2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i przetwarzanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych (kod odpadu 19 08 05), powstających w oczyszczalniach eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej wraz z usługą awaryjnego transportu osadów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór i przetwarzanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych (kod odpadu 19 08 05), powstających w oczyszczalniach eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej wraz z usługą awaryjnego transportu osadów. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 5 do SWZ nr OZ/262/1-WG/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513600 Schlammbeseitigung, 90513800 Schlammbehandlung, 90513700 Schlammtransport
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia dostępna pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/pwik na stronie dotyczącej odpowiedniego postępowania (nr sprawy OZ/262/1-WG/PN/2025) 1. Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi usługa polegająca na odbiorze, transporcie i przetwarzaniu w procesach odzysku R3, R1, D10 komunalnych osadów ściekowych o kodzie 19 08 05 z oczyszczalni ścieków eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. 2. Zamawiający przekaże osady ściekowe o zawartości suchej masy w osadach ściekowych wynoszącej ok. 18-20%. Pozostałe dane o osadach powstających w oczyszczalniach Zamawiającego zostały zawarte w dokumentacji załączonej do niniejszego OPZ. 3. Ważenie na wadze Wykonawcy w miejscu dostawy. 4. Zamawiający wymaga dysponowania przez Wykonawcę dwoma lokalizacjami, w których będzie następował proces zagospodarowywania osadów. Jedna z lokalizacji powinna znajdować się w odległości do 30 km, a druga w odległości do 50 km w linii prostej od siedziby Zamawiającego (Ruda Śląska, ul. Pokoju 13). Zamawiający dopuszcza zmianę miejsca zagospodarowania w czasie trwania umowy, o ile powyższe warunki będą zachowane. 5. Zamawiający zakłada, iż osady będą odbierane i transportowane na bieżąco po wytworzeniu do miejsca przetwarzania dwoma sposobami: - transportem Zamawiającego w ramach regularnych dostaw z terenu wszystkich oczyszczalni; - transportem Wykonawcy w ramach wywozów awaryjnych. 6. Zamawiający informuje, że nie posiada możliwości magazynowania wytworzonych osadów ściekowych na oczyszczalniach ścieków. 7. Warunki transportu Zamawiającego: a) w sytuacjach normalnej produkcji osadów ( do 3 naczep wannowych dobowo ) Zamawiający przewiduje, że nie więcej niż jedna naczepa wannowa w ciągu dnia roboczego może zostać dostarczona do instalacji położonej w odległości większej niż 30 km od siedziby Zamawiającego (jednak nie dalej niż 50 km); b) w sytuacjach zwiększonej produkcji osadu (4 naczepy wannowe dobowo) Zamawiający przewiduje, że nie więcej niż dwie naczepy wannowe w ciągu dnia roboczego mogą zostać dostarczone do instalacji położonej w odległości większej niż 30 km od siedziby Zamawiającego (jednak nie dalej niż 50 km). 8. Warunki transportu Wykonawcy a) Usługa transportu awaryjnego będzie świadczona w sytuacji, gdy z przyczyn technicznych lub organizacyjnych Zamawiający nie będzie miał możliwości dostarczenia osadów własnym transportem. b) Zamawiający co najmniej raz w miesiącu będzie informował o datach oraz ilościach osadów, które Wykonawca zobowiązany będzie odebrać w ramach transportu awaryjnego. c) Ponadto Usługa awaryjna może być realizowana na skutek zgłoszenia mailowego, w ciągu 48 h od jego otrzymania. d) W ramach transportu awaryjnego Wykonawca ma obowiązek podstawić własne naczepy wannowe o pojemności 25 m3 do odbioru osadów ściekowych (załadunek pod instalacją 24 h) na terenie oczyszczalni Orzegów, Barbara, Halemba. e) Zamawiający informuje, iż w przypadku braku dostępności jego ciągników może zajść potrzeba przestawienia naczepy Zamawiającego, znajdującej się na terenie oczyszczalni ciągnikiem Wykonawcy. f) odbiór osadów powinien następować samochodem wyposażonym w GPS (dostęp do zapisów z GPS na żądanie Zamawiającego). 9. Zamawiający szacuje, że w trakcie trwania umowy wytworzy i przekaże do zagospodarowania 32 000 ton osadów. Zamawiający gwarantuje, że przekaże co najmniej 80% zadeklarowanej ilości osadów tj. ok 25 600 ton. 10. Zamawiający przewiduje w trakcie trwania umowy zlecenie 120 kursów (1 kurs = 1 naczepa wannowa) osadów transportem Wykonawcy (transport awaryjny). 11. Przewidywana ilość dostaw: ok. 65-75/naczep wannowych/miesiąc, ok. 850 szt. rocznie, systematycznie w ciągu roku z nierównomiernością miesięczną ok. 20%. 12. Dostawa osadu transportem Zamawiającego od poniedziałku do soboty w godz. 7:00 do 17:00.
Interne Kennung: OZ/262/1-WG/PN/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach zamówienia przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy. 1. Zamówienia do udzielenia w ramach prawa opcji, polegać na zwiększeniu ilości osadów (ponad liczbę 32.000 ton), które zostaną przekazane Wykonawcy do zagospodarowania lub liczby kursów w ramach transportu awaryjnego (ponad liczbę 120), które zostaną zlecone do wykonania. 2. Zamówienie udzielone w ramach prawa opcji zostanie udzielone na takich samych warunkach cenowych (z zastosowaniem tych samych stawek jednostkowych) jak zaoferowane przez Wykonawcę w zamówieniu podstawowym. W przypadku podwyższenia lub obniżenia stawek jednostkowych za usługi na podstawie postanowień § 11 umowy, stosowane będą zmienione stawki. 3. Zamówienie w ramach prawa opcji może zostać udzielone w przypadku, gdy w trakcie wykonywania umowy Zamawiający stwierdzi, że ilość osadów lub kursów objęta umową podstawową jest niewystarczająca – nie pozwala na prawidłowe zagospodarowanie osadów ściekowych w okresie objętym umową. 4. Zlecenie wykonania dodatkowych usług w ramach zastosowania prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia przez Zamawiającego, określającego dodatkową ilość osadów, które zostaną przekazane do zagospodarowania lub kursów, które zostaną zlecone do wykonania oraz wartość o jaką zwiększone zostanie maksymalne wynagrodzenie. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia ilości osadów oraz kursów o nie więcej niż 30% (maksymalnie do 41.600 ton osadów i 156 kursów). 6. Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji.