2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług pralniczych wraz z użyczeniem pościeli szpitalnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług pralniczych bielizny i odzieży szpitalnej wraz z użyczeniem pościeli szpitalnej oraz wdrożeniem, uruchomieniem i utrzymaniem systemu RFID, realizowanych na rzecz Zamawiającego przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres usług obejmuje w szczególności: dezynfekcję; pranie wodne oraz – w razie konieczności – czyszczenie chemiczne; odplamianie; płukanie antystatyczne; suszenie; maglowanie; prasowanie; składanie; segregację asortymentu; pakowanie i foliowanie; transport z zachowaniem rozdziału czystego i brudnego; reperację; trwałe znakowanie i ewidencję w systemie RFID; raportowanie elektroniczne; utrzymywanie wymaganych stanów pościeli.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98315000 Bügeln
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług pralniczych bielizny i odzieży szpitalnej wraz z użyczeniem pościeli szpitalnej oraz wdrożeniem, uruchomieniem i utrzymaniem systemu RFID, realizowanych na rzecz Zamawiającego przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres usług obejmuje w szczególności: dezynfekcję; pranie wodne oraz – w razie konieczności – czyszczenie chemiczne; odplamianie; płukanie antystatyczne; suszenie; maglowanie; prasowanie; składanie; segregację asortymentu; pakowanie i foliowanie; transport z zachowaniem rozdziału czystego i brudnego; reperację; trwałe znakowanie i ewidencję w systemie RFID; raportowanie elektroniczne; utrzymywanie wymaganych stanów pościeli. Usługi muszą być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz ustawą z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, a także zgodnie z „Wytycznymi Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2022 r. dotyczącymi funkcjonowania pralni dla podmiotów leczniczych" (załącznik nr 10 do SWZ), zasadami wiedzy technicznej i epidemiologicznej oraz wymaganiami określonymi w SWZ i w projekcie umowy. Usługi mają być realizowane w sposób zapewniający ciągłość działalności leczniczej Zamawiającego. Technologia prania i dezynfekcji 1. Wymagane jest stosowanie technologii prania wodnego bielizny szpitalnej z dezynfekcją w procesie termiczno-chemicznym. 2. Środki piorące i dezynfekcyjne muszą wykazywać skuteczność wobec bakterii, wirusów, grzybów oraz spor (w tym Clostridioides difficile) w temperaturze od 40°C i posiadać odpowiednie świadectwa rejestracji. 3. Wykonawca prowadzi pełną dokumentację procesów dezynfekcji. Na żądanie Zamawiającego przedkłada wyniki badań mikrobiologicznych potwierdzone przez laboratorium; wyniki za każdy zakończony miesiąc przekazuje do Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych do 10. dnia kolejnego miesiąca. Zamawiający zastrzega prawo wykonywania własnych badań czystej bielizny po procesie prania. Ciężar wykazania prawidłowości procesu dezynfekcji spoczywa na Wykonawcy. 4. Standard sanitarno-epidemiologiczny 1. Usługa musi być wykonywana w pralni wyposażonej w barierę higieniczną, w warunkach zgodnych z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi obowiązującymi w pralniach świadczących usługi na rzecz jednostek służby zdrowia. 2. Wykonawca zapewni pełne rozdzielenie: stref brudnych i czystych, transportu brudnego i czystego, bielizny skażonej, bielizny noworodkowej i pediatrycznej oraz odzieży operacyjnej. 3. Wykonawca utrzymuje przez cały okres realizacji aktualne dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań sanitarnych, w szczególności aktualną opinię sanitarną Państwowego Inspektora Sanitarnego (pralnia posiada barierę higieniczną i spełnia wymagania dla jednostek służby zdrowia) oraz co najmniej jeden protokół kontroli Inspektora Sanitarnego z ostatnich 12 miesięcy niestwierdzający nieprawidłowości. 4. W przypadku podejrzenia zakażenia epidemiologicznego Wykonawca zabezpiecza dokumentację i próbki, wskazuje partię, udostępnia dane RFID oraz współpracuje z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych. 5. Terminy realizacji usług pranie bielizny szpitalnej – do 24 godzin od momentu odbioru, pranie wraz z reperacją – do 48 godzin od momentu odbioru, pranie odzieży personelu – do 48 godzin od momentu odbioru. 6. Odbiór i dostawa 1. Odbiór bielizny i odzieży brudnej z Punktu Zbiorczego Odzieży i Bielizny Brudnej oraz dostawa bielizny i odzieży czystej do Magazynu Bielizny Czystej odbywać się będą codziennie od poniedziałku do soboty. 2. Odbiór brudnej – w godzinach od 10:00 do 14:00; dostawa czystej – w godzinach od 6:00 do 7:00, z możliwością zmiany godzin przez Zamawiającego w uzasadnionych przypadkach organizacyjnych lub epidemiologicznych. W przypadku dwóch następujących po sobie dni ustawowo wolnych od pracy jeden z nich będzie dniem roboczym dla realizacji usług, chyba że Strony uzgodnią inaczej. 3. Liczenie i identyfikacja odbywa się za pośrednictwem systemu RFID (ważenie wyłącznie w przypadkach rozliczenia zastępczego). Każdorazowo sporządzany jest protokół zdawczo-odbiorczy (papierowy i elektroniczny) zawierający co najmniej: datę i godzinę przekazania, rodzaj asortymentu, ilość sztuk, wagę (jeżeli ustalana), numer identyfikacyjny sztuki oraz informacje o brakach, uszkodzeniach lub nieprawidłowościach. 4. Czysta bielizna i odzież musi być posegregowana według asortymentu, odzież przygotowana oddzielnie dla każdej komórki, właściwie oznakowana, zafoliowana i zapakowana w sposób uniemożliwiający wtórne skażenie, gotowa do dystrybucji najpóźniej do godziny 7:00. 7. Transport 1. Transport realizowany jest własnymi środkami Wykonawcy, na jego koszt i ryzyko, środkami transportu zaakceptowanymi przez właściwy organ sanitarno-epidemiologiczny, z zachowaniem całkowitego rozdziału transportu czystego i brudnego (odrębne pojazdy albo pojazdy z trwale rozdzielonymi, szczelnymi komorami). 2. Pojazdy muszą posiadać szczelne komory załadunkowe, być wyłożone materiałem łatwozmywalnym i odpornym na środki dezynfekcyjne oraz zabezpieczać asortyment przed zabrudzeniem, skażeniem, zawilgoceniem i uszkodzeniem. 3. Wykonawca codziennie myje i dezynfekuje komory transportowe, pojemniki, wózki i inne elementy mające kontakt z bielizną; proces jest dokumentowany (data, godzina, pojazd, środki, osoba) i przekazywany Zamawiającemu (dopuszczalne zbiorczo na koniec miesiąca). 4. Pracownicy odpowiedzialni za transport (m.in. kierowcy) muszą być przeszkoleni z postępowania z bielizną brudną i czystą oraz technik higieny rąk wg zaleceń WHO; szkolenie jest udokumentowane i przekazane do Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Zamawiający ma prawo kontrolować stan sanitarny pojazdów i odmówić przyjęcia dostawy realizowanej środkiem niespełniającym wymagań. Pozostałe szczegółowe parametry zamówienia zostały szczegółowo opisane w SWZ oraz projekcie umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji wznowień.