2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA POJAZDÓW DLA POTRZEB KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OSTRÓDZIE
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pojazdów dla potrzeb Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, w tym: 1) Część 1- dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego; 2) Część 2- dostawa dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo- ratowniczego typu pickup. Opis części zamówienia znajduje się w § 19 SWZ. 2. Przedmiot zamówienia ma być fabrycznie nowy, nieużywany, sprawny technicznie, bezpieczny, zgodny z obowiązującymi normami i standardami jakości, kompletny i gotowy do użytkowania, a także musi spełniać minimalne wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe określone w dokumentacji przetargowej. 3. Podane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia ewentualne nazwy (znaki towarowe), normy, oceny i specyfikacje techniczne mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust. 4, 5, 6 uPzp w związku z art. 99 uPzp. Jeżeli w dokumentacji postępowania wskazano konkretne normy, oceny i specyfikacje techniczne, Zamawiający informuje, że dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych opisanych przez te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać w ofercie- w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych- że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują pochodzenie materiałów, urządzeń, usług- służą jako pomocnicze, dopuszcza się zastosowanie materiałów, urządzeń i innych wyrobów „równoważnych” pod warunkiem uzyskania parametrów technicznych równych lub lepszych niż uzyskane poprzez realizację wg wskazań opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania „równoważne” do opisanych przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty, urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku do oferty należy załączyć opis proponowanego produktu, urządzenia, zawierający dodatkowo jego parametry techniczne i nazwę producenta. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje produkt równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie. 4. Zamawiający planuje sfinansować realizację przedmiotu zamówienia ze środków Budżetu Państwa w ramach programu Ochrona Ludności i Obrony Cywilnej umowa o dofinansowanie w chwili przekazania do publikacji ogłoszenia o zamówieniu nie została podpisana. Zamawiający, zgodnie z art. 257 uPzp, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku gdy środki, o których mowa wyżej, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie części zamówienia nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: PT.2371.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1- dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego
Beschreibung: Część 1- dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Przedmiot zamówienia w części 1 obejmuje dostawę fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4x4. Opis techniczny przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia na zasadach określonych w dokumentacji postępowania w tym we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: Część 2- dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo- ratowniczego typu pickup.
Beschreibung: Część 2- dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo- ratowniczego typu pickup. Przedmiot zamówienia w części 2 obejmuje dostawę fabrycznie nowego lekkiego samochodu rozpoznawczo- ratowniczego typu pickup z napędem 4x4. Opis techniczny przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia na zasadach określonych w dokumentacji postępowania w tym we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ).