odpadów; c) ilości odpadów które nie przeszły procesu przetwarzania, lecz zostały zmagazynowane i zostaną poddane przetworzeniu w terminie późniejszym Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokument potwierdzający poziom odzysku/recyklingu niezwłocznie po otrzymaniu od ostatecznego recyklera kopii za zgodność z oryginałem dokumentów DPR (dokument potwierdzający recykling) i/lub EDPR (dokument potwierdzający odzysk). 5) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, 6) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych, 7) realizacji usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1 – 4) usługami - zwane dalej łącznie „usługą zagospodarowania odpadów komunalnych”. Zakres odpadów komunalnych objętych zamówieniem jak również ich szacunkowa ilość przedstawia odpowiednio: „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiący załącznik nr 3b do SWZ i projekt umowy załącznik nr 4b do SWZ.
Interne KennungCZĘŚĆ nr 2
LosLOT-0003
TitelZagospodarowane odpadów biodegradwalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych gminy Mosina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 01 08 (odpady kuchenne) i 20 02 01 (odpady ulegające biodegradacji) z terenów nieruchomości zamieszkałych Gminy Mosina oraz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mosinie w terminie od dnia 2 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r., polegająca na: 1) przyjmowaniu odpadów komunalnych we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 2) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 3) Wykonawca zobowiązany jest poddać (wszcząć proces) przyjęte odpady procesom odzysku (R) niezwłocznie po dniu ostatniego przekazania odpadów komunalnych jednak nie później niż w terminie 70 dni licząc od dnia ostatniego przekazania. 4) Wykonawca przekaże Zamawiającemu najpóźniej do dnia 15 stycznia po zakończonym roku kalendarzowym, na piśmie oraz drogą elektroniczną: a) informację potwierdzającą rodzaj procesu odzysku przyjętych odpadów oraz b) ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych ze wskazaniem ostatecznej instalacji do której trafiły (nazwa, nr BDO wraz z numerem MPD) wraz z podaniem ostatecznego procesu odzysku (recyklingu) jakiemu zostały poddane w tym również ilości odpadów poddanych procesowi unieszkodliwiania na składowisku odpadów; c) ilości odpadów które nie przeszły procesu przetwarzania, lecz zostały zmagazynowane i zostaną poddane przetworzeniu w terminie późniejszym Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokument potwierdzający poziom odzysku/recyklingu niezwłocznie po otrzymaniu od ostatecznego recyklera kopii za zgodność z oryginałem dokumentów DPR (dokument potwierdzający recykling) i/lub EDPR (dokument potwierdzający odzysk) 5) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, 6) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych, 7) realizacji usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1 – 4) usługami - zwane dalej łącznie „usługą zagospodarowania odpadów komunalnych”. Zakres odpadów komunalnych objętych zamówieniem jak również ich szacunkowa ilość przedstawia odpowiednio: „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiący załącznik nr 3c do SWZ i projekt umowy załącznik nr 4c do SWZ.
Interne KennungCZĘŚĆ nr 3
LosLOT-0004
TitelZagospodarowanie odpadów z czyszczenia placów i ulic (20 03 03) powstających na terenach publicznych gminy Mosina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów z czyszczenia placów i ulic (20 03 03) powstających na terenach publicznych Gminy Mosina od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2026 r., polegająca na: 1) przyjmowaniu odpadów we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów od operatora odbioru odpadów, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 2) przetworzeniu przyjętych odpadów w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, 3) Wykonawca zobowiązany jest poddać (wszcząć proces) przyjęte odpady procesom odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D) niezwłocznie po dniu ostatniego przekazania odpadów jednak nie później niż w terminie 70 dni licząc od dnia ostatniego przekazania. 4) Wykonawca przekaże Zamawiającemu najpóźniej do dnia 15 stycznia po zakończonym roku kalendarzowym, na piśmie oraz drogą elektroniczną: a) informację potwierdzającą rodzaj procesu odzysku przyjętych odpadów oraz b) ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych ze wskazaniem ostatecznej instalacji do której trafiły (nazwa, nr BDO wraz z numerem MPD) wraz z podaniem ostatecznego procesu odzysku (recyklingu) jakiemu zostały poddane w tym również ilości odpadów poddanych procesowi unieszkodliwiania na składowisku odpadów; c) ilości odpadów które nie przeszły procesu przetwarzania, lecz zostały zmagazynowane i zostaną poddane przetworzeniu w terminie późniejszym 5) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, 6) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych, 7) realizacji usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1 – 4) usługami - zwane dalej łącznie „usługą zagospodarowania odpadów”. Zakres odpadów komunalnych objętych zamówieniem jak również ich szacunkowa ilość przedstawia odpowiednio: „Opis Przedmiotu Zamówienia” stanowiący załącznik nr 3d do SWZ i projekt umowy załącznik nr 4d do SWZ.
Interne KennungCZĘŚĆ nr 4