2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi związane z przeglądami klasowymi jednostek pływających i usługi serwisowania jednostek pływających w podziale na części
Beschreibung: 1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału. 3. Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu. 4. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 18.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 5. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2024 r. poz. 395 i 731) znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności inspekcyjnych (dotyczy części 1), - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2024 r. poz. 395 i 731) znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do przeprowadzenia czynności w zakresie przeglądów technicznych statków (dotyczy części 2 i 3 i 4), 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę na podstawie: - art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, - w następujących okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i 10 ustawy Pzp, 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, na podstawie - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), - art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/395 z dnia 24 lutego 2025 roku (Dz.U.UE.L.2025.395) oraz Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 roku (Dz.U.UE.L.2025.2033)
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.100.2026/ZZWŁ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wyznacza termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1 art 138 ustawy Pzp, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp - podstawa prawna art 138 ust 4 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71631000 Technische Kontrolle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71355000 Vermessungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Przegląd inspekcyjny lodołamaczy należących do Zarządu Zlewni we Włocławku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są czynności inspekcyjne dla uaktualnienia unijnych świadectw zdolności żeglugowych nw. statków żeglugi śródlądowej. 1. Lodołamacz GEPARD nr rej. WA-01-0003 2. Lodołamacz BAWÓŁ nr rej. WA-01-0005 3. Lodołamacz NIEDŹWIEDŹ nr rej. WA-01-0006 4. Lodołamacz JAGUAR nr rej. WA-01-0007 5. Lodołamacz MORS nr rej. WA-01-0018 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ)
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.100.2026/ZZWŁ cz. 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Przegląd techniczny statku należącego do Zarządu Zlewni we Włocławku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przegląd techniczny dla uaktualnienia uproszczonego świadectwa zdolności żeglugowej nw. statku żeglugi śródlądowej. 1. Łódź robocza ALU nr rej. WA-02-0446 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ)
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.100.2026/ZZWŁ cz. 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Wykonanie protokołu z pomiarami dla barki Mewa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie niezbędnych pomiarów statku przeznaczonego do przewozu ładunków na pływającej barce pchanej MEWA nr rej. WA-03-0100 oraz przygotowanie protokołu z dokonanych pomiarów w celu uzyskania świadectwa zdolności żeglugowej dla barki. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ)
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.100.2026/ZZWŁ cz. 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Przegląd techniczny 2 szt. łodzi wykorzystywanych przez Zespół ds. Obiektu Hydrotechnicznego Sulejów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przegląd techniczny 2 szt. łodzi wraz z silnikiem i wyposażeniem w celu uzyskania Uproszczonego Świadectwa Zdolności Żeglugowej wykorzystywanych przez Zespół ds. Obiektu Hydrotechnicznego Sulejów – Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia oddzielnie dla każdej z części zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6 do SWZ)
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.100.2026/ZZWŁ cz. 4