2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de organizare evenimente destinate grupului țintă în cadrul proiectului : ”MED4SCHOOL - Formarea continuă în medicina școlară, fundația unei generații sănătoase”, Contract de finantare nr: 142103 / 02.12.2025. Cod SMIS 348094
Beschreibung: Servicii de organizare evenimente/ sesiuni de cursuri destinate grupului țintă în cadrul proiectului Contractele vor avea ca obiect Servicii de organizare evenimente/ sesiuni de cursuri destinate grupului țintă în cadrul proiectului ”MED4SCHOOL - Formarea continuă în medicina școlară, fundația unei generații sănătoase”, Contract de finantare nr: 142103 / 02.12.2025. Cod SMIS 348094 care cuprind transport cazare, masa pentru participantii grupului tinta si lectori . Obiectul contractului îl constituie prestarea, de servicii integrate de organizare evenimente pentru sesiunile de formare din cadrul proiectului: închiriere sală și pregătirea evenimentului, catering (pauză de cafea, prânz), servicii de restaurant (cină), cazare, decontarea transportului participanților și lectorilor, suport tehnic și coordonarea de ansamblu a evenimentelor. Se vor organiza maximum 25 de evenimente, cu un număr total de participanți estimate de min 1.000 de persoane, programarea acestora se afla in documentatia de atribuire. Criterii de calificare conform documentatiei de atribuire III.1.2) Capacitatea economica si financiara: Candidatul/ofertantul trebuie să prezinte un nivel minim al cifrei de afaceri medie anuale în ultimii trei ani cel putin egala cu 2800000 lei ( 2025, 2024, 2023) Documentele prin care vor face dovada indeplinirii sunt bilaturi contabile aferente anilor prevazuti mai sus sau orice alte documente care confirma indeplinirea cerintelor În cazul în care oferta este depusă de o asociere, se va prezenta o fișă centralizatoare pentru asociere în ansamblu, semnată de către reprezentantul legal al asociației desemnat ca lider, precum și fișe individuale pentru fiecare membru al asocierii, semnate de reprezentanții legali ai fiecăruia, inclusiv liderul. În cazul în care oferta va fi depusă de o asociere cerința va fi îndeplinită prin cumularea resurselor tuturor membrilor asocierii. În cazul în care, candidatul nu are bilanț pentru anii solicitați, deoarece a fost înființat ulterior, autoritatea contractantă va lua în considerare cifra medie de afaceri raportată la data la care operatorul economic a fost înființat sau și-a început activitatea comercială. Pentru calculul echivalenței valorile vor fi exprimate în lei și în euro, la cursul de schimb leu/euro mediu comunicat de BNR pentru anul respectiv. Ofertanții care trebuie să efectueze conversia altor monede decât Euro sau Lei vor utiliza ratele de schimb medii anuale stabilite de către BNR. III.1.3.a) Capacitatea tehnica si/sau profesionala Ofertantii vor fase dovada ca au prestat servicii similare in ultimii 3 ani , calculati de la data limita de depunere a ofertei in suma de 1400000 lei , la nivelul a minim 1 -maxim 3 contracte. In scopul demonstarii indeplinirii cerintelor , ofertantii vor prezenta documente care sa confirme prestarea serviciilor cu respectarea nivelului de calitate impus prin contracte. Documentele prezentate pot fi procese verbale de receptie a serviciilor semnate de beneficiari, recomandari, documente constatatoare sau orice alte documente care sa confirme indeplinirea obligatiilor. Proporția subcontractării, Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de înregistrare în conditiile legii din tara de rezidenta, sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla în niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii, precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Cerinta se aplica inclusiv pentru subcontractanti care completeaza informatiile aferente situatiei. Se va prezenta certificat constatator emis de ONRC si Declaratie privind beneficiarul real al fondurilor emisa de ONRC Se vor depune urmatoarele documente de catre operatorii economici / asociati / subcontractanti/ terti sustinatori: cazier judicial pentru administrator/ administratori / operator/operatori economic/economici participanti, cazier fiscal, certificate constatatoare emise de ONRC și/sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit operatorul economic, valabile la momentul prezentării. Certificat de atestare fiscala si certificat privind plata taxelor si impozitelor , valabil la data depunerii ofertei Declaratia privind beneficiarul real al fondurilor Ofertantii, terții sustinători și subcontractantii nu trebuie sa se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr 98/ 2016 privind achizițiile publice si vor prezenta in acest sens declaratii pe propria raspundere in conformitate cu formularele anexate. Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 60 din Legea 98/2016
Interne Kennung: 01-4288047
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Procedura de achizitie pentru servicii de organizare de eveniment se realizeaza in baza PROCEDURA DE LUCRU PLP 06.06 . In conformitate cu prevederile Art 7, Alin 1)lit d) Autoritatea contractantă are obligaţia publicării unui anunţ de participare şi/sau de atribuire în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene în cazul achiziţiilor a căror valoare estimată, fără TVA, este egală sau mai mare decât următoarele praguri valorice: Prezenta achizitie are valoare estimata de 1651320.00 lei fara TVA dar Universitatea de medicina si Farmacie implementeaza in paralel 3 proiecte finantate din fonduri europene in cadrul carora se realizeaza servicii de organizare de evenimente , programate a fi achizitionate in cursul anului 2026, valoarea totala a serviciilor depasind pragul valoric prevazut la art 7, alin 1 litera d) din Legea 98/2016.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de organizare evenimente pentru sesiunile de formare din cadrul proiectului MED4SCHOOL
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie prestarea, de servicii integrate de organizare evenimente pentru sesiunile de formare din cadrul proiectului: închiriere sală și pregătirea evenimentului, catering (pauză de cafea, prânz), servicii de restaurant (cină), cazare, decontarea transportului participanților și lectorilor, suport tehnic și coordonarea de ansamblu a evenimentelor. Se vor organiza maximum 25 de evenimente, cu un număr total de participanți estimate de min 1.000 de persoane, asa cum sunt programate conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: Servicii de organizare evenimente
Menge: 25 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 0